Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

НУКЛЕАРНА БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Груевски и Сашо Мијалков имаа фирма за увоз на струја на која мојата ЕДС и беше конкуренција па поради тоа трпев големи последици и многу ме мразеа, пробаа да ме казнат со 3 милиона евра!

- Да точно е, Груевски и Мијалков стоеа позади дел од фирмите кои вршеа увоз на струја, мојата ЕДС им беше конкуренција и поради тоа јас трпев после...

Повеќе

БРАВО ЗА СУГАРЕВСКИ И ВЛАДАТА: За 90% намалени цените на услугите на КАТАСТАР!

Почитувани, Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, денеска оствари работна средба со директорот на Агенцијата за катастар на недвижности....

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Кога ја бев директор во ЕСМ за производство пред 20 години, без Козјак, без Бошков Мост, без ветерниците правев 7 гигават часови струја годишно, овие слепци од ВМРО ДПМНЕ сега со се Козјак, Бошков Мост и ветерниците правеа едвај 4 гигават часови струја!!!

- Кога јас бев директор за производство во ЕСМ пред 20 години, произведувавме до кај 7 гигават часови струја и тоа без хидроцентралите Козјак и Бошк...

Повеќе

ДОБРО БЕ ВМРОВЦИ, ВИЕ ОСВЕН ШТО СТЕ ГНЕТЕЛЕ ПО КАФАНИ, СТЕ РАБОТЕЛЕ ЛИ НЕШТО БЕ МАМЕТО ВАШЕ МАФИЈАШКО?!?!

МЗШВ ги плати долговите за членарини за претходни години во меѓународните организации за земјоделство Министерството за земјоделство, шумарство и в...

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Капитал не сум наследил, се сам сум заработил во животот, но дедо ми ме научи на работна етика, тој бил сопственик на фабриката Киро Чучук пред да му ја земат комунистите

- Ништо не сум наследил, моите родители беа стечајци, се сам сум заработил во животот, но дедо ми од мал ме научи на работна етика, од него го насле...

Повеќе

ГДУ: Почитувани граѓани, за сите оние кои сакаат да ја дадат својата поддршка за иницијавата за формирање на нов политички субјект со граѓански концепт, а воедно сакаат да бидат и основачи на Граѓанско Демократска Унија - ГДУ, би сакале да Ве известиме за начинот и постапката за остварување на вашето граѓанско право и давање на потпис

ВАЖНО СООПШТЕНИЕ Почитувани граѓани, за сите оние кои сакаат да ја дадат својата поддршка за иницијавата за формирање на нов политички субјект со...

Повеќе

Се прашувам, кога и дали воопшто ВМРО-вците ќе разберат дека треба да се извинат за 27-ми април и ќе побараат прошка а не да го величаат делото на тие што упаднаа да тепаат?!?!

Еј луѓе, ние имаме голема политичка партија која ги брани оние кои заговараа и упаднаа да тепаат и убиваат пратеници во собрание?!?! Еееееј луѓееее, ...

Повеќе

ЗАЕВ ГО КОМЕНТИРАШЕ ИЗБОРОТ НА МИЦКОВСКИ ЗА ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ, ВО МАНИРОТ НА ГОЛЕМ ЛИДЕР ТОЈ МУ ПОСАКА СЕ НАЈДОБРО, НЕ ГО ПЛУКАШЕ И НАВРЕДУВАШЕ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ГРУЈО 10 ГОДИНИ СО ЛИДЕРИТЕ НА СДСМ!!!

Можам само да му посакам среќа на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и заедно сите да му ја мислиме за Република Македонија, изјави премиерот Зоран За...

Повеќе

ТЕТКА БИБИ СЕ ИСУШИ И ОСТАРЕ ОД ЖАЛ ЗА ГРУЈО, ВМРО ДПМНЕ И МАКЕДОЊА!

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Според биографијата, ако успее да се оттргне од Грујо, Мицковски може да биде добар лидер

Повеќе

КЕКЕНОВСКИ: Јавно обраќање до новите антигруевисти со мали ножиња!

Jавно обраќање на Јове Кекеновски: Ф. Петровски, А. Милошоски, И. Димовски, Т. Вељановски и останати до вчера заљубеници во Груевски и груевизмот к...

Повеќе

ЌЕ НАЕБАТ ЛИ КАМЧЕВ, ЌЕРИМ И ОНА КОКОВЧЕТО: СЈО отвори втора истрага за МПМ!

Специјалното јавно обвинителство отворило уште една предистражна постапка за случувањата во Медиа Принт Македонија (МПМ), компанија која до неодамна...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Грујо е шизофрен и секаде гледа предавници прашање е кога ќе ги прогласи за предавници Боркица и баба Нада!

Не го знаеме планот на Христијан Мицкоски за тоа што мисли да прави како нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Но, го знаеме планот на Груевски: тој мисли ...

Повеќе

СЈО ЧУКА НА ВРАТАТА И НА ВИЛИПЧЕ ПЕТРОВСКИ, ЌЕ БИДЕ ЛИ И НЕГОВАТА СПОРЕД НАРОДНАТА - КУЧЕ ШТО ЈАЛО МАСТ, ЌЕ ЈАДЕ И СТАП!

Како работел Државниот архив, исплата на надоместоци, систематизација на вработени, попис на книги, приходи и трошења заклчуно со 31 декември лани &...

Повеќе

ДОЈРАНЛИЕВ МУ ГО ЗАГОРЧИ ЖИВОТОТ НА НОВИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ!!!

Повеќе