Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

(ВИДЕО) Фросина Ременски му ја скина главата на Влатче Ѓорчев само со еден ударац у чело!

Повеќе

(ВИДЕО) ИМ ЛЕПЕЛО РАЧЕТО НА ВМРОВЦИТЕ: Kривични пријави против Марјан Ристески, Ирена Стерјовска Локвенец и Дарко Рибароски

Повеќе

ЛАДЕН ТУШ ЗА ВМРОВЦИТЕ: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски, ги моли Заев и Ципрас да го сменат името на земјава со достоинствено решение!

Во изјава за грчката телевизија Ант Њуз, лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги моли премиерите на Македонија и Грција да го сменат името на Македонија. – ...

Повеќе

ЕДНА БУДАЛА ШТО ЌЕ НАПРАВИ, СТО ПАМЕТНИ ПОТОА ЌЕ СИ ЈА ЧУКААТ ГЛАВАТА ОД ЅИД: Петре Шилегов се чуди што да прави со недоправеното Панорамско Тркало

Властите на Град Скопје уште не знаат што ќе прават со мостот за панорамското тркало во реката Вардар, што го имаше смислено поранешниот премиер Ник...

Повеќе

Сашо Ордановски: Новите владини политики не треба да се гледаат само преку правен диоптер, туку и низ социјална, економска и друга анализа исто толку важна за државата!

Правото не е единствената важна наука според која се градат општествените односи. Напротив, правото треба да се сообразува со промените и напредок...

Повеќе

Единствена Македонија и Бачев не се заебаваат: НАТО е геноцидна организација, бараме повлекување на одлуката за членство на Македонија во НАТО

До Средствата за јавно информирање Единствена Македонија, денес (23.01.2018, вторник) во Собранието поднесе Иницијатива за донесување на Одлука з...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ЈАВНАТА КАНОНАДА, ФИНАНСИИ ПОПУШТИ: Ја креваме границата на 2 милиона за ДДВ за физички лица!

Повеќе

(ВИДЕО) Мила Царовска на Алсат М: Постои можност и државните службеници да добијат К-15

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ НАСТАН: За прв пат бугарски амбасадор се обрати лично на седница на македонска влада, амбасадорот Петков ја објасни агендата на Бугарија за време на престседавањето со ЕУ

Повеќе

Треба ли Кире Лазаров воопшто да игра за ракометната репрезентација?!

Секако дека треба да игра, многу глупо прашање нели? Без него нема што да бараме на европското во Хрватска, нели? Мислам дека сеуште не е јасно да...

Повеќе

Време е Македонците да се разбудат од романтичниот националистички сон кој всушност е кошмар и да се помират со вистината - Македонија е татковина на сите кои живеат во неа!

Цели 27 години Македонците живеат во некаква илузија дека Македонија е на Македонците, а сите други може да одебат! Е не може така бе дечки, само 63...

Повеќе

ШВЕДСКА ИМА 15 ОФИЦИЈАЛНИ ЈАЗИЦИ, ОД КОИ 6 ДОМОРОДНИ И 9 ЕМИГРАНТСКИ

In 1999, the Minority Language Committee ofSwedenformally declared five official minority languages:Finnish,Sami,Romani,Yiddish, andMeänkieli(T...

Повеќе

СОСТАНОК НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО ДИРЕКТОРОТ НА БАНКАТА НА СОВЕТОТ НА ЕВРОПА: Новиот клинички центар конечно ќе стане реалност!

Повеќе

ПОТСЕТУВАЊЕ ЗА ТОА КАКО АПСЕА ГРУЕВЦИ: ИЗВАДЕНИ ПИШТОЛИ И КАЛАШНИКОВИ, СПЕЦИЈАЛЦИ СО МАСКИ И ПАНЦИРИ - Филмовите за Рамбо беа мачкина кашлица споредени со спектаклите на Чавков и Гоца Бесни Брк!

Апсењето на екс-заменик министерот Саша Андоновски наликуваше на кадар од филмовите за Рамбо ЦИРКУСВо конкретниот случај приведените лица беа носени ...

Повеќе

Прв жолт картон за министерката за труд и социјала, Мила Царовска

Недозволиво е социјалните издатоци за најзагрозените, најсиромашните, да доцнат цели 23 дена, а тек има да доцнат, затоа што дури денеска на влада бил...

Повеќе