Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

АЈДЕЕ, ЛОМ: Рејтингот на Мицкоски е за 14 процентни поени помал од рејтингот на Заев!!!

Премиерот, Зоран Заев, е најпопуларниот политички лидер со 21,4 отсто од граѓаните кои се изјасниле дека имаат доверба во него. 14 процентни поени з...

Повеќе

БРАТУЧЕДИТЕ СЕ СПРЕМАЛЕ ЕПТЕН ДА НЕ НАПРАВАТ МАЈМУНИ: Возило на Унгарската амбасада од Белград во гаражите на „Мериот“ при апсењето на Мијалков, тој деновиве продавал се што има, плацеви, згради, удели во фирми, цели компании!!!

Возило со дипломатски таблички, сопственост на Унгарската амбасада во Белград синоќа било во подземните гаражи на хотелот „Мериот“ на ск...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Пивара Скопје и Министерството за здравство денеска го отворија првото Роса школо за родителство во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје

Во рамките на партнерскиот проект на Пивара Скопје и Министерството за здравство, денес официјално беше отворено првото Роса школо за родителство во...

Повеќе

САГАТА ОХИС НИКАКО ДА ЗАВРШИ: Владата има преземно низа активности за заштита на стечајни работници од компании кои биле во државна сопственост – стечајот на Охис е спроведен од судот, следува распределбата на паричните средства на доверителите

Заменик претседателот на Владата, задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, д-р Кочо Анѓушев, министерот за финансии, д-р ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТСЕТУВАЊЕ: КОГА МАНГАТА ФУРКАН САЛИУ ГО ПРАША НАЧАЛНИКОТ ДАЛИ СЕ ПЛАШИ ОД ЗАТВОР, СМЕШКА МУ СЕ ЧИНЕШЕ!

Повеќе

СУКОБ У ДЕСНИЦИ: ФАШИСТИТЕ СЕ ИСПОТЕПАА КОЈ ДА БИДЕ СЛЕДНИОТ ГРУЈО!

Повеќе

ОВАА Е МАДАФАКА - ЕКС АМБАСАДОРКАТА СИМОНЕ ФИЛИПИНИ: Крајно време е Груевски, Јанкулоска и другите обвинети да замолчат и да размислат што ѝ направиле на Македонија

Филипини, која учествува на Светскиот форум за демократија во Советот на Европа во Стразбур, во разговор за порталотМКД.мк вели дека многу е важно л...

Повеќе

АЛО ВЛАДА, ШТО ПО ЃАВОЛИТЕ СЕ СЛУЧУВА ВО МАК-НАВ: На листата на вработени синови, ќерки, браќа, сестри и внуци се наоѓаат и синот на директорот на еден од социјалните фондови, сестрата на еден од вицепремиерите, внуците на директорот на телекомуникацискиот оператор и на висок претставник на помалиот коалициски партнер, синот на пратеничка од истата партија...

Во М-НАВ, државно претпријатие во кое се исплатуваат плати седум-осум пати повисоки од просечната, од минатата недела е вработен роднина на еден мин...

Повеќе

Братот на Николовски најостро ги демантира лажните вести и најави тужба против Инфомакс

Илија Николовски, брат на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, ја демантираше лажната вест објавена на по...

Повеќе

Тадиќ: Вучиќ лаже за мерцедесот, тој заедно со Рама, Ѓукановиќ и Орбан помогнаа во бегството на Груевски(видео)

Поранешниот српски претседател, Борис Тадиќ, ги отфрли обвинувањата на актуелниот, Александар Вучиќ, дека исто како Груевски набавил скап мерцедес н...

Повеќе

ОДАМНА ЈА МИСЛАМ ОВАА КОЛУМНА: И ПОКРАЈ СИТЕ ЗЛОДЕЛА, ТРЕБА ЗА НЕШТО И ДА ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИМЕ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ!

Сакам вака јавно, без разлика дали ќе стигне до нив, да им се заблагодарам на Груевски и Мијалков за тоа што сепак не ја преминаа црвената линија и не...

Повеќе

СДСМ ГИ РЕМЕТИ БЕЗ МИСЛОСТ ВМРОНИТЕ: Еве прилика ВМРО-ДПМНЕ да научи економија, како парите од Буџетот наместо за луксуз, барок и криминални шеми се враќаат назад кај граѓаните

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПОКРОВИТЕЛ НА 75 ГОДИНИ ОД ОДРЖУВАЊЕТО НА АСНОМ!!!

Повеќе

СДСМ СЕ ЗАКОЛНА ДЕКА ЌЕ СЕ БОРИ ДО КРАЈ: Осудениот криминалец Никола Груевски потврди дека е лажго и кукавица, но нема да избега од правдата, казната ќе си ја отслужи во Македонија!

Никола Груевски е лицето, името и презимето на целокупното криминално зло што 11 години ја уништуваше Република Македонија. Македонија и многу нејз...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, ЈАНИ МАКРАДУЛИ, ФИЛИП ТЕМЕКОВСКИ, ОВА ТРЕБА ДА СЕ ПРОВЕРИ: Цементарница УСЈЕ секоја вечер загадува повеќе од дозволеното со дозволата?!

Повеќе