Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

Германците го МАСАКРИРАА копилето - Шпигел: Груевски ја жртвува својата земја за да избегне затвор

Никола Груевски некогаш важеше за модернизатор на Македонија. Потоа се претвори во ултранационалистички владетел, кој сака да ја втурне својата зе...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: И командири од затворите „Шутка“ и „Идиризово“ учествуваа во упадот во Собранието!

Мактел дознава дека помеѓу убијците и криминалците во Собранието имало и командири од затворите „Шутка“ и „Идризово. Станува збор з...

Повеќе

Извонредна анализа на режисерот Слободан Унковски: Гледачите на турски серии влегоа во емисијата

Сите знаеме што се случи во македонското собрание, односно што видовме дека се случува. И допрва, ќе чуеме уште многу други истории за настанот што ...

Повеќе

(ВИДЕО) Професорот Калајџиев: Сите над 1000 кои упаднаа во собрание треба да одговараат за учество во толпа, а оние кои се снимени како тепаат треба да одговараат за нанесување тешки телесни повреди и обид за убиство а не за учество во толпа, тоа е кога не се знае кој што направил а има масовно кршење на редот и мирот и има нанесување на материјална штета и загрозување на безбедноста на луѓето!

* реклами:

Повеќе

ПРЕД ДА КУПИТЕ КОЖУВЧАНКА, ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ДЕКА ТИЕ СМЕТААТ ДЕКА АЛБАНЦИТЕ СЕ ДИВО ПЛЕМЕ КОЕ САКА ДА ЈА УНИШТИ МАКЕДОНИЈА, СИТЕ МУСЛИМАНИ СЕ ТЕРОРИСТИ И ГО ПОДДРЖУВААТ НАСИЛИЕТО ВО СОБРАНИЕ И ЛИНЧОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ!!!

Просто е неверојатно како Кожувчанка дозволува да им се валка брендот со рекламирање во вакви шовинистички фашистички куртонски емисии кои немаат до...

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: Реномираната македонска компанија Алкалоид подржува насилие и обид за убиство на пратеници во собрание и смета дека Албанците се диво племе кое сака да ја уништи Македонија?!

Македонската реномирана компанија, фармацевтскиот гигант Алкалоид се рекламира во емисијата на Васко Ефтов во која тој шири омраза кон Албанците и г...

Повеќе

(ВИДЕО) За де не одат во Идризово почнаа да се прават ПАЦИЕНТИ за во Бардовци: Ѕинговица се прави дека е МУТАВА, Авировиќ: Не влегоа луѓе со качулки !

Пратеничката од СПМ, Владанка Авировиќ, дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ по повод четврточните настани во Собранието за Нова ТВ изјави: &...

Повеќе

АПЕЛ ЗА ПОМОШ!!! ИТНО е потребно да се соберат 6.000 илјади евра за лекување од рак!

Здраво на сите, Пред сè ви пишувам вам бидејќи вие бевте помеѓу првите кои ми дадоа огромна поддршка за ова што јавно, гласно и протестно пр...

Повеќе

ШОКАНТНО - ИМА ЛИ ВО ЗЕМЈАВА АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Васко Ефтов на Канал 5 посвети цела емисија за глорифицирање на тепачите кои ги претепаа пратениците, па дури им се закануваше на СДСМ дека пак ќе биле тепани во собрание ако не го слушале народот?!

Гнидата Ефтов посвети цела емисија на Канал 5 за глорифицирање на тепачите кои ги претепаа пратениците на СДСМ, ДУИ и Алијанса. Па има ли човече во...

Повеќе

И КУРТОН ЕКСПЕРТИТЕ ПРИЗНАВААТ ДЕКА Е ГОТОВО СО ГРУЈО: Ристо Никовски на ТВ Нова - После посетата на Хојт Ји, се е јасно, нова влада ќе има многу бргу, треба да се помириме со поразот!

- Многу бргу ќе има нова влада на СДСМ и ДУИ. Кога САД нешто ќе намисли, нема тука спас, таа е светска супер сила и треба да се помириме со поразот....

Повеќе

Заев за БГНЕС: Македонија нема да биде двонационална држава, нема да ги менуваме државните симболи

Македонија нема да биде двонационална држава. Нема да ги менуваме државните симболи. Бугарија отсекогаш имала принципиелна позиција и пријателски од...

Повеќе

Ангелова: Пак слушајте го Чавков, за полицискиот врв казната е затвор!

Пак слушајте го Чавков! Полицискиот врв поради свесно неизвршување на службените дејствија ќе одговара за соучесништво во умислено извршување на теш...

Повеќе

(ФОТО) ИДЕНТИФИКУВАН УШТЕ ЕДЕН ДИВЈАК: Баже Петревски, бодигард на Сашо Мијалков и зет на Ален Зекиров!

* реклами:

Повеќе

ШОУ НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НА ТВ 24: Народе ГОТОВО Е СО ГРУЕВЦИ, ВАДЕТЕ ГО ТРАЈКО ОД КАБИНЕТОТ ЗА УШИ И СО КЛОЦИ ПРЕКУ ВРАТА ДА СЕ ИЗБРКА ТОА КУЧЕ РЕЖИМСКО!

* реклами:

Повеќе

ПАНДОВ И ФИЛИПЧО ПЛАЧАТ У КАФАНА НА МАСА: БРАТ, ГОТОВО Е, НИ СЕ ЕБА МАЈКАТА!

* реклами:

Повеќе