Одберете локација на пристап

Амазон се шири и во производството на електрична енергија, веќе се кралеви во онлајн пазарувањето, купија и ланец на маркети, влегуваат во вселенскиот транспорт, одамна се кралеви и во клауд серверите за хостирање на дигитални податоци, газди се и
Копуците биле фатени на аеродромот во Солун, се спремале со лажен идентитет да летаат за Јужна Америка каде имале намера да се кријат во џунглите во Венецуела која е комунистичка и во хаос и која не соработува со Интерпол, ФБИ и ЦИА. По се изгле
- ВМРО ДПМНЕ си изгуби поштено, не беа изборите украдени, немаше елан за нови победи, членството на ВМРО ДПМНЕ не излезе да гласа, администрацијата по инерција си гласаше за власта! Исто така треба да се види и дали беше добар квалитетот на луѓет
- Оваа еуфрија од жестокиот пораз на ВМРО ДПМНЕ ќе влијае на вториот круг и кандидатие на СДСМ ќе ги прегазат како брз воз кандидате на ДПМНЕ во вториот круг во сите општини каде ќе има избори во втор круг! Во албанските општини ситуацијата е мал
Зијадин Села се постави себеси како најрадикален албански политичар, затоа што тој процени дека против екс командантите на УЧК во ДУИ само со таква реторика човек може политички да се бори и да преживее. Дел од тие радикални изјави не ги одобрувам,
И што мислите, случајно ли е што ваквите будалаштини попут оваа на Ацо Рембрант никад не се најде на дното на Офф Нет сите овие 10 години?! А редовно ги има сите грешки на медиумите и личностите кои беа критичари на минатиот режим, ама никад не с

СДСМ: Иванов да не ги брои десетте дена, час поскоро да го додели мандатот за составување нова Влада

„Ѓорге Иванов нема потреба да ги чека десетте дена, туку е неопходно конечно да постапи согласно Уставот и час поскоро да го додели мандатот з...

Повеќе

СКОПЈЕ СЕ РАЗБУДИ ВО ТРАНС, КОЦЕ УШТЕ 5 ДЕНА ЌЕ БИДЕ КРАДОНАЧАЛНИК: Уставниот суд не поведе постапка за продолжување на мандатот на градоначалниците

Уставниот суд денеска одлучи да не поведе постапка по двете иницијативи со кои се оспорува членот 35 став од Законот за локална самоуправа, како и ч...

Повеќе

Заев мораше да добие „чалма“ на челото, за Груевски, конечно, да ја фати „опашката на ѓаволот“!?

Велат, дека модата е во деталите. Но, велат дека и оној нечистиот, натемаго – ѓаволот, е во деталите!? Откако го слушнав, пред две вечери, &ld...

Повеќе

Основачот на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Змејковски му пиши на Грујо: Доста се криеше кукавички, никој не успеал да го уништи ВМРО, па нема ниту ти Никола! Веднаш да си поднесеш оставка!

Основачот на ВМРО ДПМНЕ и претседател на Форум на слободоумни патриоти, Владимир Змејковски упати отворено писмо до Никола Груевски, во кое го обвин...

Повеќе

(ВИДЕО) Уапсен е Кире Георгиевски, еден од КРВНИЦИТЕ кои се обидоа да го убијат Зијадин Села!

Рано утрово е уапсен Кире Георгиевски, главниот осомничен за нападот врз пратеникот Зијадин Села, објави Коха. Заедно со него е уапсен и неговиот т...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТКИ: ОВА СЕ ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД КЛАНИЦАТА НА ГРУЈОВАТА ОРДА ВО СОБРАНИЕ!!!

Мактел обезбеди фотографии од прес центарто на Собранието направени непосредно по завршувањето на полицискиот увид. На фотографиите може да се вида...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ТРАГЕДИЈА ВО КИЧЕВО, РОДИТЕЛИ УБИЈА БЕБЕ!!!

СИКС на МВР „Настан“-Кичево Денес во 22,45 ч. во ПС-Кичево, од страна на доктор од екипа на ИМП пријавено е дека во с.Кленоец-Кичево, ...

Повеќе

Фантомот на Операта и последната арија на Хорхе

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Кокаланов за Призма: Мачу Пикчу во Перу, Чичен Ица во Мексико, Таџ Махал во Индија и Службен весник во Маке...

Повеќе

КРВАВА ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Позната лекарка од Нефрологија пронајдена мртва!

Позната лекарка од Клиниката за нефрологија и професорка на медицински факултет синоќа во 21,05 часот е пронајдена мртва со повреди од нож. Повредит...

Повеќе

ТРАМП ПРЕДИЗВИКА ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО САД, ТРАМП СЕ ПОВЕЌЕ НАЛИКУВА НА ОНА ШТО ГО ПРАВИ ГРУЈО СО ЧАВКОВ И ЗВРЛЕ: Го отпушти директорот на ФБИ во сред истрага од страна на ФБИ за тоа дали се тој и неговите луѓе поврзани со Русија!

Цела Америка е на нозе денеска! Синоќа некаде кај 20 часот по американско време стигна известување до медиумите дека претседателот Трамп му дал отка...

Повеќе

МИЛЕНКО Е ПРЕД НЕРВЕН СЛОМ И ПРЕД САМОУБИСТВО: Сите кренаа раце од нас, и Турција и Кина и Русија, сега само господ може да не спаси!!!

Во колумна на својот портал Дудинка, Миленко кризира до коска, тотално се губи, жал да те фати: Ние немаме помош. Од никого. Онаа од турците е Трој...

Повеќе

СМЕ ГО ЕБАЛЕ ЕЖОТ, ЦРНО НИ СЕ ПИШУВА, ГРУЕВЦИ ОСТАВИЈА ПУСТОШ ЗАД СЕБЕ: Петар Гошев пресмета во тоа тефтерчето дека Заев ќе мора да позајми една милијарда евра само за да врати кредити и да пополни дупки во фондовите и буџетот!

Петар Гошев очигледно добро ги познава случувањата во министерството за финансии и во народна банка затоа што беше шеф и на двете места, па во студи...

Повеќе

ПЕТАР ГОШЕВ ЈА ЗАПРЕПАСТИ ЈАВНОСТА: Раскажа анегдота кога Кљусев во 1991-ва за малку ќе направел војна со ЈНА кога без знаење на Глигоров уапсил 10 војници на ЈНА и ограбил магацин со оружје на ЈНА!

- Треба да престанеме со митовите за ВМРО ДПМНЕ дека тоа е државотворна партија, тоа се глупости и митови! ВМРО ДПМНЕ сега се и отсекогаш беа обичен...

Повеќе

ФОТО: Собранискиот спикер Талат Џафери го посети Зијадин Села во неговиот дом

Собранискиот спикер Талат Џафери денеска го поседи лидерот на Алијансата за албанците, Зијадин Села, кој е на домашно лекување, а беше пуштен од бол...

Повеќе

Кој мисли да се жени или мажи, нека побрза - ЗЕЛС: Aко Собранието не го реши проблемот со локалните избори, ни бракови нема да може да се склопуваат

Заедницата на единици на локалната самоуправа апелира и сугерира парламентот на Република Македонија, итно и без одлагање, а најдоцна до петок оваа ...

Повеќе