Одберете локација на пристап

Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako
По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“,
Сава пензиско друштво а.д. Скопје и Сава осигурување а.д. Скопје, членки на Сава Ре Групацијата, склучија Договор за деловна соработка, со што започнуваат активностите за вршење на маркетинг на пензиски фондови во 3 продажни места на Сава осигурува

(ФОТО) ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Претседателот на врховен суд, Вангеловски викан Превара доби казна од полицијата!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕ - ОВИЕ ЛУЃЕ СЕ ЗА ВО ЛУДНИЦА, ЗБОРАТ ЗА ГЕНОЦИД, ОЗНА, УДБА, ЧЕНТО?!?!

Повеќе

ВЛАДИКАТА ЕВРОПСКИ ПИМЕН: МПЦ ЌЕ ГО САНКЦИОНИРА СВЕШТЕНИКОТ ОД БИТОЛА КОЈ МУ ПОСАКА СМРТ НА ПРЕМИЕРОТ!

Мактел: Владика Пимен, што велат интерните правила на МПЦ, по кој основ може свештено лице да биде избркано од служба, еве во Би...

Повеќе

МРСНАТА БРАДАТА СВИЊА МИЛЕНКО ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ ПОВИКА НА УБИСТВО НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ!

Повеќе

Чомбе, главниот менаџер на скопските кафулиња и дискотеки, денес е новиот директор на Зоолошката Градина во Скопје

Зоолошката градина доби нов директор. Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го постави Ѓорѓи Галетановски–Чомбе за нов директор на Зооло...

Повеќе

(ВИДЕО) УЖАС - ДОБРО ИМА ЛИ МПЦ МЕХАНИЗАМ ДА ГИ РАСПОПУВА ОВИЕ МОНСТРУМИ: ПОП СТЕФАН ОД БИТОЛА ПОСАКА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ДА УМРЕ!!!

– Ме критикуваат за тоа дека учествувам на протестите и ми велат дека Заев бил христијанин кој се причестува. Ако се причестува, тогаш отр...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО КАКО ФИЛМ СО ЏЕМС БОНД: Специјалци нуркачи на грчката и македонската полиција гњуреа под вода додека патуваа Ципрас и Заев со чамци на преспанско езеро

Повеќе

(ВИДЕО) СРЕЌКО ПОПОВСКИ РАСПАЛИ ПО КИРО, БРАНКО И ГРУЈО!

Повеќе

НЕ ГО ФРЛАЈТЕ УПОТРЕБЕНОТО МАСЛО, СМЕНЕТЕ ГО ЗА НОВО МАСЛО ЗА ЈАДЕЊЕ!

Повеќе

ОВАА ФОТОГРАФИЈА ОД ДЕТЕНЦЕ КОЕ ПЛАЧЕ И ГЛЕДА КОН ПОЛИЦАЈЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО ЌЕ ЈА СРУШИ ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА ТРАМП!

Стравот на детското лице фатен од добар фотограф може да направи чуда во политиката. Ништо досега не можеше да го бутне Трамп на грб, но оваа фотка...

Повеќе

Грешат вмровците ако мислат дека ние подржувачите на договорот со Грција сме среќни што ќе се менува името, но во животот некогаш се носат тешки но мудри одлуки

Мислам дека има една забуна во јавноста... Оние кои не ги разбираат бенефитите од договорот со Грција, не ја разбираат ниту нашата радост за договоро...

Повеќе

РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА: Не е точно дека ако влеземе во НАТО ќе плаќаме пари во Брисел, само треба да го зголемиме буџетот за нашата армија, значи повисоки плати и подобра опрема за нашите војници!

- Лага е приказната дека ако влеземе во НАТО ќе плаќаме пари во Брисел, само ќе го зголемиме буџетот за нашата армија, што значи ќе имаат нашите вој...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЈА ПРОПАРАЧА ОВАА КОЛУМНА НА СВОЈОТ ФБ ПРОФИЛ, ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА

Пишува Кица Колбе Многумина во Република Македонија пред два дена небаре се разбудија од длабок сон. Некои беа толку погодени од предлог-договоро...

Повеќе

ШОК ЗА ЦЕЛАТА ЈАВНОСТ: Од УБК извлековме едвај 3 проценти од бомбите, истакна укажувачот Лазаревски

Од УБК извлековме едвај 3 проценти од бомбите, истакна укажувачот Лазаревски Од УБК извлековме едвај 3 проценти од прислушуваните материј...

Повеќе

СТАСА НУКЛЕАРНА БОМБА ОД БУГАРИЈА: Наредната недела зелено светло за преговори на Македонија со ЕУ

Вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека по постигнатиот договор за името Северна Македонија, Со...

Повеќе