Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

(ВИДЕО) ДУРАКУ СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗЈАВАТА ЗА СИТЕЛ ДЕКА МАКЕДОНИЈА НЕ Е ШВАЈЦАРИЈА И НЕ ГО ИНТЕРЕСИРА РЕАКЦИЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ: Не се изразив добро!

Министерот Дураку изразува жалење за тоа што не се изразил доволно јасно и што тоа предизвика реакции во јавноста – соопшти Министерството Вл...

Повеќе

ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ ТОЛКУ СЕ ДРАЗНАТ ОД ОРЕЛОТ НА НАШИТЕ СОГРАЃАНИ АЛБАНЦИ?!

Македонците, голем дел од нив, се дразнат до ниво на растројство кога ќе видат орел на знаме, но зошто не им смета орелот на другите знамиња, од кад...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СО КРЕДИТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ГО СПАСУВА ЈУГОХРОМ ОД СТЕЧАЈ, ЌЕ СЕ ГРАДАТ ФИЛТРИ ЗА РЕСТАРТИРАЊЕ НА 50% ОД КАПАЦИТЕТИТЕ

Повеќе

(ВИДЕО) СО ОСВОЕНА ТИТУЛА ВО ВТОРАТА ЛИГА НА САД, ПО 700 ОДИГРАНИ НАТПРЕВАРИ И 365 ДАДЕНИ ГОЛОВИ ВО 20-ГОДИШНАТА КАРИЕРА, СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА, ПОРАНЕШНАТА ЅВЕЗДА НА ЧЕЛЗИ, ДИДИЕР ДРОГБА

Повеќе

ОВИЕ ЈАПОНЦИВЕ СЕ ЧУДЕН НАРОД: Со нивни пари досега реновирале 63 училишта во земјава, а ние 30 години народните пари ги пљачкаме или ги даваме за глупости!

Maksim Dimitrievski 3 hrs· Амбасадорот на Јапонија Кеико Ханеда денеска не посети во просториите на Општина К...

Повеќе

Пешевски ќе ги убедува ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да се помират, ако не ќе јадат клоци како Саше Политико: Дојдено е време за уставните измени

Поранешниот вицепремиер од владата на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Пешевски, презентираше писмо за кое ќе бара поддршка од сите политички партии, а има за ц...

Повеќе

ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА СУБВЕНЦИЈА ОД 1000 ДЕНАРИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАК ВО СКОПЈЕ

СООПШТЕНИЕ Скопје, 22.11.2018 година ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ ВО СКОПЈЕ Со цел да им излезе во пресрет на граѓаните, Град Ск...

Повеќе

МИЛЕНКО СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ПАТОРОТ: Ако бегаа сите како тебе кога беше тешко, Македонија немаше никогаш да стане држава!

Миленко Неделковски 11 hrs· Никола Груевски во својот последен ФБ пост, меѓу другото, вели: “Одлучив да ја продолжам борбата ...

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО: По три години пауза, на КАРИЛ, успешно трансплантирани бубрези на двајца пациенти од пациент кој доживеал мозочна смрт!

Повеќе

ГЕРО АЛЦХАЈМЕР Е КАКО МАГАРЕ НА МОСТ: Петре му кажува дека дава годишно по 10 милиона евра од буџетот на ЈСП, он вика малце биле, уште 300 000 да дадел?!

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Со помош на Американска донација, обезбедивме напредна и современа терапија за Хепатит Ц за 150 пациенти во вредност од речиси 19 милиони американски долари

Венко Филипче 3 hrs· Обезбедивме напредна и современа терапија за Хепатит Ц за 150 пациенти, во соработка со ...

Повеќе

ДИМИТРОВ: Ќе му простиме на Вучиќ за коментарот за бегството на Груевски, немаме намера да ги влошуваме односите со Србија

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, му замери на српскиот претседател, Александар Вучиќ, за неговиот коментар во врска со пресудата пр...

Повеќе

ОВОЈ Е ОПЕРИРАН ОД СРАМ, КАКВО ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК, ПОСЛЕ СЕ ШТО НАПРАВИ ПРОТИВ АЛБАНЦИТЕ - Иванов: Албанскиот јазик е важен дел од македонското општество?!?!

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на 22 Ноември – Денот на албанската азбука, упати честитка до припадниците на албанската е...

Повеќе

Доброволно приватно здравствено осигурување на САВА ОСИГУРУВАЊЕ: Обезбедете квалитетна медицинска грижа и услови - за себе и најмилите со Сава Доброволно здравствено осигурување! Проверете ги понудите и комбинациите кои најмногу Ви одговараат. На располагање е нашиот контакт центар на телефон 0800 80 000, или директно на нашата веб страна, во полето за контакт (чет)

Колку е важно што добивате со здравственото осигурување? Дали е тоа квалитетна медицинска услуга, комбинирана со соодветни услови за прегледи, хирур...

Повеќе

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ: НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ ДЕНОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА!

Повеќе