Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

КОНЕЧНО ЌОРКА И ЗА СВАРОВСКИ ЃУБРИЊАТА: Судиите Панчевски и Вангеловски на распит во Обвинителството!

Судиите Владимир Панчевски и Јово Вангеловски се повикани на распит во Основното обвинителство. Извори од таму брифираат дека поранешниот шеф на Кри...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: ГАЗДИТЕ НА ДАУТИ КОМЕРЦ СЕ ЖАЛАТ - ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ КОН НАС СЕ ОДНЕСУВАШЕ НЕПРИЈАТЕЛСКИ!

На прашање на Мактел, како се сменети работите со новата влада на економски план, газдите на компанијата Даути Комерц се пожалија дека претходната в...

Повеќе

ОВА СИТЕ ГО БАРААТ: Зелениот картон догодина ќе се спои со полисата за автоодговорност која се купува при регистрација на возилата

Македонија треба да ја усогласи законската регулатива со ЕУ директивите и до крајот на 2019 година да има нов закон. Усогласувањето ќе подразбира и ...

Повеќе

ОВА Е ПОГЛЕДОТ ОД ФЛЕТАЈРОН

Повеќе

Спремете се за најлошото: 11 работи кои треба да ги носите во кола кои може да ви спасат живот

Ќебе, ракавици, пумпа, лампа, нож за сечење каиш, прва помош и уште некои работи кои можат да ви спасат живот а кои треба да ги имате у кола кога тр...

Повеќе

Покана до јавноста за меморијален турнир “Горан Димоски” кој ќе се оддржи на 14.09.2018 во спортската сала “Македонско Сонце” во склоп на Основното училиште “11 Октомври” во општина Центар,Скопје

Почитувани, Ви пишувам во врска со меморијалниот турнир “Горан Димоски” кој ќе се оддржи на 14.09.2018 во спортската сала “Макед...

Повеќе

„Мојата приказна - Македонија“ - нова книга на Љубчо Георгиевски

„Мојата приказна - Македонија“ е насловот на новата книга чиј автор е поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, а кој...

Повеќе

ШОКАНТНА ОДЛУКА НА ВСЕЛЕНСКИОТ ПАТРИЈАРХ ВАРТОЛОМЕЈ НА БАРАЊЕТО НА МПЦ ДА И ДОДЕЛИ СТАТУС НА АВТОКЕФАЛНОСТ: Се додека во името постои зборот МАКЕДОНСКА, не доаѓа во предвид!

Да потсетиме, тој е роден Грк, во Турција. Затоа вака пресудил, затоа што е обично грчко ќосе националистичко. Линк до одлуката, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) Роден е на 6 мај 1919. Да е здрав и жив до година ќе полни стотче. И сега е попаметен од сите анонимуси на #Бојкотирам заедно!!!

Линк до видеото овде.

Повеќе

ДУРИ СЕГА СЕ ОТКРИВААТ ПИКАНТЕРИИ: На 11-ти септември, 2001-ва, по терористичките напади во Њујорк и Вашингтон, во САД се одвивала вистинска драма, Буш со целиот свој кабинет и куп новинари 7 саати се возел во авион во очекување дека секој момент ќе биде срушен, се вратиле на земја откако целиот екипаж огладнел затоа што изеле се што понеле во авион!

Сите авиони кои оделе за САД биле препратени кон Канада, па малите аеродромчиња низ Канада се преплавиле со стотици авиони и илјадници збунети патни...

Повеќе

ОВА Е ПУТИН ДИПЛОМАТИЈА: Го нарани кинескиот претседател Џипинг палачинки, кавијар и го напи водка!

Сам мораше да си ги направи додуше, ама сепак кинескиот претседател се најаде палачинки со кавијар и секако, водка! Линк до видеото овде.

Повеќе

ЃОРЃИ СПАСОВ: КОЈА Е МАТЕМАТИКАТА НА ОНИЕ ШТО ЗАГОВАРААТ БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ?

Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на Македонија. Но на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни...

Повеќе

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА: Кина, Унгарија, Србија и Македонија го олеснуваат царинењето!

Gjoko Tanasoski 3 hrs· Царинската управа на Република Македонија беше домаќин на 4-тиот Состанок на Работ...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ја известуваме јавноста дека во процесот "Македонија против Тричковски" во случајот со наводната намера на обвинетиот да ги убие господата Мицковски и Хорхе, одбраната ќе се базира на неколку елементи

Branko Trickovski 2 hrs· Одбраната на Тричковски Ја известуваме јавноста дека во процесот "Македонија ...

Повеќе

ЕКОНОМСКИОТ ТИМ НА ВЛАДАТА РАСТУРА - СТРАНСКИТЕ ДИРЕКТНИ ИНВЕСТИЦИИ НАЈВИСОКИ ВО ДОСЕГАШНАТА МАКЕДОНСКА ИСТОРИЈА!!!

СТРАНСКИТЕ ДИРЕКТНИ ИНВЕСТИЦИИ - СЕ ШЕКНАА Никогаш досега нивото на странски директни инвестиции (СДИ) во Македонија во првото полугодие од било ко...

Повеќе