Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

МИНИСТЕРСТВО ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛА СО ОДГОВОР ДО МАКТЕЛ: Социјалните издатоци доцнат затоа што секоја нова календарска година мора да помине на влада програмата за социјала

Побаравме став од министерството за информацијата дека доцнат социјалните издатоци за најсиромашните, од таму го добивме следниов одговор: Почитува...

Повеќе

ФАНТАСТИЧЕН ПОТЕГ НА ВЛАДАТА: Државата ќе врши субвенционирање на потребите на студент по негов избор, и тоа: оброк, автобуска карта, карта за во театар, книга и други услуги, во текот на денот, а плаќањето ќе се врши преку мобилен телефон или дигитална студентска картичка

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата редовна 49-та седница Владата на Република Македонија денеска, на 49-та седница, ја разгле...

Повеќе

ПРВ ГОЛЕМ МИНУС ЗА НОВАТА ВЛАДА: Со недели доцнат исплатите за социјална помош и останати социјални трансфери!

На социјалните мрежи овие денови се шират негодувања за тоа што со денови доцнат исплатите на социјална помош. И во синоќешната дебата на ТВ 24, Зд...

Повеќе

ЗАЕВ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ЦИПРАС УТРЕ ВО ДАВОС, ШВАЈЦАРИЈА

Повеќе

Голем земјотрес во Аљаска, се очекува Цунами, Американците бегаат кон планините

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОК ДУЕЛ НА ТВ 24 НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ И ЗДРАВКО САВЕВСКИ!

Повеќе

ЦЦЦЦ КОЈА Е ОВА САМО БУДАЛЕТИНКА МАЈКО МИЛА...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ВЕРСКИ ФАНАТИЗАМ ДО ЈАЈА: Во Охридско Елшани, се тепаа за крстот сабајле во 6 пред да изгрее сонцето во специјално корито во сред црквата!

Повеќе

(ВИДЕО) Американскиот амбасадор во Русија по стапките на Путин, се џитна во замрзната река во Москва, пред влагање у вода, жена му го бакна, мислеше дека жив нема да се врати

Повеќе

ЈАВНОСТА РЕАГИРА БУРНО НА ОГЛАС ЗА РАБОТА НА МЕПСО КАДЕ НА СРЕДНИСТ МУ СЕ НУДИ ПЛАТА ОД 25 000 ДЕНАРИ!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА НОВИНАРКАТА АНА ЈОВКОВСКА: Директорот на Сител каде што работев ме нападна во неговата канцеларија, веднаш си дадов отказ!!!

Новинарката Ана Јовковска се исповеда под хаштагот СЕГА КАЖУВАМ: Ана Јовковска Имав 25 години. Работев во телевизија. На состанок во канцеларија...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Иванов во содејство со ВМРО ДПМНЕ и руската амбасада планирал да ги воскресне протестите на Заедничка Македонија за да го спречи влегувањето на Македонија во НАТО!!!

Законот за употреба на јазиците, кој не беше прогласен со указ од претседателот Иванов, туку доби над 20 негови забелешки за спротивност со Уставот,...

Повеќе

ЗАЕВ СО НЕОЧЕКУВАН ПОТЕГ: Пензија за сите, без разлика дали работеле или не!!!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Академици, професори на УКИМ, професори по школи, лекари, болничари, директори на фирми, таксисти, напаѓале, малтретирале и силувале девојки со години!!!

МАЊАЦИ Јована Тозија9/01/20123 COMMENTS Да споделам со вас една непријатна случка што ми се случи вчера вечер. Нека служи како.....

Повеќе

ШОКАНТНО: Дури 11 000 Македонци работат по рестораните и хотелите на малото острово Малта!!!

Еден читател на Мактел ни раскажа една многу интересна приказна која ја доживеал за време на празниците додека бил на одмор во Малте. - Значи Саше,...

Повеќе