Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ВО ДРАЧЕВО НЕМА САМО КРОМИД И КОМПИРИ: Цвеќарство како семеен агробизнис на тројца браќа од Скопско Драчево - Kitka Plant Farm

Повеќе

НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД ЖЕСТОКИТЕ ПРОТЕСТИ НА ЛЕВИЦА, ДИМИТАР АПАСИЕВ ИЗГЛЕДА САМО БЛЕФИРА И МЛАТИ ПРАЗНА СЛАМА?!

Повеќе

БРАВО: Млекара Здравје со донација на зимски јакни за граѓаните на кои им е потребна помош

Млекара Здравје, под мотото „Здравје во твои раце“, продолжува со хуманитарните активности Насмевки и задоволство за вниманието можеше ...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: По повод Денот на албанската азбука – 22 ноември, упатувам честитка до сите граѓани, припадници на албанската заедница во Македонија

Повеќе

НАЈГОЛЕМАТА НАДЕЖ НА СДСМ, БОЧВАРСКИ: Продолжуваме со нови инвестиции во Основните Училишта во Општина Штип во висина од 7,2 милиони денари!

Bocvarski Blagoj 3 hrs· Продолжуваме со нови инвестиции во Основните Училишта во Општина Штип во висина од 7,2 ми...

Повеќе

ПО ДОЛГО ВРЕМЕ ЗАЕВ СЕ ВРАЌА НА ПАРТИСКИ АКТИВНОСТИ, СРЕДБА СО НОВАТА ПАРТИЈА НА БОШЊАЦИТЕ

Повеќе

УШТЕ ЕДНА, 100-ТА ПО РЕД КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ, ЗАЕДНО СО ГРУЕВСКИ, ИЛЧЕ ГЕБЕЛС, КИРЕ БОЖИНОВСКИ И НЕКОЈА ЧИНГАРОВСКА ПЉАЧКАЛЕ ПАРИ ОД ФИРМИ ВО КОРИСТ НА ВМРО ДПМНЕ!!!

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите денес до Основн...

Повеќе

ДОСИЕ САШО МИЈАЛКОВ: Човекот на кој само небото му беше граница, кариерата ја привршува во простор „два на два“!

Роднини и партнери - Сашо Мијалков и Никола Груевски Цела деценија само небото му беше граница. Моќта почна да ја гради врз сентиментот дека ...

Повеќе

УНГАРЦИТЕ СИ ТЕРААТ МАЈТАП СО НАШИОТ ИЗБЕГАН ПАТОР!

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: КОЈ Е СЛЕДНИОТ ВМРОН КОЈ ЌЕ КИДНЕ И ЌЕ НИ СЕ ЈАВИ НА ФБ ОД ПРАГА, МОСКВА, БУЕНОС АИРЕС?!

Што мислите кој е следниот што ќе избега од Македонија. Не е многу тешко да се одговори на прашањето. Погледнете ја листата на обвинети и осудени ...

Повеќе

МИЛЕНКО СЕ ПРАВИ УДРЕН СО МОКРА ЧОРАПА: Од каде му на Сашо Мијалков 13 милиони евра на сметка со џандарска плата?!?!

Повеќе

ФАТИМЕ Е ЦАРИЦА, БОЖИЦА: Ќе го гонам па дури и да е на смртна постела!

Ако некој стори кривично дело јас ќе го гонам, па дури и да е на смртна постела, рече специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи на денешното судск...

Повеќе

ТЕВДОВСКИ СО ЛУДА ИДЕЈА: СПРЕМА ЗАКОН СО КОЈ ПОЛИТИЧАРИТЕ ВЕЌЕ НЕМА ДА КРАДАТ ОД ТЕНДЕРИ?!!?!??!?!

Транспарентност во јавните набавки, слободна и фер конкуренција и рационално трошење на јавните средства. Ова се целите на новиот Закон за јавни на...

Повеќе

НАРОДОТ ЗА ОВА СОНУВАШЕ: Извршителите проплакаа од Дескоска!

Со намалувањето на тарифите за извршување министерката за правда Рената Дескоска ќе стави клуч на врата на извршителите, обвинуваат од оваа фела. ...

Повеќе

НОКАУТ ЌЕ ПРАВАТ ЛУДА ЖУРКА ВО СРЦ КАЛЕ, ПОЈАЧАЊЕ ИМ Е ИГОР ЏАМБАЗОВ

Повеќе