Одберете локација на пристап

Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ
Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу б

ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ!!!

Sveste tese‏@sveste_tese 12 години под чизмата на ДПМНЕ немаше никаков датум за пристапни преговори со ЕУ. Дури и препораката во 2015 ...

Повеќе

ВМРОНИТЕ ЌЕ ЦРКНАТ: КОМУЊАРИТЕ НАМЕСТО ПРЕДАВНИЦИ ИЗЛЕГОА НАЈГОЛЕМИТЕ ПАТРИОТИ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА!!!

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ УЧЕСТВУВАШЕ НА ДЕБАТАТА ЗА ПРОБЛЕМОТ СО ИМИГРАНТИТЕ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ЕВРОПСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ КОЈА СЕ ОДРЖУВА ВО СОФИЈА

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) ТЕТОВЕЦ СО ЧУДЕН ПРОБЛЕМ: Се чуди како да направи беља за брзо да го однесат во затвор бидејќи нема кај да живее ни што да јаде

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) ШОКАНТЕН ИЗВЕШТАЈ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ: ВЛАДЕЕ УЖАС И ХОРОР, ЌЕ БИДЕ ИЗВЕСТЕНА ООН ЗА СИТУАЦИЈАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХААА, СПОРЕД ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА НАРОДОТ НЕМАЛ ДОВЕРБА ВО МЕДИУМИТЕ НЕ ПОРАДИ КУРТОН МЕДИУМИТЕ СИТЕЛ И КАНАЛ 5, ТУКУ ПОРАДИ НЕКОИ СИТНИ ПОРТАЛЧИЊА?!?!

Според директорот на Телма, Саки, граѓаните имале ниска доверба во медиумите поради тамо некои ситни порталчиња?!?! ЦЦЦЦ!!! Колку е Саки верен на Си...

Повеќе

ИДИОТСКАТА ТЕЗА ДЕКА ДАТУМОТ БИЛ УСЛОВЕН, И СО ТОА ПОМАЛКУ ВАЖЕН, ПА ЦЕЛИОТ ПРОЦЕС Е УСЛОВЕН СЕ ДО ВЛЕЗОТ БЕ ЌЕЛЕШИ!

Колку смешни тези слушам денеска да ти пукне филм еј! Пази, датумот за преговори догодина не бил вреден затоа што бил условен?!?! Па каков да биде?!...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА, ОВА МОРА ДА ГО ЧУЕТЕ: Мицко ќе ја клекнел Грција на колена, ќе ја натерал да прифати договор во кој не се менува уставот и не се чепка јазикот и идентитетот, а 10 години имаа време да го направат тоа!

Ова се вика лажење без усул! 10 години имаа време да го направат тоа?! И ваков договор како сегашниов Грција мака мачи да го протне во собрание и во...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ЈА ПЛАШЕШЕ ЈАВНОСТА ДЕКА ГРЦИТЕ ЌЕ НЕ ЗАФРКНЕЛЕ, НЕМАЛО ДА ГО ИСПОЛНАТ СВОЈОТ ДЕЛ ОД ДОГОВОРОТ?!?!

Лидерот на опозицијата ја плашеше јавноста дека Грција ќе не зафркнела и немало да си ги исполни своите обврски од договорот. Но оваа теза е смешна,...

Повеќе

НОВИНАРКАТА ОСТАНА БЕЗ ЗБОРОВИ: Мицковски се бунеше што во договорот Македонски Јазик бил со фуснота дека е дел од словенските јазици?!?!

Новинарката: Што ви смета во договорот, заштитени се јазикот и идентитетот. Мицко: Не е така! Новинарката: Како не е така, вие сте го виделе ли до...

Повеќе

ОЧАЈ И ПАНИКА НА КУРИР: Мораа да ја лажат јавноста дека Македонија не добила датум, а во текстот се демантираат самите себе!!!

Курир стави наслов дека Македонија не добила датум за преговори, а во текстот објавија изјава на Хан во која вели дека преговорите почнуваат во јуни...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ОДГОВОРИ ЗА ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Имам 7% удел во 3 мали хидроцентрали, тоа е капитал од 200 000е а не милиони евра!

- Јас имам 7% удел во три мали хидроцентрали, тоа е капитал од 200 000е а не милиони евра како што велат некои. Се што имам сум стелнал легално со м...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ГО ЗАПУКА НА ПОЧЕТОКОТ НОВИНАРКАТА НА КАНАЛ 5, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА МИЦКО!

Повеќе

БОГОЕВ И ШИЛЕГОВ ИМ ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ФИРМИТЕ ВО МОМИН ПОТОК: Поставено е ново осветлување, електрична линија во должина од 1.400 метри, а започнува со изведба и новата водоводна мрежа

Stefan Bogoevis inMomin Potok, Karpoš, Macedonia. 10 hrs· Во индустриската зона во Момин Поток поставе...

Повеќе

НА ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ МУ ПУКНА ФИЛМОТ: МТВ Е ДНО, ТИЊА, БРУКА, СРАМ, НИЕ НЕМАМЕ ЈАВЕН СЕРВИС!!!

Повеќе