Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

(ФОТО) Е НЕ ЌЕ СЕ ЗАЕБАВАМЕ: ОВА СЕ ХИТ ТАБЛИЦИ ЗА НАШИНЦИТЕ ВО СТРАНСТВО ГОДИНАВА

Повеќе

(ВИДЕО) ШУПЦИ, ЈА УНИШТИЈА ДРЖАВАТА, СРАМНО ПАДНАА ОД ВЛАСТ ОТКАКО ПРОЛИЈА КРВ, СЕГА ПРАВАТ ДОКУМЕНТАРЦИ ЗА ТОА КОЛКУ БИЛЕ ЈАКИ?!

Повеќе

КЛАСИЧНА ВМРОВСКА ПРИКАЗНА: Од голтар до милионер за само 10 години пљачка од буџетот!!!

Тоа што Владата го направи со разрешување членови на Управни и надзорни одбори е најголема дезинфекција,дезинсекција и дератизација на системот. Ви...

Повеќе

Лекција по македонска историја за раководството на ВМРО ДПМНЕ и целата куртон ескадрила!

Многу се изнапиша за битката на ножот. Но некако како и секогаш еден дел од вистината се крие и тоа доста манипулативно. Тие кој што највеќе скокаат...

Повеќе

АПЕЛАЦИЈА И ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА ЗА ПАСОШОТ: Ивонче ќе се копешка во Охрид летово, а наредно лето најверојатно ќе се бања корито во Идризово!

Ивона Талевска, уредничка на телвизија Сител, остана без пасош, откако Апелациониот суд ја одби нејзината жалба за мерките за претпазливост коишто и...

Повеќе

ЗНАЧИ КОИ СЕ ОВА ЗАБЕГАНИ МАФИЈАШКИ КОПИЛИЊА: Екс командантот на Алфите, Пуки, вршел притисок врз еден од сведоците против него во случајот ТОРТУРА?!?!

Апелациониот суд објави дека ги отфрла жалбите на 5-мина полицајци алфи, меѓу кои и поранешниот командант на единицата Ивица Анчевски Пуки и им нало...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ве кани на коПитска вечер на плоштад Македонија!!!

Повеќе

Добро бе дечки, дали сте вие нормални, ние едвај Македонија ја ослободивме, сега Турција ќе сме ја ослободувале, дај приберете се малце!!!

Значи едно е ние новинари активисти и останати да урламе за злоделата на Ердоган, но сосема друго е да очекувате Заев да фати да води битка против реж...

Повеќе

ЦААР - ТЕВДОВСКИ: Два месеца сум министер и досега сам си ја плаќам храната денар народни пари не сум потрошил по ресторани и така ќе биде додека сум министер, вработените се крстат!

- Мене не ми е јасно како можеле толку нардони пари да се трошело за јадење по ресторани, ја еве два месеци сум министер и денар народни пари не сум...

Повеќе

(ВИДЕО) По Талат, и новинарката на ТВ 24, Наташа Стојановска го укори министерот Тевдовски зотоа што задоцнил 20 минути на седницата во собрание, значи го начекаа мирен дечко па удри од сите страни...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот за информатичко општество, Манчевски: Радиодифузна такса ќе се укине, МТВ ќе работи како европска телевизија а ќе се финансира од парите кои досега одеа за куртоните во куртон медиумите за црна пропаганда и перење мозок!

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот за транспарентност и отчетност, Поповски: НИКОЈ ВЕЌЕ НЕМА ДА ГИ ТЕПА НОВИНАРИТЕ, НЕМА ДА ИМА ГОВОР НА ОМРАЗА ВО МЕДИУМИТЕ, медиумите ќе бидат контролирани од луѓе од новинарската и медиска фела, луѓе експерти, независни и непартиски, медиумите ќе мора да бидат на највисоки светски стандарди!

Повеќе

(ВИДЕО) Радмила од шума во Романија: Македонските војници учесници во воената вежба САБЕР ГАРДИЈАН ќе покажат дека АРМ заслужува да биде дел од НАТО!

Повеќе

(ВИДЕО) ТОТАЛНО РАСИПНИШТВО, ТОТАЛНА АЗДИСАНОСТ, ТОТАЛНО ЛУДИЛО: ГРУЕВЦИ КУПИЛЕ ДВА ЛЕД ЕКРАНИ ВРЕДНИ 1 МИЛИОН ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ВМРО ДПМНЕ ДА НЕ ИЗВЕДУВА БЕСНИ ГЛИСТИ, ПОТПИШУВАЊЕ ПА РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА!

Демократскиот сојуз е за транспарентност при носењето на сите одлуки од круцијално значење за граѓаните и државата, посебно кога се работи за праш...

Повеќе