Одберете локација на пристап

Стево‏@Stef_KompassAug 19 Прича комшија како је неки чоек из Дрвара први пут видио VW Туарега па викно: Виде колки Голф, јебемти недљу.
📿Bajram Šerif Mubarek Olsun📿 Честит Бајрам* Urime festa e Kurban Bajramit* Eid Mubarak* Iyi Bayramlar* عيد أضحى مبارك *
Како либерал и атеист имам проблем како да си го објаснам она што се случува на улиците во Чикаго, каде дневно умираат 10 луѓе поради престрелки на нарко банди кои убиваат дури и деца... Сепак слободата не е за секого, луѓето не се совршени и ид
Две третини од членството на ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи референдумот за името, кој ќе се одржи на 30 септември, но доколку таа дропка се претвори во цифра, тоа би значело дека повеќе од 200.000 гласачи на опозицијата не би го поддржале лидерот Христи
Телевизиите биле медиум од каде тешко се лаже, имало видео?!?! ХАХААААААААААААА!!! Цццц... Според Саки, главна причина што 50% од јавноста односно 1 милион граѓани не им верува на медиумите, не се 10 години режимска пропаганда од тв, радио, весни
Во кривичниот суд во Скопје продолжи пуштањето на бомбите во предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Во неколку од разговорите од 30 мај 2011 година, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, му нарачува на

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА ДА СЕ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА АВТОПАТОТ СМОКВИЦА - ДЕМИР КАПИЈА

Владата денеска донесе повеќе одлуки од интерес за сите граѓани: ▪Се формираше Советот за следење на имплементација на стратегијата во правосудство...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНА ДЕБАТА ВО ОТВОРЕНО ЗА ПРОТЕСТИТЕ НА ДИЈАСПОРАТА

Повеќе

Петар Колев: Функцијата пратеник е личен избор а не кралска титула!

Функцијата пратеник е личен избор а не кралска титула! Внимателно ги следам размислувањата во насока како да се оптимизираат трошоците кои апсолутно...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОМ: Владата на ВМРО ДПМНЕ беше најненародна власт во македонската историја од времето на Лазо Колишевски па наваму

Повеќе

ЗАТОА ШТО НЕ Е ЗАБЕГАН ДИКТАТОР КОЈ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ, ЗАЕВ ГИ ПРАША АРХИТЕКТИТЕ КАДЕ ДА СЕ ГРАДИ НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЧОМОВСКИ: Сашо Мијалков молел да му го вратат пасошот затоа што бил сериозно болен и сакал да се лечи во Белгија!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЛЕМ УСПЕХ НА АКАДЕМИК САШКО КЕДЕВ: Разви револуционерна стент метода за превенција на мозочни удари, кардиологија на клинички сега е само една од три клиники во светот каде се прави ваква операција

Повеќе

Мислам дека Геро во основа ја мрази и презира демократијата, и затоа е сиот тој бес, гнев и лудило затоа што ја губи таа битка со новото време

Фатил Геро да се расправа сега и со Насер Селмани кој замислете се дрзнал да има поинакво мислење од него и решил да го пофали Заев. И по кој знае ко...

Повеќе

ОВАА КОЛУМНА ОДЕКНА КАКО БОМБА, ПОДДРШКА ЗА ЗАЕВ СТИГНА ОД ЛИДЕРОТ НА ЗНМ, НАСЕР СЕЛМАНИ: Рано е да се откажеме од Заев, Милчин и Геро да не млатат празна слама и да не шират хистерија, и одмагаат на Македонија во клучен момент!

Насер Селмани Премиерот Зоран Заев го запознав сосема случајно на еден брифинг во пратеничката група на СДСМ во Собранието пред одржување на локалн...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПРОФЕСОРОТ ЈАНКО БАЧЕВ СО ПОМОШ НА ПУТИН ЌЕ СТРЕЛАЛ ПРЕДАВНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

ЗА КАКВА АДМИНИСТРАЦИЈА ПЛАЌААТ ГРАЃАНИТЕ?!

Повеќе од десет години модернизацијата и реформите во информатчкото општество стагнираат, а тоа го потврдува истражувањето на Обединетите Нации, кад...

Повеќе

КАКО ДА СЕ НАЈДЕ ПОКВАЛИТЕТЕН ЛЕК ЗА БОЛНОТО МАКЕДОНСКО ЗДРАВСТВО?

Во последниве десетина години разни министри и влади успешно го искористуваа за дневнополитички цели нашето „болно“ здравство.Граѓанит...

Повеќе

А ШТО СЕ БУГАРИТЕ, МАКЕДОНЦИТЕ И ГРЦИТЕ ЗА АРАПИТЕ?

Доволно фер е да се каже дека ударот на глобализацијата во културната сфера, генерално, се надгледува со одреден песимизам, проследено со деструкциј...

Повеќе

ЗАЕВ ОСТВАРИ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР СО ШЕФОТ НА ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ, ДОБИ ОХРАБРУВАЊЕ ЗА РЕФОРМИТЕ И ПОДОБРУВАЊЕТО НА ОДНОСИТЕ СО СОСЕДИТЕ

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ КУРТУЛИ ЛИ БИТОЛА ОД ЗАГАДУВАЊЕТО, ДЕБАТА НА ТВ 24

Повеќе