Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

(ВИДЕО) Истанбул - еден од најубавите градови во светот!

Повеќе

Павле Богоевски се исповеда на фб: Како да браниш закон со кој не се согласуваш во целост? Особено, како да браниш таков закон, за кој си гласал ЗА?

Како да браниш закон со кој не се согласуваш во целост? Особено, како да браниш таков закон, за кој си гласал ЗА? Очигледно, не со молчење. Никако ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОПУКОТ ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Сега кога веќе не сме на власт, ќе соработуваме со сите медиуми, а кога пак ќе дојдеме на власт, па ќе ве тепаме и мајката ќе ви ја расплакаме!

Повеќе

АЈДЕЕЕ, РЕЖИМСКИОТ СЛУГА ПАНЧЕВСКИ ДЕНЕСКА БРКАЛ КОЛЕГА СУДИЈА СО ПЕНДРЕК ПО СУДСКИ КАНЦЕЛАРИИ И ХОДНИЦИ!

Судијата Владимир Панчевски, поранешен претседател на Кривичниот суд, тврди дека утринава бил нападнат на работното место, односно во судница во Суд...

Повеќе

Хотел Вакувски Хан, 1909 г. - Чаршија, Скопје — at Old Bazaar, Skopje

Хотел Вакувски Хан, 1909 г. - Чаршија, Скопје— atOld Bazaar, Skopje.

Повеќе

РУСИТЕ СЕ ВОЗНЕМИРИЈА ЗА ПОСЕТАТА НА СТОЛТЕНБЕРГ, ИСПРАТИЈА КОМИЧНО СООПШТЕНИЕ ЗА ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА

Изјавата на премиерот на Албанија Еди Рама во врска со Законот за употреба на јазиците донесен во македонскиот Парламент е потврда на намерата да ја...

Повеќе

МАКЕДОНИЈО, СЛОЖНА СИ НАЈСИЛНА И НАЈУБАВА!!!

Повеќе

ШОКАНТНО: Путин ја платил кампањата на Трамп преку бизнисмен поврзан со Кремаљ

Повеќе

ВИЛИПЧЕ: Се сметам себеси за лидер на ВМРО ДПМНЕ во сенка...

- Ќе продолжам со фб видео обраќања, затоа што се сметам себеси за лидер на ВМРО ДПМНЕ во сенка... Вилипче, лидеро, на фб вечерва...

Повеќе

ШОКАНТНО, БОМБА НА ПОРТАЛОТ СУДСТВО: Груевци краделе огромни пари преку печатењето книги кои ги промовираше Грујо еднаш неделно, една книга ја печателе за фантастични 35 000 денари?!?!

Груевци краделе огромни пари од буџетот преку печатењето на книги кои ги промовираше Груевски еднаш неделно. Една книга ја наплаќале по 35 000 дена...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Вилипче објави документи за висок функционер во сегашното раководство на ВМРО ДПМНЕ, како младинец работел за УДБА против ВМРО ДПМНЕ?!?!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ВО ОПОЗИЦИЈА И НА ВЛАСТ!

Повеќе

ГДУ: Ги охрабруваме членовите на македонскиот парламент кои денеска се собраа да го ислушаат Јенс Столтенберг, ентузијазмот кој го манифестираа со ракоплескање, да го преточат во конкретна акција така што ќе почнат да работат во интерес на земјава

СООПШТЕНИЕ Граѓанско Демократската Унија како нов политички субјект недвосмислено е приврзаник на евроатлантските интеграции, тоа е впрочем еден од...

Повеќе

НА ВМРОВЦИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ, МИСЛАТ ЛИ ОВИЕ НЕКАД ПАК ДА СЕ ВРАТАТ НА ВЛАСТ?!

Повеќе

(ВИДЕО) За многу млади Американци, Африка е новиот див запад!

Повеќе