Одберете локација на пристап

Манекенката Мара Мартин беше избрана како една од 15-те финалистки за насловна на магазинот Спорт Илустрејтед. Таа се појави на пистата со своето 5 месечно синче. БРАВО! Бебушот треба да си ја добеи својата цицка која му следува по закон, добро е
Руската амбасада во Скопје порача дека денешната изјава на премиерот Зоран Заев за „комити“ потплатени од руски бизнисмени да протестираат против договорот со Грција и зачленување на Македонија во НАТО и ЕУ, е политички неодоговорна и р
Мактел доби писмо од читател, кој открива сериозни клевети, апелираме писмото да се земе со резерва затоа што овие информации не се целосно проверени, иако голите факти за тоа кој на што е газда и кој каде предава и слично се точни. Еве го пис
Организацијата на прославата за поканата од НАТО и датумот за преговори со ЕУ, обезбедувањето на соодветна техника, озвучување, осветлување, бини, редари, технички персонал, сценска опрема, ангажман на 40-тина изведувачи коишто настапија во 15 град
Годинешното 16-то издание на „Пивофест“, го посетиле над 200.000 граѓани од Македонија и од странство, а најголема посетеност е регистрирана во деновите од викендот, кога во градот влегле над 8.000 возила. Фестивалот на пивото и скарата
- Да престане веќе омразата меѓу едните и другите, да престанат убиствата по улиците на Скопје, доста е, доволно е, сакаме мир и спокој! Силен говор на протестниот марш на Комитите од страна на отец Ивица од црквата во Чаир.
Рускиот милијардер Иван Савиди, кој живее во Грција, дал стотици илјади евра на противници на предложената промена на името на земјата. Дел од сумата била дадена и на фудбалски хулигани кои протестираа во главниот град. Македонскиот премиер обвини
Весникот Слободен Печат каде што главен уредник е Бранко Героски доби грант од 10 милиони денари од Фондот за иновации на Република Македонја. Парите им се доделени во првиот јавен повик за финансирање на микро, мали и средни претпријатија од Плано
Премиерот Зоран Заев очекува до крајот на неделава да се заокружи процесот околу датумот, прашањето и карактерот на референдумот за името. – Овие работи очекуваме до крајот на неделата заедно политичките лидери, претставници на пол
Весникот Нова Македонија сопственост на бизнисменот Минчо Јорданов во моментов води жестока битка против договорот со Грција. Тамо има едно десетина жестоки колумнисти кои со дрва и камења се обидуваат да го саботираат влезот на земјата во ЕУ и НА
UNDP MK‏Verified account@UNDPMK2h2 hours ago First sexual assault center opened in Kumanovo. What is crucial is the commitment of all personnel involved – healthcare workers, police, prosecutors and social workers – to work toget
- Следен чекор откако ќе бидат осудени обвинетите за нападите во собрание и оние за тероризам, е да се пронајдат нарачателите на целиот крвав пир во собрание, и тоа мора да се направи и ќе се направи, тие мора да одговараат, тие се најголемите вино

ВИДЕО ВО ЖИВО: ФАБРИКА НА ЗНАЕЊЕ, ФОН УНИВЕРЗИТЕТ 2018

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Се укинуваат зелените картони, бесплатно болничко лекување за сите од 1 јануари 2019

Од 1 јануари 2019 година бесплатно болничко лекување за сите граѓани, најави премиерот Зоран Заев на денешната седница за пратенички прашања. - Ист...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ СУРТУК ВОДИ ПАРТИЈА КОЈА СЕ ВИКА ОБЕДИНЕТИ ДЕМОКРАТИ, А МУ БЕШЕ И ОСТАНА НАЈВЕРЕН КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР НА ГРУЈО КОЈ ЈА СОТРЕ ДЕМОКРАТИЈАТА ВО ЗЕМЈАВА?!?!

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ДАДЕ ОТКАЗ ВО МВР, СЕ ВРАЌА ВО ПОЛИТИКАТА!

Стојанче Ангелов 1 min· ДОСТОИНСТВО ПРЕД СЕ’! Како претседател во оставка на политичката партија...

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС А1ОН) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО СОБРАНИЕ - Заев до Јовановски: Вие ли ќе зборувате за патриотизам што зедовте пари од мене поради комар

Повеќе

ЛОШО, МНОГУ ЛОШО!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ ОТЕПА ВМРОНИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Ало, дечки, добивме датум, радувајте се бре луѓе!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaeв Скрининг процесот #ЕУ го почнува на 17 јули, овде, во #Македонија. Европскиот совет никогаш пов...

Повеќе

ЗАЕВ ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДРЖАВНИ ПРОБЛЕМИ ПРАВИ НАЈГОЛЕМИ ТРИУМФИ ЗА ДРЖАВАТА!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_ZaevJul 1 #Македонски јазик и народ - заштитени и зајакнати! Македонски идентитет, erga omnes. Службен ја...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, ЈОЦИ ГО БРАНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ, МИЛЕНКО СЕ СТЕПА СО НОЌНИ ВОЛЦИ ЗА ДА ГО ОДБРАНИ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ

Lenin Jovanovski Миленко Неделковски не драпај мадиња, ние Ноќни Волци кога ПРВИ во Македонија протестиравме против промена на името ти имаше друг ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НА СОСТАНОК СО МОТОРЏИИТЕ: Дури 290 Скопјани побараа да го решиме проблемот со паркингот на мотори!

Моторџиите и градот Скопје ќе формираат работна група за надминување на разликите околу плановите на градот за регулирање на паркирањето мотори. Ова...

Повеќе

Добро бе, вие дали воопшто разбирате што беше Груевизмот?!?!

Груевизам не е употреба на сила неселективно против криминалци, дилери, пиштолџии и неиздавачи на фискални сметки, Груевизам е ако полицијат се злоупо...

Повеќе

ГДУ: Панцири и оружје наспроти љубов и музика

Дали тоа што вчера се случуваше во Скопје, за министерот Спасовски значи подигање на нивото на работата на полицијата? Дали трауматизирањето на мла...

Повеќе

ИЗВЕШТАЈ НА МВР: Двајца полицајци нокаутирани, најдени пиштоли, кокаин, пијaни малолетници, сите дискотеки работеле без лиценци а дел не издавале фискални!

Акциска контрола во седум угостителски објекти во Скопје извршила синоќа полицијата во кординација со Државниот инспекторат за труд, Управата за јав...

Повеќе

Спасовски по жестоките критики: Меѓу чесните гости имаше и вооружени, со наркотици, некои напаѓаа полицајци

Се бориме за правда и мир, а тоа значи и неселективна примена на законите и подеднаков пристап кон сите кои ги прекршуваат правилата. Вчера беше сп...

Повеќе

ПОЧИНА БУГАРСКИОТ ИСТОРИЧАР БОЖИДАР ДИМИТРОВ

Денеска на 72 години почина бугарскиот историчар Божидар Димитров. Според првичните информации, тој починал од срцев удар. Тој подолго време боледув...

Повеќе