Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Јас бев и сега сум против хистеријата на самообвинување и сеопшта дискредитација и на владата и на МВР и на другите институции и на Македонија како држава што се крена по јавувањето на еден човек од Будимпешта!

Branko Trickovski 29 mins· За Заев Мислев дека ќе останам единствен кој верува дека Груевски ќе биде вратен во...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР ПАНДОВ ПО ЈУБИЛЕЕН 1000 ПАТ НА ДЕБАТА ВО КАНАЛ 5: Грујо е невин, он е поштен чесен патриот, жртва на хунта, режим...

Повеќе

ДЕМАНТ: Сенка Наумовска беше многу добар директор на НУБ, а како личност се работи за прекрасна образована културна способна жена, писмото кое го објавивте е полно со лаги и клевети!

Здравo Сашо. Во Националната и униврзитетска библиотека работам 10 години. Сум бил во повеќе сектори - читална, збирки, ЦИП служба и последниве дв...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: МАНАСТИР СВЕТИ ЈОВАН БИГОРСКИ

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Бегството на Никола Груевски е случај без преседан во македонската историја кога станува збор за премиер на држава. Големиот патриот на кој татковината му беше над сè, соочен со правдата, Македонија му дојде под сè!

Erol Rizaov 2 hrs· Бегството на Никола Груевски е случај без преседан во македонската историја кога станува збо...

Повеќе

БОГОЕВ: Ќе се постават нови 250 сообраќајни знаци околу Сити Мол за поголема безбедност во Карпош

Stefan Bogoev 16 mins· НОВО СООБРАЌАЈНО РЕШЕНИЕ ЗА ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ ВО КАРПОШ 4✔️ Со цел да се зголеми ...

Повеќе

НАРОДЕН ТЕАТАР БИТОЛА: Драга наша публико! Во вторник 20.11 ве каниме на премиера 20 ч на голема сцена ,,АЖДЕР'' во режија на Владимир Милчин,а на сцената ќе го погледнете безмалку целиот ансамбал на НТБ. Влезниците се веќе пуштени во продажба во ТА Теотравел по цена од 200 ден. Бидете со нас!

Повеќе

НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НЕ МУ СЕ ДОПАЃААТ НАСЛОВИТЕ НА МАКТЕЛ.МК

Повеќе

ДОБРО Е, НЕ СМЕ САМО НИЕ ЛУДАЦИ НА БАЛКАНОТ

Повеќе

АЈДЕЕЕ: АБЕ МОНТИ ПАЈТОН МОЖЕ ВОДА ДА НИ НОСАТ, ОВА Е ТОТАЛНО ЛУДИЛО!

Повеќе

ПРАВДАТА Е СПОРА И СЛЕПА, АМА ВРТИ КАКО ШИЛО: Почна дисциплинска постапка за обвинителите кои ја опструираа истрагата за 27 април – меѓу нив и Ѓешковска!!!

Oбвинителството ја почна дисциплинската постапка иницирана од државниот јавен обвинител Љубомир Јовески за да ја утврди одговорноста на обвинителите...

Повеќе

ХАХАХАХАА: Стевчо Јакимовски го отера „у пи..у матер“ новинарот на „Слободен печат“!!!

По објавата на Миленко Неделковски на социјалната мрежа Фејсбук, дека Стевчо Јакимовски, Иван Стоиљковиќ и српскиот премиер Алкесандар Вучиќ му помо...

Повеќе

РУСКА АМБАСАДА: Синоќа почина академик Рина Усикова (85) - најголемиот афирматор на македонски јазик во #Русија, долгогодишен член на #МАНУ, добитник на медалот “За заслуги за Македонија” и искрен пријател на #Македонијa

Посольство России МК‏Verified account@Russian_Emb_MKD35m35 minutes ago Синоќа почина академик Рина Усикова (85) - најголемиот афирматор на ...

Повеќе

КОМОРАТА НА ГРАДЕЖНИ ФИРМИ СЕ ЖАЛАТ: Промената на дуповите во Скопје ќе нанесе огромни штети врз градежништвото каде работат 30 000 Македонци!

Укинувањето на деталните урбаниситички планови во општина Карпош како и попречувањето на изградбата на зградата кај Мајчин Дом во општина Аеродром с...

Повеќе

ОРБАН РЕШИЛ ДА ГО СПАСУВА КОПИЛЕТО КРИМИНАЛНО - Унгарската влада: Му дозволивме на Груевски да побара азил бидејќи 10 години беше премиер на Македонија!

Унгарската влада за„Макфакс“вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во...

Повеќе