Одберете локација на пристап

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време со слаб до умерен северенветер. Во вторник и среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а во среда зарадизаладувањето се очекуваат врнежи од снег на планините. Прогноза за 23.03.2019Минималн
Фонд за иновации и технолошки развој Yesterday at 4:06 PM· Сите сити - Ајде Македонија: Многу ни значи тоа што институциите нè препознаа и нè поддржаа во нашата кауза да ги видиме#СитеСити. Нашата мрежа почна да го до
Реисот Сулејман Реџепи во име на ИВЗ вчера адресирал писмо до Владата со кое бара враќање на денационализираниот имот за кој тврди дека како ИВЗ имаат право на сопственост. Писмото денеска го објави Владата со реакција дека во него содр
Членови на партијата ВМРО-ДПМНЕ раздаваат флаери по станови во Капиштец за претстојните претседателски избори и покрај забраната да се раздава пропаганден материјал кој што се однесува на нивните противкандидати.
Оперативно-техничката агенција иако е нова институција, солидно се оформува, работи согласно законските надлежности и ги почитува сите пропишани процедури. Ова е наведено во Извештајот за работата на оваа Агенција, која е посредник во
Седумпати е зголемен профитот на банките во последниве осум години, но тоа не ги спречува да менуваат камати и да воведуваат нови провизии за граѓаните pic.twitter.com/L5IDq8o5uY — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 22, 2019
Ве известуваме дека зградата во Маџир Маало е во завршна фаза .Слободни четворособни станови со различна квадратура од 95 м2 до 104 м2 . Становите ќе бидат вселиви јули 2019г. Закажете состанок со нашите архитекти и информирајте се за нашите
- Киро Глигоров беше цел на атентат кој му го направија Србите кои му беа лути што не ја врати Македонија назад во Србија, они се надеваа на тоа затоа што тој цел живот го помина во Белград и важеше за нивни човек. Истите структури го убија и Стамб
- Вие морате да имате одговорност кога се изразувате слободно, не може да обвините некого за убиец на основ на рекла казала без никаков аргумент и после книги да си шиткате со тие будалаштини, со тоа вие уништувате една личност која со тоа трпи гол

ВО МОМЕНТОВ ВО ШУТКА...

Повеќе

КРУША ПОД КРУША ПАЃА: Таткото на Влатче Ѓорчев лаже како син му!

Повеќе

БОМБА НА БОРИС ТАДИЌ: ВО БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ СЕ ВМЕШАНИ И ЕДИ РАМА И МИЛО ЃУКАНОВИЌ!!!

Поранешниот српски претседател, сега лидер на опозициската Социјалдемократската партија (СДС) Борис Тадиќ убеден е дека за време на префрлањето на п...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, КОНЕЧНО ДОЧЕКАВМЕ: Уапсен Сашо Мијалков, изнесен со лисици од Хотел Мериот, одреден му е притвор од 30 дена, веќе е на пат за Шутка, тамо го чека лепо друштво!

Одреден е 30-дневен притвор за порнешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, потврдија од СЈО. Во моментов Мијалков е спроведуван во истражниот затвор ...

Повеќе

ТРАМП ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Точно е дека лидерот на Саудиска Арабија го наредил убиството на новинарот Кешоги, но тоа нема да смени ништо во нашите односи со Саудиска Арабија, имаат многу нафта!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЈА БУДАЛА Е ОРБАН: МУ СЕ КЛАЊА НА ПАТОРОТ ПРИ ЕДНА СРЕДБА НА ЕПП!

pic.twitter.com/SiHY5pRGX8 — Sashe Ivanovski (@SasheIvanovski) November 20, 2018

Повеќе

ДОБРО, ИМА ЛИ ВМРОВЕЦ ШТО НЕ ПЉАЧКАЛ ДОДЕКА БИЛ НА ФУНКЦИЈА: УАПСЕН ДОЈРАНЕЦ КОЈ УКРАЛ 40 000 ЕВРА КАКО ДИРЕКТОР НА КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ!!!

Повеќе

ЕКСПЕРТИТЕ ОБЈАСНУВААТ: Азилот што го доби Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа, доколку ја напушти Унгарија, ќе биде активирана меѓународната потерница и тој ќе биде уапсен како што беше екс премиерот на Хрватска Санадер, кога замина во Австрија

фото AFP Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа &nd...

Повеќе

НАГРАДНА ИГРА ПЕКАБЕТА- Марија Трајковска од Скопје е добитничка на четвртиот мобилен телефон Samsung Note 9. Честитки!

Марија Трајковска од Скопје е добитничка на четвртиот мобилен телефон Samsung Note 9. Честитки!Вклучете се бидејќи Ве чекаат уште 2 патувања за цело...

Повеќе

ШОКАНТНО: Груевски пред властите во Унгарија тврдел дека шефот на државата Ѓорге Иванов му нудел амнестија, но тој сметал дека тоа нема да му помогне затоа што „судовите во Македонија би ја отфрлиле истата под притисок од владата“!

Унгарските власти не само што нема да го екстрадираат експремиерот Никола Груевски назад во Македонија, туку во одлуката која ја донела Службата за ...

Повеќе

ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ВЛАДАТА: Осудениот Груевски ќе ја отслужи казната во Република Македонија!!!

Повеќе

БРАВО ЗАЕВ, ЗА ОВА ТЕ ГЛАСАВМЕ: ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ЗА 2018-ТА ПОВИСОКА ЗА 5% ВО ОДНОС НА 2017-ТА!!!

Просечната нето плата во септември 2018 година изнесува 24.355 денари и бележи раст во однос на септември 2017 од 4,8 отсто, објави Државниот завод ...

Повеќе

СО НИЗАТА ПОТЕЗИ ВКЛУЧИТЕЛНО ЕКСПРЕСНОТО КОМИЧНО ДАВАЊЕ АЗИЛ НА ГРУЕВСКИ, УНГАРИЈА И ОБЈАВИ ВОЈНА НА МАКЕДОНИЈА, ТРЕБА ДА ВОЗВРАТИМЕ РАДИКАЛНО!!!

Македонија мора да возврати радикално на одлуката на Унгарија вака дрско да се вмеша во правниот и политички систем на Македонија. Вака да засолнуваш...

Повеќе

ГРУЈО УШТЕ ПРАВИ ШТЕТА НА БУЏЕТОТ, ОВОЈ ПАТ НА ХАРТИЈА И ТОНЕР: БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ НА 800 СТРАНИЦИ ПРАТЕНО ДО УНГАРИЈА!

Република Македонија бара осудениот експремиер Никол Груевски да биде екстрадиран, а имајќи ја предвид сериозноста на кривичните дела, бара тој да...

Повеќе

(ВИДЕО) ВУЧИЌ СЕ ГЛУПИРАШЕ НА ТВ: Го бранеше Груевски, не требало да иде во затвор, бил невин?!

Груевски има нов адвокат. Спремен дечко. pic.twitter.com/esMHAQNAV7 — V!DanaDsgn (@VidanaDeSign) November 20, 2018

Повеќе