Одберете локација на пристап

👏👏👏 pic.twitter.com/a2S3c7XyWI — Mozzart Makedonija (@MozzartMK) March 21, 2019
Во урбанизмот и човек да утепаш е според закон! Затоа сум крајно изненаден што некој собрал храброст, а можеби и докази, да го гони еден Стевче Јакимовски, легендата на македонскиот општествено-политички и морално-политички систем – овде дур
Љупчо Пренџов од ГРОМ изјави дека претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски, на кој вчера му беше одреден куќен притвор од страна на Кривичниот суд, не е осомничен за криминал или корупција, туку затоа што премногу работел и премног
Лидерот на Нов демократија, Кирјакос Мицотакис, говорејќи во Европскиот парламент за време на на активностите на Европската народна партија, се осврна и на Договорот од Преспа, а овој пат, акцентот го стави на производите кои го носат термино
Одбивањето на почетокот на пристапни преговори со Северна Македонија би било одлука во корист на силите на назадувањето и национализмот, рекол грчкиот премиер Алексис Ципрас, според грчката новинска агенција АНА-МПА, во неговото обраќање за време н
Граѓанско Демократска Унија 5 hrs· Почитувани, Би сакале да ве информираме дека денеска ги поднесовме документите за учеството на нашиот кандидат за градоначалник на Општина Охрид, Михаил Трендафилов-Нанче, на вонредните локални и
Нема да ги легализирам дивите платформи на Матка, ама не можат да ги урнам оти поднесоа барањето за легализација, рече градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на денешниот брифинг во општината за дивите платформи на Матка. Беџети
Општа паника владее во Британија, меѓу политичарите, бизнис заедницата, медиумите и јавноста, затоа што се ближи рокот за напуштање на ЕУ, а нема краен исход како ќе се напушти, со или без договор па дури и дали воопшто тоа ќе се случи?! Британија

АЈДЕЕ, НЕМА ВЕЌЕ МРСНИ БУТОВЕ ЗА ВЕРНАТА КУЧЕТА: ДУРИ И МИЛЕНКО ГО ОСУДИ БЕГСТВОТО НА ГРУЈО, ГО НАРЕЧЕ КУКАВИЦА, НЕ БИЛО ФЕР ШТО ГИ ЗАФРКНАЛ МИЛЕ И ОСТАНАТИТЕ КОИ СЕГА ЌЕ СКАПЕЛЕ ВО ЗАТВОР!

Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето алб...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Не знам зошто е СЈО попустлива со Сашо Мијалков можеби тој е заштитен сведок против Груевски, Јанкуловска и останатите?!

Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко По...

Повеќе

СЕФЕР ЦАНОСКИ СЕ ВЕНЧАШЕ ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО!

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател - криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и Будимпешта

Повеќе

Заев: Јас кажувам дека Груевски ќе биде вратен, а досега се што сум кажал се остварило

Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако ...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПАК ЛАЖЕ: Партијата кажа дека не стои зад протестот во недела, а претседателите на општинските комитети повикуваат на протест?!

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО ИНТЕРВЈУ СО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Kој е одговорен за бегството на Никола Груевски и дали некој ќе биде разрешен?!

Повеќе

ГУЛФ ОИЛ: Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна

Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од град...

Повеќе

ПРОБЛЕМОТ СО БОЛНИЦАТА ЗА ЗАВИСНИЦИ ВО КИСЕЛА ВОДА ЌЕ БИДЕ РЕШЕН ВО СОРАБОТКА СО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ

Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви ми...

Повеќе

НАЈНОВА, ДОСЕГА НАЈУБЕДЛИВА ТЕЗА ЗА ТОА КАКО ИЗБЕГАЛ ГРУЈО: КИДНАЛ СО УКРАДЕНАТА ЃУБРЕТАРКА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ: Кога пред некој ден дознав дека македонските сендвичари купуваат помфрит од странство, ми се стемни, па мајка му стара, даваме 100 милиона евра за субвенции, помфрит увезуваме?!

Повеќе

ЗАЕВ ОДИ ВО КОНТРА НАПАД: СО ОБВИНУВАЊЕТО ДО УНГАРИЈА ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА ГРУЕВСКИ, ЗАЕВ МУ ЗАДАДЕ УДАР МЕЃУ НОЗЕ НА ОРБАН!

Со обвинувањето кон Унгарија дека го киднапирала Груевски, Заев и владата ја започнаа битката за екстрадиција на поранешниот премиер побегуља. Поглед...

Повеќе

ОПШТИНА ЦЕНТАР СЕ ИЗВИНИ НА ЈАВНОСТА ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА ДВАЈЦА СВОИ РЕДАРИ, НАЈАВИ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ЗА НИВ

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ БОМБИ РОКААТ ЗА ГРУЈО, ОВОЈ ПАТ СО ВИДЕО: Неговите соработници почнаа да објавуваат видеа за неговиот луксузен живот додека бил премиер и лажел дека е скромен патриот, одмори на егзотични острови каде едно ноќевање чини илјадници евра!

Во бурата реакции по објавата за бегството на Никола Груевскидо редакцијата на НОВАстасаа видео снимки од анонимен дојавувач како илустрација за как...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ДЕНЕШНАТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА БУЏЕТОТ ЗА 2019-ТА: Ни требаше година и пол да се уходаме како влада, догодина ќе има економски бум, сите проекти, од автопати, преку желеница, гасоводи, водоводи, болници ќе тргнат со полна пареа догодина, над 1 милијарда евра во капитални инвестиции!!!

Повеќе