Одберете локација на пристап

Манекенката Мара Мартин беше избрана како една од 15-те финалистки за насловна на магазинот Спорт Илустрејтед. Таа се појави на пистата со своето 5 месечно синче. БРАВО! Бебушот треба да си ја добеи својата цицка која му следува по закон, добро е
Руската амбасада во Скопје порача дека денешната изјава на премиерот Зоран Заев за „комити“ потплатени од руски бизнисмени да протестираат против договорот со Грција и зачленување на Македонија во НАТО и ЕУ, е политички неодоговорна и р
Мактел доби писмо од читател, кој открива сериозни клевети, апелираме писмото да се земе со резерва затоа што овие информации не се целосно проверени, иако голите факти за тоа кој на што е газда и кој каде предава и слично се точни. Еве го пис
Организацијата на прославата за поканата од НАТО и датумот за преговори со ЕУ, обезбедувањето на соодветна техника, озвучување, осветлување, бини, редари, технички персонал, сценска опрема, ангажман на 40-тина изведувачи коишто настапија во 15 град
Годинешното 16-то издание на „Пивофест“, го посетиле над 200.000 граѓани од Македонија и од странство, а најголема посетеност е регистрирана во деновите од викендот, кога во градот влегле над 8.000 возила. Фестивалот на пивото и скарата
- Да престане веќе омразата меѓу едните и другите, да престанат убиствата по улиците на Скопје, доста е, доволно е, сакаме мир и спокој! Силен говор на протестниот марш на Комитите од страна на отец Ивица од црквата во Чаир.
Рускиот милијардер Иван Савиди, кој живее во Грција, дал стотици илјади евра на противници на предложената промена на името на земјата. Дел од сумата била дадена и на фудбалски хулигани кои протестираа во главниот град. Македонскиот премиер обвини
Весникот Слободен Печат каде што главен уредник е Бранко Героски доби грант од 10 милиони денари од Фондот за иновации на Република Македонја. Парите им се доделени во првиот јавен повик за финансирање на микро, мали и средни претпријатија од Плано
Премиерот Зоран Заев очекува до крајот на неделава да се заокружи процесот околу датумот, прашањето и карактерот на референдумот за името. – Овие работи очекуваме до крајот на неделата заедно политичките лидери, претставници на пол
Весникот Нова Македонија сопственост на бизнисменот Минчо Јорданов во моментов води жестока битка против договорот со Грција. Тамо има едно десетина жестоки колумнисти кои со дрва и камења се обидуваат да го саботираат влезот на земјата во ЕУ и НА
UNDP MK‏Verified account@UNDPMK2h2 hours ago First sexual assault center opened in Kumanovo. What is crucial is the commitment of all personnel involved – healthcare workers, police, prosecutors and social workers – to work toget
- Следен чекор откако ќе бидат осудени обвинетите за нападите во собрание и оние за тероризам, е да се пронајдат нарачателите на целиот крвав пир во собрание, и тоа мора да се направи и ќе се направи, тие мора да одговараат, тие се најголемите вино

ШОКАНТНА БОМБА НА ПРВИОТ ЧОВЕК НА СТОПАНСКА КОМОРА: ВРЕМЕ Е ДА СЕ УКИНАТ НЕДАНОЧНИТЕ ДАВАЧКИ КОИ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА МАКЕДОНСКИОТ БИЗНИСМЕН!!!

Бројките се јасен аргумент: "Во 2016 година, по основ на неданочни и парафискални давачки во буџетот се наплатени над 251,5 милиони евра – кол...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР ГЕНЧОВ: Грција треба да биде нашиот најголем стратешки партнер!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЈП ПОЦ, Општина Центар и СВР Скопје започнаа акција за расчистување на дивите пазарџии кај „Зелен пазар"

Повеќе

(ВИДЕО) Хари Локвенец: Поканата за членство во НАТО е остварување за стратешките интереси, да ја искористиме шансата

Повеќе

НОВИ ВКУСОВИ НА АТЛАНТИС: Лате Макијато и Еспресо

Vitaminka Like This Page·June 7· Дали е возможно да постои нешто прекрасно како чоколадните школки Атлантис? ...

Повеќе

ФОТО НАТПРЕВАР НА ВИТАМИНКА: Роденденско селфи!

Stobi Flips June 18 at 1:53 PM· 📷Фото натпревар📷 Да го прославиме заедно роденденот на Стоби Флипс! Испрати ни фотографија во...

Повеќе

ПОФАЛБА ЗА БОБИ ХРИСТОВ: ЗБОРУВА ПЕРФЕКТЕН ХРВАТСКИ!

Еве да не излезе дека имаме нешто лично против Боби Христов, нешто и да го пофалиме... Изгледа Боби Христов има студирано во Хрватска или па обожав...

Повеќе

ОПШТА ПАНИКА КАЈ ВМРОНИТЕ: КУРТОНОТ ТРЕНДО И ЖЕНА МУ НА КУРТОНОТ ЖИДАС НЕ УБЕДУВААТ ДЕКА НЕМАЛО ДАТУМ, СВЕ БИЛО ЏАБЕ!

Ма кој бре црн датум, све е џабе, ништо нема ништооо, името до продадовте море за чисто џабе, Зајеф пуст да остане, срце да га изеде! ОПШТА ПАНИКА ...

Повеќе

ПРОТЕСТИТЕ ЗА ИМЕТО СЕ ИНТЕНЗИВИРААТ, НА ПЛАЖИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОХАНЕС ХАН ЗА ТЕЛМА: Ми приоѓаат Македонци на улиците во Виена и Брисел и ми раскажуваат дека сакаат Македонија да биде членка на ЕУ

Повеќе

СЕГА ЈАСНО ЛИ ВИ Е ЗОШТО ПЛУКА ПО СДСМ И ВЛАДАТА: ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СЛИКАН СО ОПЕРАТИВЦИТЕ НА ФАМИЛИЈАТА, КОЉО И НИНЏА!

Zoran Bozinovski Follow·November 23, 2017·Edited· Lijepo vrijeme lijepi ljudi, levo KOLJO, desno NINDŽA...

Повеќе

ИГОР ЈУГ СО ПИСМО ОД ШУТКА: АКО САКАВ ДА ГО УБИЈАМ ЗАЕВ, ЌЕ ГО НАПРАВЕВ ТОА, МЕ ТЕРАА ДА ПРИЗНААМ ДЕКА ГРУЕВСКИ ГО НАРАЧАТЕЛ УБИСТВО НА ЗАЕВ, ОДБИВ ДА ГО НАПРАВАМ ТОА!

Со долго километарскописмообјавено на порталот на Миленко, Дудинка, убиецот во обид на Заев, Игор Југ, раскажа како бил апсен и што му било наводно ...

Повеќе

Еј човече во 2018-та ВМРО-вците уште се плашат од џамија, за нив тоа е прегреан нуклеарен реактор ала Фукушима?!?!

Еј луѓе, ние нешто расправеме едно општество за сите, толеранција, ЕУ, НАТО, МАТО, ООН, УЕФА, ФИФА итн, а ВМРО-ните на социјални мрежи уште креваат па...

Повеќе

СО ПИСМО ОД ЗАТВОРОТ ШУТКА СЕ ОГЛАСИ УБИЕЦОТ НА ЗАЕВ, ИГОР ЈУГ: Водачите на Заедничка Македонија, Бетмен Велит, Дурловски, Јовановски и Дамовски плачеа како мали деца во притвор!

Со долго километарско писмо објавено на порталот на Миленко, Дудинка, убиецот во обид на Заев, Игор Југ, раскажа како паничеле во притвор водачите н...

Повеќе

СДСМ РЕШИ ДА ТРГНЕ ВО ОПЕРАЦИЈА FUCK OFF ХОРХЕ: Службен весник ќе ги впише законите за јазици и за договорот со Грција без потписите на фикусот!

Директорот на службен весник, Мартин Костовски, не донел конечна одлука- дали ќе ги објави Законот за договорот за името и Законот за употреба на ја...

Повеќе