Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Не ми се допаѓа изјавата на БЦ, не само негативната селекција што го довела до решението да гласа "за", туку тонот на дистанцираното подјебавање и гардирање кој е тука првенствено за да пружи алиби за тоа што тој како прв човек на власта долги години не го решил проблемот.

Branko Trickovski 18 hrs· За "зато" на Црвенковски! Ќе гласам "за", не дека не сакам да гласам против,...

Повеќе

РИЗАОВ: Ужасните грешки на претседателот Иванов и на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, ги смести на буништето на историјата заедно со онаа „шака јада“, која агитира сеир и бојкот на референдумот изедначувајќи го со подготвување на ајвар. Невидена срамота, поголема брука не е забележена во поновата историја на Македонија, а рака на срце ги имаше бааги

На Христијан Мицкоски и на ВМРО-ДПМНЕ одамна им истече времето. Што и да смислат, тешко ќе ја оправдаат вчудовидувачката неодлучност и партиско калк...

Повеќе

(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА ДУШМАНСКИ ГО ИЗЏИГЕРИ МИЦКОТА НА ТВ 24!

Повеќе

И ТУРЦИТЕ СЕ ЗА ЕУ И НАТО!

Enes İbrahim 15 mins· Merkez Jupa’da ilk panelimizi düzenledik.Yürüyoruz, AB ve ...

Повеќе

ВЛАДИМИР ЛАЗАРЕВИК: ВМРО-ДПМНЕ е без конкуренција најголемиот политички срам за Македонија

Vladimir Lazarevik 14 hrs· ВМРО-ДПМНЕ е без конкуренција најголемиот политички срам за Македонија. Здружение од интерес насочен кoн поеди...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Еко акција на Пивара Скопје, Холандската Амбасада, Пакомак и Организацијата на потрошувачи на Македонија во пресрет на 15. Септември - Меѓународниот ден за чистење на планетата: Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина Во пр...

Повеќе

НОВА БУДАЛАШТИНА НА ГЕРО АЛЦХАЈМЕР, БАРА ВРАБОТЕНИТЕ ВО АГЕНЦИЈАТА ШТО ГИ ДЕЛИ СУБВЕНЦИИТЕ ДА КУПАТ ТРАКТОРИ НАМЕСТО КОМПЈУТЕРИ И ДА ОРААТ НА НИВИТЕ?!?!

Агенцијата која дели над 100 милиона субвенции на над 30 000 земјоделци мора да вработи маса на народ, кој е распределен по 50-те општини за да може...

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ НЕ ЗАПИРА: ПРОДОЛЖУВА ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА КОЈА ТРАЕ ЦЕЛО ЛЕТО!!!

Повеќе

УНИКАТ: МИЦКОВСКИ Е ЕДИНСТВЕН ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР ВО СВЕТСКИ РАМКИ КОЈ БЕГА ОД НОВИНАРИ!!!

Ацо Кабранов пред некој ден призна дека цела година го молеле лидерот на ВМРО ДПМНЕ да дојде на интервју во 1 тв. Вчера избега од новинарите на пре...

Повеќе

ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВЛЕГОА ВО ЈАВНА ПРЕПИРКА ОКОЛУ ТВ ДУЕЛОТ: Заев прифаќа под услов Мицко да се изјаснел против бојкот, Мицко му враќа ќе му кажел лично на дуелот

- Ќе прифатам дуел со Мицковски кога тој прво ќе се изјасни против бојкотот на референдумот! Му одговори Заев на Мицковски кој вчера побара тв дуел...

Повеќе

АКО НЕ ВИ Е ЈАСНО ЗОШТО СДСМ БЕШЕ 10 ГОДИНИ ВО ОПОЗИЦИЈА И ГУБЕШЕ ОД РОПАЦИ КАКО ГРУЕВЦИ, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ЛУПА СОФИЈА КУНОВСКА, ГО НАРЕЧЕ ЗАЕВ ДЕЧКО И ДЕМАГОГ

Понекогаш се чудам како можеше СДСМ да дозволи 11 години ропаци како Груевци да им бидат власт. После ја читам Софија Куновска, ми текнува на Наташа...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ФАСАДИ И ПОКРИВИ НА ЗГРАДИ, Јавниот повик може да го најдете на општинската веб страна

Јавен повик на следниов линк.

Повеќе

ФОТО ПАПАРАЦИ: Гоца си замина од суд со моторче и погрешно ставена кацига!

Ване Цветанов 2 hrs· Неслучајно постарите велат најстрашно е ако Господ ти го земе умот... Од после судење, поранешн...

Повеќе

ШТО Е БЕ ВМРОВЧИЊА, ШТО СТЕ ОБЕСИЛЕ МУЦКА?!

Повеќе

Бранко Црвенковски се јави, навистина се јави: На 30 септември ќе гласам „ЗА“, ве повикувам сите да гласаме ЗА, затоа што ова не се избори за доверба на владата на СДСМ, ова е референдум за иднината на државата!

Поранешниот претседател и премиер, Бранко Црвенкоски во јавноста излезе сописмена изјава за претстојниот референдум на кој, како што вели, ќе гласа ...

Повеќе