Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ДРАМА И ПАНИКА ВЛАДЕЕ ДЕНОВИВЕ ВО ФАМИЛИЈАТА: Олигарсите не сакале да им го дадат делот од богатсвото кој им СЛЕДУВА?!

Дознаваме дека овие денови Сашо и Грујо биле извадени од памет! Водечките олигарси кои е напунија како брод овие 10 години и кои сега се на листата...

Повеќе

СДСМ ТРГНА ВО ПОХОД - Оливер Спасовски: Трајко Вељановски да го свика собранието во најбрз можен рок!

СДСМ денеска ја поднесе иницијативата за свикување на продолжението на конститутивната седница на Собранието. Генералниот секретар на СДСМ, Оливер С...

Повеќе

(ВИДЕО) Петре Шилегов во Отворено на ТВ 24 го објасни планот Б на СДСМ за финално погребување на режимот 3 метри под земја!

* реклами:

Повеќе

Бескрајно трпение за типовите како Сеад Кочан и неговиот адвокат

Издржливи сме, трпеливи. Тренирани да толерираме криминал од највисоки размери. Додека Сеад Кочан, со или без неговата Ibizza, ја напуштил државата,...

Повеќе

ВО МОМЕНТОВ СДСМ ПРЕДВОДЕНА ОД ЗАЕВ ВЛЕГУВА ВО СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!!!

ВО 10.30 ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА СДСМ ПРЕДВОДЕНА ОД ЗОРАН ЗАЕВ ЈА ПОДНЕСУВА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ПРОДОЛЖЕНИЕ НА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА! * реклами: ...

Повеќе

(ФОТО) КОПУКОТ СО ХИЛТАТА Е ТЕЖОК МАЈМУН: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП СО ГОДИНИ СЕ ПАРКИРА НА СРЕДЕ УЛИЦА ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ ЗА ДА СЕ ЗНАЈ КОЈ Е ГЛЕВЕН У ГРАДО!!!

Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, цело време го паркирал својот џип на сред улица во центарот на Прилеп и по цел ден џипот стоел на улица ...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО - СИНОЌА СЕ СЛУЧИЛ ПРВИОТ СЕРИОЗЕН РАЗДОР ВО ВМРО ДПМНЕ: Се скарале Грујо и Миле Јанакиевски, Миле се спротиставил на идеите на Грујо за започнување на граѓанска војна на улиците на Скопје, Грујо му возвратил со брутален и језив одговор!!!

Мактел успеа да добие информации од ВМРО ДПМНЕ дека синоќа се случил првиот сериозен раздор во партијата. И замислете, од сите можни, токму Миле Ја...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: На интернет се појави транскрипт од состанок на раководството на ВМРО ДПМНЕ остварен пред неколку дена!!!

Состанок на ИК на ВМРО ДПМНЕ. Грујо дава идеја: - Дечки а да се обидеме да го победиме Албанското лоби во САД и ЕУ и да издејствуваме САД и ЕУ да з...

Повеќе

ХАХА ОВА Е ЈАКО: Хан го натера Емил Димитриев да потпише дека ќе се бори во Македонија против национализам и популизам и ќе ги решава политичките недоразбирања преку дијалог и со почитување на уставот и законите, Грујо сега нема да го пушти на граница да се врати дома!

Погледнете го овој дел од соопштението на Хан по состанокот со шесте премиери на земјите од западен балкан одржан во Сараево вчера: As we individua...

Повеќе

Грујови куртони оствариле средба во американскиот Стејт Департмент: Барале Грујо да не иде во затвор и ако може, за Шиптари гасна комора!!!

* реклами:

Повеќе

РИЧАРД ГИР Е МАДАФАКА: Отиде во Израел и храбро ја критикуваше политиката на Израел со насилното градење населби на палестинска територија во Западен Брег

Ричард Гир отсекогаш бил политички активен. Тој се бореше за слободен Тибет, за прекин на војната во екс Југославија и сега во сред Израел ја крити...

Повеќе

НОВ СКАНДАЛ И НОВА НЕВОЉА ЗА ТРАМП: Довчерашниот негов советник за национална безбедност, генералот Мајкл Флин добил 35 000 долари од руската влада за да одржи говор во Москва во 2015-та!

Нема крај за скандалите и проблемите на американскиот претседател Трамп. Откако се дозна дека неговиот довчерашен советник за национална безбедност...

Повеќе

Републиканскиот сенатор од Кентаки, Ранд Пол ја блокираше резолуцијата на Американскиот конгрес за влез на Црна Гора во НАТО, тоа предизвика жестоки критики кон него од своите колеги!

Конгресот на САД вчера гласаше за резолуција со која се даваше зелено светло за влез на Црна Гора во НАТО пактот. Но резолуцијата беше блокирана од...

Повеќе

ЗАСРАМЕТЕ СЕ МОРОНИ ИМБЕЦИЛНИ: Нашите амбасади во САД, Британија, Германија, Русија, Франција и Кина немаат свои веб сајтови!

Нашите дипломатски преставништва во најголемите земји во светот немаат свои веб сајтови!!! Замислете кое е тоа лудило во денешно време да немаат на...

Повеќе

ГРУЈО ПОЧНА ДА ДЕЛИ НАРЕДБИ ЗА ЛИКВИДАЦИЈА: ВМРОВЦИ го нападнале и домот на Сашо Ордановски и нападот го снимиле со камера!

Куртонската шизофрена свиња Миленко објави дека денеска бил нападнат домот на аналитичарот и новинар Сашо Ордановски: Мактел го контактираше Орда...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti