Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

За гаќите

Оправдана е опсесијата со гаќите на швалерката, зашто од нејзиното расположение зависи и работниот успех на љубовникот, а неретко, зависи и работата...

Повеќе

Големиот транспорт

Ви пренесуваме дел од колумната на Катерина Блажевска за Призма: Додека едни пакуваат примероци за да ги пратат во институти за генетски истражувањ...

Повеќе

Европратеникот Иво Вајгл со БОМБА ја СТРЕСЕ Македонија, го разобличи КОПИЛЕТО дека е подготвено да ПРОЛЕЕ КРВ НА УЛИЦИТЕ само за да го спаси газот: Груевски ни рече дека ќе оди до крај, бидејќи не му се оди во затвор!

Ситуацијата во Македонија е многу сериозна, но сè уште не е крајно алармантна, изјави денеска Иво Вајгл, член на Европскиот парламент, кој пр...

Повеќе

(ВИДЕО) Бујар Османи ја разреши дилемата: Талат Џафери ќе биде кандидат за претседател на Собранието!

По внатрешните анализи, но и по консултациите со другите политички партии, беше одлучено кандидатот на ДУИ, но и на парламентарното мнозинство претс...

Повеќе

СДСМ го улови Заводот за статистика како БЕЗОБРАЗНО ЛАЖЕ: Со лажни податоци за БДП власта во заминување се правда за критиките на Хан

Министерството за финансии прикажува намалување на јавниот и државниот долг во релативни бројки, повикувајки се на нереални податоци што очигледно в...

Повеќе

(ВИДЕО) Наградно прашање на Странски служби: Колку милиони евра кеширале ако затаиле над 100 илјади евра данок!?

Наградно прашање: Колку милиони евра кеширале ако затаиле над 100 илјади евра данок, прашува Странски служби во новото видео. Погледнете го новото ...

Повеќе

ВИДЕО: Шекеринска, Бесими, Димитров и Рафајловски во „Отворено“ на ТВ24

Погледнете го вчерашното издание на емисијата Отворено на ТВ24. Поранешните вицепремиери и идни коалиционери Радмила Шекеринска и Фатмир Бесими, ек...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ЗА УЧЕНИЦИТЕ - Атанасов: Од јуни нема веќе екстерно тестирање, новата Влада на првата седница ќе го укине!

Oвој јуни нема да биде најстресниот месец во годината за учениците, наставниците и родителите, порача денеска на прес-конференција, Петар Атанасов, ...

Повеќе

Туфегџиќ: Каракамишева е контрадикторна и со самата себеси

Професорката Каракамишева (барем се уште ја носи таа титула) во нејзината последна колумна ме нарекува странски платеник и понатаму реди лекции за З...

Повеќе

Е ОВА СЕ ВИКА ИСТРАЖУВАЧКО НОВИНАРСТВО: Новинарот Саше Димовски вчера бил низ продавниците да бара женски гаќи за 500 евра, еве го резултатот!

- Денеска бев низ продавниците во Скопје со 500 евра во рака и не успеав да најдам, ми кажаа дека мала била популацијата која што може да си ги дозв...

Повеќе

Бугарија в недела избира нов состав на Народното собрание - МРТВА ТРКА помеѓу ГЕРБ на Бојко Борисов и БСП на Корнелија Нинова

Бугарските гласачи в недела по трет пат во изминатите четири години ќе гласаат за избор на нов состав на Народното собрание, но анкетите укажуваат д...

Повеќе

БРАЌАТА БОСАНЦИ ИМААТ РАЗБИРАЊЕ ЗА НАШАТА БОРБА - Заев на средбата со амбасадорката на БиХ Лепа Бабиќ: Во понеделник очекуваме да се избере нов собраниски претседател, ќе има и нова Влада!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнето се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина, Лепа Бабиќ, со која разговараше за потребата од ш...

Повеќе

(ВИДЕО) Емил Димитриев од понеделник може да си остане во Пробиштип и дома да си глуми премиер - Зоран Заев е на чекор од премиерската фотеља: ДУИ и ДР-ДПА се изјаснија дека ќе ја поддржат новата Влада, се чека само БЕСА

Претседателот на ДР-ПА, Зијадин Села ги отстрани нејасностите потврдувајќи заТВ21дека Алијансата за Албанците ќе биде дел од коалицијата за реформи ...

Повеќе

БЛАГОДАРЕЈЌИ НА ПУТИН РУСИЈА Е ПРЕД ДЕМОГРАФСКИ КОЛАПС: Милиони образовани Руси бегаат од репресиите на режимот, за 14 години 1,8 милиони киднале од земјата

Брзото зголемување на бројот на Руси кои бегаат од земјата во потрага за политичка слобода и економски можности на Запад стана најголема закана за с...

Повеќе

Работна средба на градоначалникот Андреј Жерновски со претседателот на СДСМ, Зоран Заев: Поништувањето на спорните детални урбанистички планови е чекор плус во насока на заштита на интересите на граѓаните и борбата против урбаната мафија

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски денеска се сретна со претседателот на СДСМ, Зоран Заев. На средбата се разменети мислења за акт...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti