Одберете локација на пристап

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ
Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу б

(ВИДЕО) ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО ТУРЦИЈА

Повеќе

ПА ЗАРЕМ Е ОВА ВИСТИНА: НА ИНТЕРНЕТ СЕ ПОЈАВИ ШОКАНТЕН ДОКУМЕНТ ЗА НИКОЛА ГРУЕВСКИ КОЈ АКО Е ТОЧЕН ДОПОЛНИТЕЛНО ГО КОМПРОМИТИРА НЕГОВИОТ ЛАЖЕН ПАТРИОТИЗАМ!

Повеќе

ОПШТИНА ИЛИНДЕН НАГРАДЕНА НА БИЗНИС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БЕЛГРАД

Општина Илинден е прогласена за општина со поволно бизнис опкружување од Република Македонија во рамки нарегионалната конференција за промоција на п...

Повеќе

ТАЖНАТА ПРИКАЗНА ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ: Од жесток борец со режимот, до експерт за тоа на кој му се дига и на кој колкав му е!

Ако го пратите фб профилот на Зоран Божиновски ќе бидете сведок на една тажна завршница на една приказна која можеше да биде нешто многу добро и мно...

Повеќе

МИСЛАМ ДЕКА ВМРОВЦИТЕ НЕ СЕ СВЕСНИ ПРЕД КАКОВ СТРАШЕН ПОЛИТИЧКИ АМБИС СЕ ИСПРАВЕНИ ПА ДУРИ И ОДАТ ПРАВО НАПРЕД СО ПУНА БРЗИНА!

Мислам дека ВМРО-вците се малце збунети па дури и избезумени и не се свесни во каква политичка провалија зацапуваат со пуна брзина! Ако му дозволат...

Повеќе

СДСМ: Европската унија го препозна, го поздрави и го награди напредокот во изминатата година, само Мицкоски не се израдува на успехот на Македонија

Повеќе

(ВИДЕО) Кирацовски: Датумот за преговори со ЕУ е голем успех за Македонија, постигнат со чесна желба за подобра сегашност и иднина

Повеќе

(ВИДЕО) ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГРАДИ МОСТ ОД ШИПКОВИЦА ДО БРОДЕЦ ВРЕДЕН 120 000е

ПРОЕКТ: ИЗГРАДБА НА МОСТ НА ПАТОТ ПОМЕЃУ ШИПКОВИЦА -БРОДЕЦ - ВИСИНАТА НА ПРОЕКТОТ ИЗНЕСУВА 7.5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ- ДЕЛ ОД ФИНАНСИИТЕ ГИ ОБЕЗБЕДИ БИРОТО...

Повеќе

ГЛЕЈТЕ КОЛКУ ВМРОВЦИТЕ ИМААТ КАПАЦИТЕТ ДА РАЗБЕРАТ ШТО ЗНАЧИ ВЛЕЗОТ НА ЗЕМЈАВА ВО ЕУ, КАКО ОБИД ДА ПЛЕСНАТ НЕШТО

Според оваа логика, они се утепаа од секс, 12 години беа на власт и п.. со око не видоа, освен што отидоа во некрофилија со антиката...

Повеќе

Министерот Роберт Поповски на Конференцијата „Иднината на медиумите и новинарството во дигиталната ера“: Владата е посветена на создавање простор за демократска и граѓанска дебата која отвора перспективи за медиумите

Министерот Роберт Поповски наКонференцијата„Иднината на медиумите и новинарството во дигиталната ера“: Владата е посветена на создавање ...

Повеќе

ОД ШТО ВСУШНОСТ СЕ ПЛАШАТ ФРАНЦИЈА И ХОЛАНДИЈА ВО ВРСКА СО ВЛЕЗОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ?!

Франција и Холандија се исплашени од т.н Вишеградска Група составена од источно европски земји кои сакаат да ја променат Европа во насока кон деснич...

Повеќе

ОВА Е ЧОВЕКОТ КОЈ ЈА СПАСИ МАКЕДОНИЈА ОД АМБИСОТ ВЧЕРА: Министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн

Во сенка на десетчасовната трка за компромис меѓу земјите членки на ЕУ вчера во Луксембург останаа напорите на оној кој ја „спаси“ ц...

Повеќе

АМЕРИКАНСКИОТ ПОРТАЛ ДЕЈЛИ БИСТ ВОВЕДУВА ПРЕТПЛАТА ОД 100 ДОЛАРИ ГОДИШНО

Повеќе

ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ!!!

Sveste tese‏@sveste_tese 12 години под чизмата на ДПМНЕ немаше никаков датум за пристапни преговори со ЕУ. Дури и препораката во 2015 ...

Повеќе

ВМРОНИТЕ ЌЕ ЦРКНАТ: КОМУЊАРИТЕ НАМЕСТО ПРЕДАВНИЦИ ИЗЛЕГОА НАЈГОЛЕМИТЕ ПАТРИОТИ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА!!!

Повеќе