Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

БОМБА НА ГОРАН СУГАРЕВСКИ: За комунална инфраструктура најавени 170 милиони евра, општините да подготват проекти!

Преку Министерството за транспорт и врски за подобрување на комуналната инфраструктира во наредниот период ќе бидат обезбедени 170 милиони евра, нај...

Повеќе

УШТЕ ДВЕ КИНОПРОЕКЦИИ НА ОТВОРЕНО ВО ГРАДСКИОТ ПАРК, ВО ЧЕТВРТОК И ПЕТОК

Повеќе

БОМБАСТИЧЕН ГОВОР НА ЈУНКЕР ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: ЕУ треба да ја замени САД како светска супер сила!

Партнерство со Африка, намалување на несогласувањата, осуда за автократите, идеја дека ЕУ треба да го заземат местото на светска супер сила откако Т...

Повеќе

ХАШИМ ТАЧИ: Дојдов во Македонија за да ја смирам македонската јавност дека каков и да е договор меѓу Косово и Србија нема да биде никаква закана за Македонија!

- Евентуален договор меѓу Косово и Србија ќе биде одобрен од ЕУ и САД, ќе биде во склад со цивилизациските вредности за мултикултурни општества, нем...

Повеќе

АВАЛОН РАСТУРА: И LENNY KRAVITZ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели,Знаеме дека Авалонсково возење во моментов изгледа како она на Алиса во земјата на чудата, ама едноставно некогаш некои работи така ...

Повеќе

АВАЛОН СО НОВ ТИКЕТ СИСТЕМ И ПРОДАЖНИ МЕСТА ВО МАКЕДОНИЈА И КОСОВО- СТАРТ СО КОНЦЕРТИТЕ НА EROS RAMAZZOTTI И TOM ODELL!

Драги пријатели, Ве информираме дека Авалон Продукција започнува со сопствен тикет систем за продажба на билети, којшто станува активен од концерти...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА И КОСОВО, ЗАЕВ И ХАШИМ ТАЧИ НА ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС: Ќе градиме автопати, гасоводи, ќе имаме заедничка владина седница, да продолжи дијалогот на Косово со Србија!

Повеќе

АВАЛОН СО НОВО МЕГА ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Ерос Рамацоти доаѓа во Скопје!

Во рамките на својата светска турнеја „Vita ce n`e’“ која ќе ги опфати сите континенти, една од најголемите светски пејачки ѕвезди...

Повеќе

ВЛАТЧЕ ИЗГУБЕН ВО ПРОСТОРОТ И ВО ВРЕМЕТО: Во земјава кампања за референдутм за влез во ЕУ и НАТО, он отишол во Велика Британија за да го брани името?!?!

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev2m2 minutes ago Посета на Британскиот парламент во Лондон. Средби со повеќе британски парламентарци. ...

Повеќе

(ВИДЕО А1ОН) АМДИ БАЈРАМ: Како пратеник и како лидер на Сојузот на Ромите ги повикувам Ромите да излезат на референдумот и да гласаат за!

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТАР ДИМИТРОВ: СЈО или ОЈО треба да отворат предмет за криминалниот конгрес на ВМРО ДПМНЕ на кој беше избран Мицковски за лидер!

- ВМРО ДПМНЕ е киднапирано од Грујо и Сашо Мијалков. ОЈО или СЈО треба да отвори истрага за последниот конгрес на кој беше избран Мицковски како мар...

Повеќе

ДИМИТАР ДИМИТРОВ: Мицковски се снаоѓа во политиката како што ја би се снашол во хидроцентрала!

- Мицковски се снаоѓа во политиката, како што јас би се снашол во хидроцентрала. Значи ќутук! Димитар Димитров на 1 ТВ.

Повеќе

Ако успее ВМРО ДПМНЕ да го изгуби и главниот финансиер и единствен харизматичен и надежен политичар менаџер во партијата, Митко Јанчев, тогаш тоа ќе биде невидено фијаско за партијата и огромен подарок за СДСМ!

Ако успее ВМРО ДПМНЕ да го изгуби и Митко Јанчев, значи дечките се тотални дилетанти и ропаци, тотални антиталенти за политика и не знаат кај тераат...

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТАР ДИМИТРОВ: Додека јас и Кљусев го советувавме Груевски да ја реформира партијата и државата, Иванов го советуваше да владее диктаторски, му ја наполни главата и со антиквизацијата и беше иницијатор на Скопје 2014-та!

- Иванов е многу пострашна личност од што на прва ни се чини, тој беше еден вид на контра советник, јас и Кљусев го советувавме Груевски да ја рефор...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТАР ДИМИТРОВ: Лошо е што СДСМ и ВМРО ДПМНЕ фингираат судир на партизаните со комитите, ова се нови времиња, и тој историски дуел не ни е потребен!

Повеќе