Одберете локација на пристап

👏👏👏 pic.twitter.com/a2S3c7XyWI — Mozzart Makedonija (@MozzartMK) March 21, 2019
Во урбанизмот и човек да утепаш е според закон! Затоа сум крајно изненаден што некој собрал храброст, а можеби и докази, да го гони еден Стевче Јакимовски, легендата на македонскиот општествено-политички и морално-политички систем – овде дур
Љупчо Пренџов од ГРОМ изјави дека претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски, на кој вчера му беше одреден куќен притвор од страна на Кривичниот суд, не е осомничен за криминал или корупција, туку затоа што премногу работел и премног
Лидерот на Нов демократија, Кирјакос Мицотакис, говорејќи во Европскиот парламент за време на на активностите на Европската народна партија, се осврна и на Договорот од Преспа, а овој пат, акцентот го стави на производите кои го носат термино
Одбивањето на почетокот на пристапни преговори со Северна Македонија би било одлука во корист на силите на назадувањето и национализмот, рекол грчкиот премиер Алексис Ципрас, според грчката новинска агенција АНА-МПА, во неговото обраќање за време н
Граѓанско Демократска Унија 5 hrs· Почитувани, Би сакале да ве информираме дека денеска ги поднесовме документите за учеството на нашиот кандидат за градоначалник на Општина Охрид, Михаил Трендафилов-Нанче, на вонредните локални и
Нема да ги легализирам дивите платформи на Матка, ама не можат да ги урнам оти поднесоа барањето за легализација, рече градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на денешниот брифинг во општината за дивите платформи на Матка. Беџети
Општа паника владее во Британија, меѓу политичарите, бизнис заедницата, медиумите и јавноста, затоа што се ближи рокот за напуштање на ЕУ, а нема краен исход како ќе се напушти, со или без договор па дури и дали воопшто тоа ќе се случи?! Британија

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ НА ТВ 21, ФУРКАН САЛИУ ГО ФАТИ ЖИВ ЈАНКО БАЧЕВ КАКО ДЕЛИ ПАРИ НА ПРОТЕСТАНТИ, НЕ ЗНАЕШЕ ДЕКА ГО СНИМААТ СО ЗУМ ОД 100 МЕТРА

#БОЈКОТИРАМ sponsored by Janko Baçev pic.twitter.com/gY9Fd5svqT — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) November 15, 2018

Повеќе

ЕРДОГАН ГИ НАДМУДРИ И АМЕРИКА И САУДИСКА АРАБИЈА: Еве зошто толку се напна за убиството на новинарот Кешоги, се работи за сложена стратешка шаховска пресметка!

Повеќе

ЃУНЕР ИСМАИЛ: ГОРДЕ НИ ПРАТИ ПОРАКА - УТРЕ ДА ДОБИЈАТ ШАНСА ДА ВЛАДЕАТ би го сториле истото, та дури и посурово и потемелно!!!

Guner Ismail 5 hrs ГОСТУВАЊЕВсушност, добро и поучно е што Јанкуловска беше изведена пред камерите на 1тв. А не да не знаевме која е, каква е и ...

Повеќе

СЕ УШТЕ Е ОПАСНО ВО МАКЕДОНИЈА ДА СИ НОВИНАР: ПОВТОРНО НАПАДНАТ САШЕ ПОЛИТИКО ПРЕД СВОЈОТ ДОМ ВО КИСЕЛА ВОДА!

Денеска во 12 часот, на одење кон градинката во Кисела Вода, беше нападнат новинарот Саше Политико. Од возило во движење пред новиот Кам Маркет, ма...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА, ДРУГАРЧЕТО НА ГЕРО, ЈАНКО БУРЕК НЕ БИЛ РЕЖИМСКИ КУРТОН, ТУКУ ЖРТВА НА ЛЕВИЦАТА ЗАТОА ШТО БИЛ ПОПУЛАРЕН И НОРМАЛЕН?!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, И ТОА ДОЧЕКАВМЕ, ФРЧКО ГИ БРАНИ ГРУЕВЦИ ОД ЗАЕВ, ВЛАСТА БИЛА ОДМАЗДНИЧКА КОН НИВ РАДИ БЕГСТВОТО НА ГРУЈО?!

Повеќе

ПАК ВТОРИ ВО ЕВРОПА! Упс, чек малце...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЛУВИТЕ ВО БРИТАНИЈА НАЈДОБРО РАЗБРАА ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО МОМЕНТОВ ВО БРИТАНСКАТА ВЛАДА

The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #Brexit...

Повеќе

Парадоксално, Шарена Револуција бара од Заев да владее како хунта за да ја казни претходната хунта, ја па мислев за друго сме се бореле, да нема хунта од сад па надаље и у будуќе...

Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена б...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ, КОНЕЧНО ЌЕ СЕ РЕНОВИРА БИСЕРОТ НА ЈУГОТ: Општина Дојран добитник на најголемиот грант од 1,5 милиони евра!

Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмат...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Премиерот Заев се обрати на Стартап Самитот во Софија, истакнувајќи ја важноста за поттикнување на дигитализација и создавање на услови за развој на иновативноста и стартап бизниси, како важен сегмент за дигитална трансформација на Западен Балкан

Повеќе

ЛЕВИЧАРСКИТЕ БАРДОВИ ОРДАНОВСКИ, ФРЧКОВСКИ, НАЈЧЕВСКА И ГЕРО ВО ТОТАЛНА ХИСТЕРИЈА: БАРААТ ЗАЕВ И СПАСОВСКИ ВО СТИЛОТ НА КОЛИШЕВСКИ И РАНКОВИЌ ДА ЈА ВРАТЕЛЕ УДБА, ОЗНА И ПОЛИЦИЈАТА ДА ЗНАЕЛА СЕКОЈ ШТО НАМЕРА ИМА И НИКОЈ ДА НЕ СМЕЕ ДА ПИСНЕ И ДО ТОАЛЕТ ДА ОДИ БЕЗ ЗНАЕЊЕ НА МВР И ДБК?!

Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, пол...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СЕ НАМЕРАЧИЛА ЗА 2 ГОДИНИ ДА ГО НАМАЛИ ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ ЗА 50%: НАМАЛУВАЊЕ НА ДДВ ЗА ПАРНО ГРЕЕЊЕ ОД 18 НА 5 ОТСТО И НОВ ЗАКОН ЗА ИНДУСТРИСКИ ЕМИСИИ СЕ ДЕЛ ОД МЕРКИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна среди...

Повеќе

Скопјани се плашат: Кучињата скитници ги има и во центар на градот и низ населбите, се почесто напаѓаат, а нивниот број е се поголем

-Секое утро се мислам пред да појдам на работа и се плашам дали на постојката ќе има кучиња, дали некое ќе ме нападне. Секој ден ги има се повеќе и ...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ГО ТОРПЕДИРА ВМРО ДПМНЕ СО НЕЗГОДНИ ПРАШАЊА: Што правел Мицкоски во Будимпешта и Белград, дали тие посети имаат врска со бегството на неговиот ментор Груевски?

Повеќе