Одберете локација на пристап

Пратеникот од редовите на СДСМ, Васко Ковачевски, најави дека заминува од функцијата пратеник бидејќи ќе биде назначен за нов директор на РЕК Битола. -Причината е учеството во акционерското друштво ЕЛЕМ. Имајќи предвид дека веќе два мандати сум во
Министерот без ресор, Самка Ибраимоски, задолжен за имплементација на Националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, сака да ја напушти оваа функција и повторно да биде пратеник во Собранието. Тој најави дека денеска
Шилегов нека си земе приватни часови по Односи со јавност и кризно комуницирање. Да дадеш изјава "Не правете реалити шоу од загадениот воздух" е запечатување на својата кариера како "татко на градот". Емпатија со страдањето и стравот а не осуда,
Морам да признаам дека сум шокиран од над 100-те скандали на моќни луѓе во САД за кои се откри дека со децении силувале и малтретирале жени кои им биле подредени во работата... Новинари, актери, политичари, разни шефови на ресторани, медиуми итн итн
Трендо запука по Канал 5 затоа што сменија страна, досега 10 години не ги гледаше глупостите на Сител и Канал 5, ама сега прогледаа?!?! Трагедијата е што прилогот е стар речиси една година и е од времето кога Канал 5 беше со ВМРО ДПМНЕ :D Тогаш н
Според Аir visual, мобилна апликација која на едно место ги собира иподатоците од ранг листите на мернте станици и прави една прави ранг листа Скопје утрово бил најзагаден град на светот. Зад него се Калкута и Длехи во Индија, Дака во Бангладеш&hel
Курир жестоко го нападна директорот на агенцијата за туризам, Александар Донев со тврдење дека во Албанија потрошил 7000е кое тврдење оригинално на фб го изнесе директорот на невладината Грин Пауер. На ова на фб реагираше лично Донев: Не би сакал
ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа

(ВИДЕО) СИРОТО КУРТОНЧЕ, ГО РАСТРГНАА КАКО АНТИЛОПА ВО РЕКА СО КРОКОДИЛИ: Директорот на Антикорупциска, Тантуровски го изеде стапот на Топ Тема за своето неработење и служење на режимот!

* реклами:

Повеќе

ШТЕТОЧИНИ МАМУ ИМ ЕБАМ, ГРУЕВЦИ СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНАТ: Само музејот на ВМРО трошел 120 000 евра годишно за струја, значи сите објекти и споменици од Скопје 2014-та со се фасадите трошат годишно околу 10 милиона евра само за струја!!!

Новиот министер за култураРоберт Алаѓозовскиво вечерашната дебата во емисијата „Отворено 24“ истакна дека ќе направат ревизија на проект...

Повеќе

ПА ДОБРО, КАКО МУ УСПЕА НА ГРУЈО ДА ГИ НАЈДЕ ОВИЕ МОНСТРУМИ И ДА ГИ ПОСТАВИ НА КЛУЧНИ ПОЗИЦИИ ВО ДРЖАВАТА?!?!

Гордана Ѓешкоска, која до 15 мај беше јавен обвинител на Скопје и натаму го држи кабинетот во ОЈО, возачот и обезбедувањето и пред неа реферираат об...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: ВМРОВСКА КОСМОДИСК ПРОПАГАНДА!

Ги слушам вмровците како ја критикуваат новата влада, дека не го измила мерцедесот кој си го купил нивниот лидер Никола Груевски со наши 600.000 евр...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) ИЗГЛЕДА И ЧЕШКА СЕ РАДУВА ШТО ЌЕ ГО АПСИМЕ МИЈАЛКОВ: Ни донираа 1 милион евра и пратија 200 полицајки плавуши да ја чуваат границата со Грција!

* реклами:

Повеќе

ГОТОВО Е: ДБК И ПОЛИЦИСКИТЕ СИЛИ ДОБИЈА НОВИ ДИРЕКТОРИ, ПОСТАВЕНИ СЕ НОВИ ДИРЕКТОРИ И НА ДРУГИ ВАЖНИ ИНСТИТУЦИИ!

* реклами:

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН РЕЖИМСКИ БУНКЕР ОСВОЕН: УЈП доби нов директор, Сања Лукаревска, жесток борец против режимот изминативе 10 години!

Сања Лукаревска, која со години е вработена во Управата за јавни приходи, на денешната петта владина седница е именувана за вршител на должност дире...

Повеќе

КАКВО ГНАСНО КОПИЛЕ: Еден ден пред да си замине од кабинет, Тодоров потпишал зголемување на цени на лекови а потоа му доделил два пасата и 6 бодигарди на Грујо за наредни 10 години!

Министерот за здравство Арбен Таравари денеска на прес-конференција рече дека поништилодлука донесена на 26 мај од Управниот одбор на Фондот за здра...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ГРУЕВЦИ ВЕ ОТЕПА: Зекири - Еве го амандманот со кој СДСМ во 2014 бараше а ВМРО-ДПМНЕ одби да обезбеди средства за решавање на депонијата во Струга

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири, го објавиамандманот на Буџетот на Република Македонија за 2014, изготвен од СДСМ и коалицијата со кој се бара да...

Повеќе

ЗАЕВ ВЕТИЛ ДЕКА ПО 10 ГОДИНИ ВЛАСТА ВЕЌЕ НЕМА ДА ТЕПА, ТУЖИ И КУПУВА НОВИНАРИ!

Претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и на Самостојниот синдикат на новинари и на медиумски работници (ССНМ) денеска се сретна...

Повеќе

НАЈЧЕВСКА ГИ ШОКИРАШЕ СВОИТЕ ФАНОВИ: ДА ГО ВРАТИМЕ ВМРО ДПМНЕ НА ВЛАСТ!

За десет дена (ЦЕЛИ ДЕСЕТ ДЕНА) од стапување на власт СДСМ не успеа да изгради ниту еден автопат, ниту едно училиште, ниту една болница.Не успеа да ...

Повеќе

На 87 години почина Хелмут Кол, канцеларот кој ја обедини Германија и кој му помогна на Реган да се порази комунизмот!

Тој беше канцелар долги 16 години, од 1982 до 1998-ма и во тој период падна и СССР и се обедини Германија, што едно со другото беше условено... Тој...

Повеќе

ГАТАЧКАТА НА ГРУЈО ГИ ПРОКОЛНА АМЕРИКАНЦИТЕ: Америка заглибува во тешка политичка криза!

Америка заглибува во се потешка политичка криза. Претседателот е цел на истрага на специјален истражител, разрешен е директорот на ФБИ, се водат се...

Повеќе

БИРН прави напад кон вице премиерот Кочо Анѓушев по методотата позната во новинарството ВИНА ПО АСОЦИЈАЦИЈА, во која се обвинува еден човек за грешките на неговиот бизнис партнер

Нападот на ПРИЗМА кон вице премиерот Кочо Анѓушев е чисто колку да си го обелат образот дека еве они се јаки новинаришта кои сите ќе ги тепаат исто,...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОК ДУЕЛ НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И САВЕВСКИ ОД ЛЕВИЦА, КОЧО БЕШЕ ОДЛИЧЕН: Јас сум бил автомеханичар и сум продавал компири на пазар, 10 години сум живеел во 27 квадрати со родители стечајци, јас ја разбирам маката на сиромашните!

* реклами:

Повеќе