Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

За црквата сред езеро што требало да се спаси со неколку милиони евра народни пари...

Повеќе

Еј кога ќе ми текне дека толку беа аздисале што Миленко ги плаќаше своите гости по 200е од емисија?!?! А сега бара донации?!

Еј кога ќе ми текне дека толку беа аздисале што Миленко ги плаќаше своите гости во емисија по 200е од емисија?!?! А сега бара донации?! Плус хотели и...

Повеќе

ТЕЗГА ЈЕ ЗАВРШИЛА: ВМРО ДПМНЕ падна од власт, нема веќе муфте и бодигарди од ДБК, Миленко плаче дека ќе бил натепан и почна да бара донации за своите скапи секојдневни патувања по Европа и престои по хотели по Германија, Франција, Белгија, Русија, Полска!!!

Миленко плаче дека ќе бил натепан, се жали дека нема пари и бара донации. ПИЧКА СКАПАНА, 10 години продаваше муда за бубрези, продаваше храброст и ч...

Повеќе

(ВИДЕО) Како храната влијае на човечкиот мозок

Повеќе

ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НИКОЛИЌ ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА: Додека гнетеле стекови од бизони и коњи и се луксузирале со пржен сладолед, Груевци цела една година не им исплатиле хонорари на војниците кои го чистеа поплавено Стајковци!!!

Повеќе

ШОКАНТЕН ПРИЛОГ НА ТВ СИТЕЛ: Македонските села биле сиромашни како во Африка?!?! ПА ЧЕКАЈ БЕ ПА ДО ВЧЕРА НЕЛИ БЕШЕ СЕ РОЗОВО И БЕВМЕ ЛИДЕРИ ВО СВЕТОТ ПРЕД ГЕРМАНИЈА?!?!

Повеќе

ЗАЕВ ГО ОБЈАСНИ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ВО СОБРАНИЕ: Сметам дека овој договор е државнички потег, со Бугарија ќе градиме автопати, железница, гасоводи, нови гранични премини, ќе ја кренеме трговијата од пола на една милијарда евра!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Орце Камчев го слупа 100 000е вредниот Мерцедес С класа

Бизнисменот Орце Камчев имаше ситна сообраќајка во Дебар Маало во Скопје на улица Ленинова или по ново Аминта Трети...

Повеќе

СКОПЈЕ ВЕЌЕ ЕДНА ГОДИНА ИМА БЕСПЛАТЕН ВЕСНИК ПО УРНЕК НА ГОЛЕМИТЕ СВЕТСКИ МЕТРОПОЛИ ЛОНДОН И ЊУЈОРК, СЕ ДЕЛИ ВО СКОПСКИТЕ МАРКЕТИ

Веќе една година во Скопје се дели бесплатен весник по урнек на големите светски метрополи како Лондон, Париз, Њујорк, Бостон, Сан Франциско... Вес...

Повеќе

ОВОЈ ДЕЧКО СЕ ЗАЕБАВА СО НАС ПО ОВА ВРУЌИНИВЕ...

Повеќе

Сител е всушност вирус кој ја јаде Македонија 20 години...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ГОЛЕМИ СЕ ШАНСИТЕ ВЛАДАТА ДА ГО НАЗНАЧИ ТРИЧКО ЗА ДИРЕКТОР НА МУЗЕЈОТ НА ВМРО!!!

Ова е директорски состанок! Дознаваме дека големи се шансите популарниот Тричко да биде поставен од новата влада за директор на музејот на ВМРО, дод...

Повеќе

СТЕВЧЕ ПРИБЕРИ СЕ!!!

Повеќе

КАКОВ ДЕН ДЕНЕСКА: Први притвори за Груевци, Халкидики се поплави сега и Вардар е поблиску до лига на шампиони!

Целосна репортажа за тоа како Вардар го елиминира Малме од Шведска, овде.

Повеќе

Овие Македонците во Австралија се стварно неподносливи со нивниот национализам со Австралиски плати од 5000 долара месечно!!!

Повеќе