Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

(ВИДЕО) Оливер Спасовски решил да ги реновира сите полициски станици во земјава: Реновирана ПС Јагуновце, пред една недела беше пуштена во употреба реновирана ПС Богородица, пред тоа ПС Ѓорче Петров

Повеќе

(ВИДЕО) Само уште Ламбе Спартанецо остана да го брани ликот и делото на Грујо, заедно со Боркица и баба Нада!

Повеќе

(ВИДЕО) Русија прави своја силиконска долина длабоко во Сибир, во стариот комунистички центар на советската наука - АКАДЕМГОРОД

Повеќе

(ВИДЕО) Џорџ Сорос распали по Фејсбук и Гугл во Давос: Тоа се компании глобални монополи кои се богатат преку даночни евазии и преку правење штета врз своите корисници

George SorosRemarks delivered at the World Economic ForumDavos, SwitzerlandJanuary 25, 2018The current moment in historyGood evening. It has become ...

Повеќе

ЌЕ ГО ЈАДЕМЕ НЕМИЕН ЗАРАДИ ГЛУПОСТИТЕ НА ГРУЈОВАТА БАНДА: Цаноски бара отштета од државата во висина од 55 милиони евра за урнатиот „Космос“

Бизнисменот Фијат Цаноски по завршувањето на првото рочиште од судењето за случајот „ТНТ“ денеска изјави дека очекува судот да дон...

Повеќе

Премиерот Заев оствари кратка средба со претседателот Вучиќ во Давос

- Соработката и пријателството се најважни за влезот на западен балкан во ЕУ. Продолжуваме заедно! Напиша премиерот Заев на Твитер.

Повеќе

РАДМИЛА ГИ ОХРАБРИ СИТЕ ВОЈНИЦИ ДА ПРИЈАВАТ ЗЛОУПОТРЕБА ОД СВОИТЕ КОЛЕГИ И НАДРЕДЕНИ

Повеќе

НАЈЧЕВСКА: Не знам дали некој му кажал на Венко дека живееме во 21 век!

“...со кој образ ќе излеземе пред студентите по (ново)македонистика да им ја предаваме „Македонска крвава свадба“ на Чернодрин...

Повеќе

ОВА САМО ВО МАКЕДОНИЈА ГО ИМА: Цела држава го бара Зоран Заев, дневно добивал по 5 000 смс пораки?!

Телефонскиот број на премиерот,го знае 70% од народо, запишан ни е у телефоните заедно со брза помош, полиција, пожарна и тако даље! Дневно, кажува...

Повеќе

БОМБА: ОЈО ПОКРЕНА КРИВИЧНА ПОСТАПКА ПО ИЗЈАВИТЕ НА ШЕФОТ НА МАКПЕТРОЛ ДЕКА ИМА ШВЕРЦ НА НАФТА ВО ЗЕМЈАВА!

Основното јавно обвинителство Скопје покрена предистражна постапка во која работи на можно затајување данок при увоз на нафтени деривати. Ова е најн...

Повеќе

(ВИДЕО) Она кога треба да станеш рано сабајле...

Повеќе

ПИСМО НА ЛЕКАРИ ОД ГРАДСКА БОЛНИЦА ОСМИ СЕПТЕМВРИ: Ова што се случува во болницата е чист аматеризам и дилентантизам!

Почитувани, Се јавувам во име на група доктори да Ве обавестам дека во ГОБ 8ми Септември веќе долго време се случува вистинска катастрофа со пацие...

Повеќе

ЗАЕВ ВО ПОТРАГА ПО ПАРИ ВО ДАВОС ЗА ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, ОСТВАРЕНА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРОТ НА НАЈГОЛЕМАТА ЕВРОПСКА ИНВЕСТИЦИСКА БАНКА

Премиерот Заевсе сретна со Ален Пилу, потпретседател на Европската банка за обнова и развој: Поддршка од ЕБОР за новиот инвестициски циклус во Макед...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛА: Навреме ги исплаќаме социјалните трансфери, еве доказ

Повеќе

ЗАЕВ И БОРИСОВ ДЕНЕСКА ОСТВАРИЛЕ КРАТКА СРЕДБА ВО ДАВОС

Повеќе