Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ХАХААА, АБЕ ДАЛИ СТЕ ВИЕ НОРМАЛНИ МАМУ ВИ ЕБАМ НЕЗДРАВО: Лупевска и Кацарска го извреѓаа Заев, не го бивало за тактика и за стратегија, ДПМНЕ секад било еден чекор пред него?!

Бреее!!! Овие две кокошки или толку имаат у главата, или го мразат Заев органски или пак некој ги платил за вака да се глупираат!!! Човекот бутна р...

Повеќе

УЖАС ВО ЗАТВОРОТ ВО ШТИП: Млад човек почина како да неговиот живот е безвреден!

Мери Николова, фб * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Арсим Зеколи на Телма: Нема што ЕУ да не казнува, ние сме веќе казнети со тоа што го имаме Иванов!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) МАКТЕЛ РЕПОРТАЖА од Етно Село, Куманово

Ова е неплатена некомерцијална презентација, значи чисто од побуда да знаете за објектов и за местово за убаво да си поминете, но Мактел нема добиен...

Повеќе

СЈО УТРЕ ЌЕ ГО ДОТЕПА РЕЖИМОТ: Најавија прес конференција на која ќе се обелодени мега обвинение за мега криминал на голем режимски олигарх!!!

-Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани – напиша СЈО со што го најави утрешниот прес со почеток во 11 часот. Со ова енигматично и заг...

Повеќе

(ФОТО) НАПАДНАТ ШТАБОТ НА СДСМ ВО АЕРОДРОМ ДОДЕКА ИМАЛО СОСТАНОК ВНАТРЕ, ЗА МАЛКУ ИЗБЕГНАТ ЛИНЧ!!!

Вечерва, околу 20 часот беше каменувам штабот на СДСМ во Аердором. Беше нанесена сериозна штета и неколку прозорци се искрешни. Кукавиците го напр...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА МЕГА БОМБА: Јанко Бурек доби отказ од Сител, се жали не зел плата три месеци, Ѕинго полека го врти бродот накај Бихачка!!!

Јанко Бурек ја прави емисијата од дома овие два три дена, се жали дека договорот не му бил продолжен. Се жали дека не зел плата три месеца. Изглед...

Повеќе

БОМБА НА НОВА ТВ - ГРУЈО РОКНА, А СО НЕГО ПОЛЕКА РОКААТ И СИТЕ КУРТОН МЕДИУМИ: По колапсот на МПМ, сега и Алфа ТВ е пред стечај!!!

Вработените во телевизијата Алфа денеска биле информирани од страна на раководството дека компанијата нема пари да им ги исплати заостанатите плати ...

Повеќе

Не треба да се шири паника и немир, Груевци може само кур да бричат, ние 11 години протестиравме вадевме десетина пати по 200 000 па на Грујо курот не му чуеше, моравме да го бутнеме режимот на избори, така и Груеви ќе си чекаат наредни избори, а во меѓувреме нека протестираат до смрт, тоа е дел од демократијата!

Другари, немојте да наседнувате на оние кои паничат и шират немир. Груевци може само кур да бричат. Само плашат врпаци. Никој од овие копилиња нема ...

Повеќе

Почитувани, на ваше барање, отсега ќе може да се претплатите и за еден месец на Мактел.мк за износ од 100 денари

Почитувани читатели на Мактел.мк, од сега ќе можете да се претплатувате и месечно на сајтот за 100 денари. Фан пакет се добива само со годишна пре...

Повеќе

СДСМ: Кирил Миноски е должен да излезе и да им објасни на граѓаните зошто сака да ги задолжи со нови 4,1 милиони евра

Порачуваме дека Кирил Миноски е должен да излезе и да им објасни на граѓаните зошто сака да ги задолжи со нови 4,1 милиони евра, велат од СДСМ. Отт...

Повеќе

Магазинот „Политико“: Оркестрираните напади врз фондацијата на Џорџ Сорос во Македонија и американската амбасада во Скопје се поттикнати и поддржани од Русија

Магазинот „Политико“ пишува дека оркестрираните напади врз фондацијата на Џорџ Сорос во Македонија и американската амбасада во Скопје се...

Повеќе

Алтхаузер: Германија не очекува македонските политичари да ги игнорираат пораките на еврокомесарот Јоханес Хан

Германија не очекува македонските политичари да ги игнорираат пораките на еврокомесарот Јоханес Хан, кој вчера порача дека во демократија мора да се...

Повеќе

(ВИДЕО) СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН - Пукотници и повеќе повредени пред британскиот парламент, градот е под полициска опсада!

Најмалку две лица се ранети, но може има и жртви, во пукањето пред британскиот парламент во средата во центарот на Лондон, по што се блокирани приод...

Повеќе

Претседателот на СДСМ Куманово, Костовски: Не сум имал физички контакт со учесниците на протестот во Куманово

Претседателот на општинската организација на СДСМ Куманово, Мартин Костовски на денешната прес-конференција негираше дека имал физички контакт со уч...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti