Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

ПАНДОВ СЕ ПОЖАЛИ ВО ИНТЕРВЈУТО НА КАНАЛ 5: Во последно време луѓето ме избегнуваат на улица...

Повеќе

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА НОВ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

НОВ АЛБУМ СО СЛИКИЧКИ : БАНДИТИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ И ПРАВДАТА!

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ ГИ ПОТЕПА!!!

Повеќе

ПОЧЕЛО ЈЕ ПОЧЕЛО, ПОЧНА АПСЕЊЕТО НА БАГРАТА!!!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Ѕинго ја гаси Сител 3 телевизија од нова година поради беспарица, откако секнаа владините реклами и мрсните тендери!

На вработените во Сител 3 им било кажано дека ќе бидат распределени дел во Сител а дел ќе останат без работа затоа што од нова година телевизијата с...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ПРЕТЕПА АКТИВИСТИ НА СДСМ ВО СВЕТИ НИКОЛЕ: Ја сум жртвата а не насилнкот во приказната!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Вечерва по повод ослободување од Ѕинговото 50-годишно ропство во Кратово во 20 часот се организира општо народна прослава, ќе се пече бик, ќе свират Агушеви, ќе дојде и премиерот Заев!

По цели 50 години, значи по далечната 1966-та, Кратово веќе не е под власт на Љубисав Иванов Ѕинго!!! На Кратовци им требаа цели 50 години да се от...

Повеќе

МВР ИЗДАДЕ ПОТЕРНИЦА ЗА ТРОЈЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ НА ЗИЈАДИН СЕЛА: СЕ МОЛИ ЈАВНОСТА АКО ГИ ПРЕПОЗНАЕ ОВИЕ ТРОЈЦА ЛУЃЕ ДА СЕ ЈАВИ ВЕДНАШ ВО МВР!

Повеќе

НДМ освои 12 000 гласови на овие избори, доста добар резултат!

Повеќе

ДЕ БРЕ КУЧЕ ПЛАТЕНИЧКО, ЧЕСТИТАЈ ЗА ПОБЕДАТА, ДО КОГА БЕ ЌЕ ПУШИШ КАЈ МИЈАЛКОВ?!?!

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купен...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНДОВ НА КАНАЛ 5: Ја не очекував ваков пораз на ВМРО ДПМНЕ, шокиран сум, ја и верував на анкетата на Павел Шатев и мислев дека ќе тепаме!

Повеќе

(ВИДЕО) САШО КЛЕКОВСКИ: Груевски треба да си поднесе оставка уште вечерва, за ВМРО ДПМНЕ да се спаси од целосно фијаско во вториот круг!

Повеќе

СЕЉАК, РОПАК, ШУПАК: На Марјан Ристески не му текнува да му честита победа на доктор Илија Јованоски!

Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!

Повеќе

Владо Мисајловски е најголем баксуз оваа година!

Повеќе