Одберете локација на пристап

Во судар на воз со службено возило на МВР на преминот Маџари во Скопје, изутрината загина полицискиот службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба, потврдија од Министерството за внатрешни работи. -Товарен воз што сообраќал од Табановце кон Ско
Обвинетиот Александар Трајковски, кој минатата недела во Будимпешта беше фотографиран со избеганиот осуден премиер Никола Груевски, тврди дека бил во Унгарија на специјалистички преглед за синусите и дишните патишта. - Трајковски пред Основниот с
Владата најавува активно решавање на проблемот со отстранувањето на индустрискиот токсичен отпад „линдан“ којшто со години се наоѓа во две депонии во фабриката „Охис“ во Скопје. Отстранувањето ќе трае од три
Судијата Зоран Теофиловски, кој пред очевидци му се заканувал, го пцуел и колнел колегата Зоран Герасимовски од Апелациониот суд Скопје оти му одбил тужбено барање, е нов член на Судскиот совет од апелационото подрачје Гостивар и како ново избран
Демонстрантите се судрија со полицијата пред зградата на државната телевизија, кога се обидоа да влезат во неа (Фото: Гети) Околу 10.000 луѓе маршираа на улиците на Будимпешта на четвртиот и најголем протест откако минатата недела беше усв
Веќе една недела младиот Пино е исчезнат, а се уште нема никакви информации за него. Неговата мајка, Маја Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи барајќи помош од граѓаните за синот да го најде и врати дома. Според неа Пино нема никаква
Митополитот преспанско-пелагониски Петар ги повика младите или рано да се женат и мажат и да формираат здрави семејства, пред сѐ духовно и физички и интелектуално, а потоа ако некој „не е да се жени или да се мажи, имаме сто манастир
Владата на Република Македонија на 110-та седница ја прифати информацијата за реализација на проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства во социјален ризик и деца корисници на посебен додаток за зима 2019 година. Преку о
Номинацијата на Заев и Ципрас до Нобеловиот комитет ќе ја достави Уидед Бушамауи од Тунис, добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015. Заев и Ципрас се номинирани за ова признание поради склучувањето на Договорот од Преспа. (Фото: СДК.МК)
„Интернет на нештата“, вештачка интелигенција, роботика, виртуелна реалност, на прагот сме на нова индустриска револуција која ќе го смени не само начинот на којшто комуницираме, туку и оној на којшто живееме. Што точно новата технологи
Собранието на Македонија вечерва го донесе Законот за амнестија. Пратениците го изгласаа Законот со 95 гласа „за“, без против и воздржани. Пред гласањето, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски рече д
Ljupco Arsovski 8 hrs· Gradonacalnici na Skopje , Kisela Voda i Sopiste, gradot i na opstinite im pripaga i patot Sopiste - Teferic - Kisela Voda, raskopan, bez odbojnici, bankini i utrovo bez da mine eden kamion
Драги пријатели, Пред да Ви ги соопштиме техничките детали за најголемото шоуво историјата на Скопје и Македонија, би сакале да посветите внимание на следново. Иако се работи за стадионски концерт, влезниците за концертот на Sting кој ќе се одржи
Обвинетиот Александар Василeвски – Нинџа на денешното рочиште за крвавиот четврток предложи дополнителни докази кои смета дека треба да бидат изнесени пред судот, но без присуство на јавноста. Како што рече тој, станува збор за 115 аудиос

ВРЕМЕ Е СИНОДОТ ДА РЕАГИРА: Владиката Агатангел тотално забега, ниту еден владика вака не се впуштил во партиско политикарење, дали членовите на СДСМ не се пожелни во црквите во неговата Велешка епархија?!?!

Владиката Агатангел се впушти во политика и му пиша писмо на Христијан Мицковски во кое фати страна, се чини членовите на СДСМ не се пожелни во цркв...

Повеќе

ЛОС АНЏЕЛЕС СО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ГРАДОТ ВО ЗЛАТНА БОЈА СЕ ПРОСТИ ОД НАЈДОБРИОТ КОЛУМНИСТ НА ТЕМА РЕСТОРАНИ И ХРАНА, ЏОНАТАН ГОЛД, КОЈ ПОЧИНА НА 57 ГОДИНИ

Повеќе

Е ОВА Е МАГИЧНО: ПОРТОКАЛОВАТА МЕСЕЧИНА И МАРС СЛИКАНИ ОД СВЕТИ КАНЕО ОХРИД

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ТРЕБА ДА СЕ УЧИ У ОСНОВНО: Слабеењето и дебелеењето објаснети хемиски и математички, значи никакви напитоци за детоксикација бе дечки, само трчање, одење, вежбање му е мајката, не се заебавајте!

Не со пиење вода, или со разни шејкови за слабеење, туку со ВЕЖБАЊЕ!!! ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ!!! Човечкото сало излегува од телото преку дишење и поте...

Повеќе

(ФОТО) И ПОСЛЕ ЗОШТО ИМАЛО СЕ ПОВЕЌЕ ПЕДЕРИ, ПА КАКО БЕ ДА НЕМА ОВА Е ХОРОР

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЛЕМИ ПОЖАРИ ДИВЕАТ ВО КАЛИФОРНИЈА, 40 000 НАРОД ЕВАКУИРАНИ, 5 МРТВИ

Повеќе

ЦЕЛ БАЛКАН ТАГУВА, ПОЧИНА КРАЛОТ НА БАЛАДИТЕ, ОЛИВЕР ДРАГОЈЕВИЌ

На 71-годишна возраст во Сплит почина легендата на хрватскта музика Оливер Драгоевиќ. Пејачот почина една година откако му беше дијагностициран рак ...

Повеќе

ДОБРО Е, МУ ПУКНА ФИЛМОT - Заев до Мицкоски: Доволно ти попуштив, нема попуштање за прашањето на референдумот!

Според информациите до кои дојде „Независен весник“, најблиските соработници на лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во четвртокот вечерта б...

Повеќе

ТОНИ ШАНАЦ ГО ОЖЕНИ СИНОТ И СТАНА ДЕДО

Се ожени синот на Тони Михајловски- актерот највесел Се ожени синот на Тони Михајловски. Тој заедно со својата сопруга Ангела, минатата година стан...

Повеќе

ВРИЕ ВО ВМРО ДПМНЕ: ПРО-РУСКОТО КРИЛО ПРЕДВОДЕНО ОД МИЛЕНКО И КАРАКАМИШЕВА ВО ЈАВНА ВОЈНА СО ПРОЗАПАДЊАЦИТЕ НИКОЛОВСКИ И БОГОЈЕСКИ!

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ, ЛЕВИЦА ГО ДОПРЕ ДНОТО: Го бранат говорот на омраза на Миленко кон Грците за пожарите во Атина, бил израз на гнев поради неправда?!?!

Нема да ви се верува, левичари, бранат радикални фашисти кои се радуваат што изгореле деца во Грција?!?!?! Линк до колумната во порталот на Левиц...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: ТЕТОВО ЌЕ СТАНЕ ГРАД НА ПЧЕЛАТА И МЕДОТ!

Теута Арифи 12 mins· Тетово и неговата околина располагаат со одлични услови за производство на мед како кл...

Повеќе

ЦВЕТАНКА ЛАСКОВА Е МАДАФАКА!

Додека целата македонска естрада му го цицаше на паторот качена на бина додека режимот тепаше, креваше објекти во воздух со динамит, апсеше све живо...

Повеќе

ЕДМОНД АДЕМИ: Не се плашиме да кажеме дека мајчин јазик ни е македонскиот, албанскиот, турскиот...

Не, не се плашиме да кажеме дека мајчин јазик е македонскиот јазик, дека мајчин јазик е албанскиот јазик,...или било кој друг јазик, бидејќи мајчин ...

Повеќе

ДОБРО Е, РЕШЕНИЕТО Е НА ПОВИДОК: Министерот Бектеши на состанок во Приштина доби уверување од својот колега Хасани дека царините за земјоделските производи ќе бидат тргнати

Повеќе