Одберете локација на пристап

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: Груевци имале паралелен систем за распределба на судии кој бил во подрумот на седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!!

Повеќе

ШОК ЗА ЦЕЛА ДРЖАВА: Татко на еден од обвинитетите за Смиљковско Езеро раскажа телефонска снимка како е местена целата работа!!!

Повеќе

БОРЈАН КОНЕЧНО ПАК НА ТВ, ВО ТЕЛМА КОНЕЧНО СЕ СЕТИЈА ДА ПОКАНАТ ДЕЛ ОД НОВИНАРИТЕ КОИ ГРУЕВИЗМОТ ГИ СТАВИ НА ЦРНА ЛИСТА И ГИ ИЗБРКА ОД МАЛИТЕ ЕКРАНИ

Повеќе

БРАТ ЉУБЕ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ ВО ШТИП!

Лидерот на Обединити за Македонија, Љубе Бошковски денеска имаше средба со членството и граѓаните во Штип, но истовремено му даде поддршка и на канд...

Повеќе

АД ЕЛЕМ информираат дека двете хидроелектрани на АД ЕЛЕМ по течението на Црн Дрим работат само на минималниот доток на вода во реката и не се испуштаат дополнителни количини вода за производство на електрична енергија

Охридското Езеро е пет сантиметри над котата на УХМР и 12 сантиметри над важечката кота на Министерството за животна средина и просторно планирање, ...

Повеќе

ОХРИД НОЌЕ, НЕМА ЗА ОВА ЗБОРОВИ...

Фото: 2С студио

Повеќе

ТРАМП ШТОТУКУ И ОБЈАВИ ВОЈНА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА НА ТВИТЕР!!!

Повеќе

ОВА Е ТИПИЧЕН ВМРОВЕЦ: Нечесна бедна гадура глупа насилна!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Овие денови, преку емисари, Грујо барал прошка од Заев за сите злодела против него, се нудел како конструктивна опозиција?!

Многу интересен феномен се случувал овие денови. Како полека се руши СВАРОВСКИ БЕДЕМОТ кој го штитеше Грујо и неговата тајфа од одење во затвор, от...

Повеќе

Владата да ја помогне "градежната мафија" за доброто на сите

Малку ме загрижува овој популизам против оние кои градат низ Скопје, во ред може се претера донекаде со градби, но сепак, да не се лажеме, дел од таа ...

Повеќе

Се додека во оваа земја има копилиња на ТВ како Жаре од Еден На Еден, дотогаш не сме безбедни од нов ГРУЕВИЗАМ!

Комичарот кој имал емисија на ТВ за време на режимот на Грујо а не го исмевал режимот, тој не си ја исполнил својата задача која од него се очекува и ...

Повеќе

(ВИДЕО) Кичаа е со нас, никогаш немало поголем митинг на македонска партија во градот!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Жаре има 6 сценаристи во емисија кои му помагаат и пак шоуто ЕДЕН НА ЕДЕН е очајно лошо!!!

Замисли 6 души ти помагаат со пишување на вицеви, а уште 10 души ти го продуцираат шоуто, сите јаки фирми и телевизии се позади тебе една декада, и ...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ВИДЕО - ЕВЕ ЗОШТО САКА ДА ТЕПА НОВИНАРИ: ВИСТИНАТА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕМИР КАПИЈА, ТРАЈЧЕ ДИМИТРИЕВ - АПАШОТ, НАЈЛОШИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА!!!

Замислете градоначалник кој е 4 мандати на власт и бара 5-ти мандат?! Замислте градоначалник кој има прекар АПАШ затоа што е практично болен клеп...

Повеќе

ЕВЕ КАКО РЕАГИРАШЕ ЗАЕВ КОГА ГИ ДОЗНА НАЈНОВИТЕ АНКЕТИ НА БРИМА ГАЛУП!

Повеќе