Одберете локација на пристап

VESNA Akumulatori Like This Page·September 4· *Гаранцијата се однесува само за Vesna Premium и важи 30 месеци од денот на купување, односно 36 месеци од денот на купување за акумулатори вградени во возила не пост
Она куртонско ѓубре Латас ме тужеше на 30 000е за некаква клевета за тоа што тврдев дека е владин куртон. И сега, по донесената прва одлука на судот, за да го искористам правото на жалба морам да платам судска такса од 600 евра?!?! Плус адвокати?!
- Тешко дека во иднина ќе имаме подобар договор од овој. Се плашам дека ваква шанса како држава нема пак да имаме за да влеземе во ЕУ и НАТО! Никола Тодоров во Телма.
Keanu Reeves во метро. Ништо необично нели. Башка и џентлмен. pic.twitter.com/2OfrLpHZfY — the_g (@GerasimMKD) September 21, 2018
- Ако успее референдумот ило пак ако над 700 000 гласаат ЗА договорот со Грција, и ако потоа во собрание ВМРО ДПМНЕ не гласа за договорот, тогаш ќе си го нарача својот политички погреб, во вид на предвремени избори каде ќе застанат со Јанко Бачев п
Во Битола вечер свечено ќе биде отворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до затворањето идната сабота под фестивалскиот слоган „Симнуваме капа“ ќе бидат прикажани 95 филма во 14 програми.
- Јас имав над 400 закани за ликвидација, а замислете Мицковски кој нема како мене кариера во ВМРО ДПМНЕ што ќе му направат ако повикаше да се излезе на референдумот, да не си му во кожата. Но ако тој повикаше да се излезе на референдумот и да се г
Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev3h3 hours ago Повеќе од 50.000 вработени во детските градинки, во основните и средни училишта и во здравствените установи, добиваат 5% повисока плата. Повеќе пари се слеваат во семејните буџети на гра

БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Ќе купиме 30 автобуси на гас и годишно ќе заштедиме 1,5 милиони евра на гориво!!!

- Со кредит од Европска инвестициска банкаќе купиме 30 автобуси на гас и годишно ќе заштедиме 1,5 милиони евра на гориво плус градот нема да се зага...

Повеќе

ГДУ ДАДЕ ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА: Ансамблите „Танец“ и „Пирин“ одржаа прекрасен хуманитарен концерт за децата со Даунов синдром

Повеќе

(ВИДЕО) АЦО КАБРАНОВ ГО ЗАПУКА ПЕТРЕТА: Градоначалниче, зашто е Скопје валкано, 6 месеци имавте да го исчистите?!

Повеќе

(ВИДЕО) КИКО РАСТУРА: Го викна директорот на студентски домови и му ги извади цревата во живо!

Повеќе

(ВИДЕО) Тијана откри зошто пред 10 години на настап со Лепа Брена носела капа: Се акнав со пуна брзина у кранот на Томато во Универзална Сала

Повеќе

БУЈАР ОСМАНИ И ЕУ СЕКРЕТАРИЈАТОТ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО АКЦИЈАТА НА СКОПСКА ПИВАРА И ПАКОМАК И СТРАНСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Повеќе

МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈА ЕФЕКТИВА ПРОСЛАВИ 6 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ: Не го гледајте буџетот за маркетинг активности како трошок туку како инвестиција

Повеќе

БРАВО ЗА ВЛАДАТА: Исплатени 85 милиони денари за штетите од мразевите во 2017-та година

Денес се исплатени 85 милиони во ресенскиот регион кој беше најпогоден во 2017. Со оваа исплата започна обештетувањето а вкупно ќе се исплатат над...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА БУГАРСКАТА ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА: Преговорите со Грција немаат врска со бугарскиот дел од Македонија, тоа си е дел од Бугарија и нема тука никаков спор

Повеќе

БЛАГОДАРЕНИЕ НА ДНK АНАЛИЗА, ВО АМЕРИКА Е ФАТЕН НАЈГОЛЕМИОТ УБИЕЦ ВО ИЗМИНАТИТЕ 40 ГОДИНИ, ПОРАНЕШЕН ПОЛИЦАЕЦ, ЛИСТАТА НА КРИМИНАЛИ ДОЛГА ЕДЕН КИЛОМЕТАР, 12 УБИСТВА И 50 СИЛУВАЊА И ПРЕТЕПУВАЊА, ВИСТИНСКО ЖИВОТНО!

Убиец по кој се снимани безброј хорор филмови, убиец кој е влезен во легендите и митовите во Америка. Конечно по 40 години, влагодарение на ДНК...

Повеќе

ШОКАНТНО: 15 лица во Србија починале од епидемија на сипаници поради трендот да се избегнуваат вакцините!!!

Не постојат потажни ситуации од смрт која лесно можела да се избегне. Токму тоа ќе почне да и се случува и на Хрватска ако продолжи идиотскиот тренд...

Повеќе

ФОТО: Дивината на Австралија во само една фотка

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ, КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: Владе Милчин стана херој на Ќосињата и Куртоните во плукањето по Зоран Заев?!?!

Повеќе

ТРЕБА ЛИ ДА СЕ ТЕПААТ ДЕЦАТА КАКО КАЗНА ЗА ЛОШО ОДНЕСУВАЊЕ?!

Во расправата за прифатливоста или неприфатливоста на повременото разумно телесно казнување на малите деца од страна на родителите, често може да се...

Повеќе

ФОНД ЗА ИНОВАЦИИ СО КОНКУРС ЗА ИНОВАТИВНО РЕШЕНИЕ ЗА ОБРОК ЗА СИТЕ!

Во Република Македонија над 20% од населението е погодено од сиромаштија, а околу 450.000 лица живеат под прагот на сиромаштија. Според податоците о...

Повеќе