Одберете локација на пристап

- Ако судот не реагира на време и не издаде мерка притвор и за останатите против кои СЈО води судски процеси, можно е сите од поранешното раководство на ВМРО ДПМНЕ да се разбегаат и ние во МВР нема да може ништо да сториме. Судот мора да извлече по
- Боркица, децата и мајката на Груевски се затечени во своите домови, Груевски е заминат во Унгарија без нив. Оливер Спасовски на Канал 5.
СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.

НИКОЛА ДИМИТРОВ ОД ШАРМ СЕ ПРЕБАЦИ НА ДОМАТ ДИПЛОМАТИЈА: Кој ќе даде поддршка за старт на преговори ќе му пратиме пакет свежи македонски домати, највкусни на свет!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСЕ ЕФТОВ ЌЕ ПОЛУДИ, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ ДЕКА ЗАЕВ ЈА НОСИ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО, ЌЕ СЕ ОБЕСИ!

Повеќе

СЕ ПОВЕЌЕ Е ОЧИГЛЕДНО ДЕКА ЗАДАЧАТА НА ПЕТАР БОГОЈЕСКИ ВО ВМРО ДПМНЕ Е ДА ЈА ПОМИРИ ПАРТИЈАТА СО СИТЕ СКАРАНИ СТРАНИ, ПРВ Е ВЛАДИКАТА СТРУМИЧКИ НАУМ

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Oстварен е последниот идеал на Шарената револуција - офарбана е барокната централа на злото од страна на разочарани ВМРОНИ!

Branko Trickovski 5 hrs· Шарена контрареволуција Ха, остварен е последниот идеал на Шарената револуциј...

Повеќе

Најмалку 15% од помладите Македонци во дијаспорaтa се во брак со Грци...

Louie Mitrevski June 22 at 7:03 PM· Не верувајте во патриотизмот и национализмот што го шири македонска...

Повеќе

(ВИДЕО) И Србите имаат свој Ниче Македон, будалетинка што лупа гига глупости у секунда, Србите биле праисториски народ од кој настанале сите други народи

Повеќе

Новиот Извршен одбор на НСДП на својата конститутивна седница даде целосна поддршка на постигнатиот договор помеѓу владите на Република Македонија и Република Грција за решевање на 27-годишниот спор за името

СООПШТЕНИЕ Новиот Извршен одбор на НСДП на својата конститутивна седница, која ја одржа вчера(21.06.2018), даде целосна поддршка на постигнатиот до...

Повеќе

Премиерот Заев упати честитки по повод Денот на балканските Еѓипќани: Со вашата заедница дополнително се збогатува ризницата на мултикултурниот потенцијал, како столб во нашите стремежи за едно општество за сите

Повеќе

ЃОРЃИ СПАСОВ: Прашањето на референдумот треба да биде, дали сте за враќање на референцата БЈРМ и останување надвор од ЕУ и НАТО!

Gjorgji Spasov 53 mins· За што ќе се изјаснуваме на Референдумот Во 2004 година откако беше донесен За...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ТВИТЕР: Сo грижа и заштита на културното наследство го јакнеме идентитетот

Повеќе

БРАВО КОЧО, ЧЕСТИТКИ, АКО УСПЕЕШ ДА РЕАЛИЗИРАШ 50 МИЛИОНИ ЕВРА ДОМАШНИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МИКРО БИЗНИСИ, ТОА ЌЕ БИДЕ РАМНО НА РЕВОЛУЦИЈА!

1300 лица ќе се вработеле во поднесените барања за грантови. Просечната плата е 43 000 денари. Вкупната планирана инвестиција е 50 милиона евра, од ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Интересот за грантови е огромен, младите во земјава планираат да инвестираат 50 милиони евра во мали бизниси, од кои ние ќе им дадеме 35 милиони евра грантови!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ВИДЕО Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Пол Макартни од Битлси пее во кола низ Ливерпул, објасни дека песната Летид Би ја напишал откако ја сонувал мајка си, ја покажа семејната куќа каде во дневната и тоалетот ги створиле сите хитови на Битлси

Повеќе

ПАРОЛА НА ВЕКОТ ОД ГЕЈ ПАРАДАТА ВО СОЛУН: МАКЕДОНИЈА НЕ Е ГРЧКА, МАКЕДОНИЈА Е ГЕЈ!

Повеќе

ОВА Е БИЗНИС ТРАГЕДИЈА ЗА ГИГАНТОТ ЕРБАС: Само 10 години откако беше промовиран како голема надеж на авијатиката, Ербас 380 џамбо џет авионите се носат на отпад за старо железо

Какво гигантско промашување на авио производителот Ербас. И тоа им се случува по втор пат, првиот пат со Конкорд пред 50 години, сега пак им се случ...

Повеќе