Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

Балканскиот првак во борење во категорија пионери, Стефан Штерјов, е од Штип

Bocvarski Blagojis withViktor Bogdanov. 1 hr· Денеска во мојот кабинет гостин ми беше Балканскиот првак во борење...

Повеќе

РУБИН ЗЕМОН: ВАРШАВА И ПОЛСКА ВО 2002-РА ИЗГЛЕДАШЕ БЕДНО, НАРОДОТ СЕ ДАВЕШЕ ВО СИРОМАШТИЈА, СЕГА Е СВЕТСКА МЕТРОПОЛА, ИМ ЧЕСТИТАМ НА ПОЉАЦИТЕ!

Rubin Zemon 18 hrs· Во Варшава, Полска сум бил повеќе пати (2002, 2004,2005, 2009,2010,2011). Во 2002 го...

Повеќе

(ВИДЕО) Новата британска амбасадорка Галовеј разочарана оти ВМРО-ДПМНЕ не повика на гласање на референдумот

Повеќе

ЦЕПКИ ВИДЕО: Генералот Стојанче Ангелов му се смее у фаца на „војникот за сликање“ Филип Петровски.

Линк до видеото, овде. Целата емисија:

Повеќе

СКОПЈЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЕВРОПСКИ ГРАД НА КУЛТУРАТА!

Robert Alagjozovskiis withПетре Шилегов. Yesterday at 1:28 PM· Град Скопје ќе се кандидира за титулата Ев...

Повеќе

(ВИДЕО) Оливер Спасовски ја преставува земјата на министерската конференција за безбедност и миграција -промовирање партнерство и отпорност во Виена.

Повеќе

(ВИДЕО) Атлантскиот Совет, главниот Тинк Тенк на демократите во САД ги охрабрува сите македонски граѓани да гласаат на референдумот на 30 септември. #СегаеВреме

Повеќе

СДСМ: Мицкоски призна дека половина од граѓаните не сакале ниту да разговараат со претставници на неговата партија, нека се запраша зошто

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОДЕКНА НА ИНТЕРНЕТ: Се појави вибер комуникација меѓу Иванов, Мицковски и Груевски

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ДЕНЕСКА НАПРАВИ ИСТОРИЈА: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот парламент!

Повеќе

(ВИДЕО) АМДИ БАЈРАМ ШОУ: ВМРО ДПМНЕ се како магаре на мост, треба со нешто да ги убодеме у газот!

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКО: На Душица Мрѓа и објаснуваше како со Меркел не збореле за референдумот, туку он и раскажувал како студирал во Германија

- Со Меркел не зборувавме за референдумот, туку евоцирав спомени од моето студирање во Германија. Исто така договаравме кога ќе биде идната конферен...

Повеќе

(ВИДЕО) БРЕЕЈ, СВИ КУМАНОВЦИ СУ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

Како ли ќе изгледаше сега земјава ако сите интервјуа со Груевци изминативе 12 години ги правеше Душица Мрѓа?!

За жал интервјуата ги правеа Лупевска, Боби Христов, Чомовски и останати чкопени мекуши и неспособњаковичи, па затоа Груевци и не се толку плашеа да г...

Повеќе

НОВОТО СТУДИО НА 1ТВ ЛИЧИ НА СТУДИЈАТА НА ЦНН, ББЦ, НБЦ...

Повеќе