Одберете локација на пристап

Мактел дознава дека пред неколку денови бил разрешен куртонот Сотир Костов од директорксата позиција во агенцијата за авио несреќи. Тој сега е префрлен во МАКНАВ на позиција референт. Деновиве се очекува разрешување и на куртонката со ножевите, ве
Пратеникот од редовите на СДСМ, Васко Ковачевски, најави дека заминува од функцијата пратеник бидејќи ќе биде назначен за нов директор на РЕК Битола. -Причината е учеството во акционерското друштво ЕЛЕМ. Имајќи предвид дека веќе два мандати сум во
Министерот без ресор, Самка Ибраимоски, задолжен за имплементација на Националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, сака да ја напушти оваа функција и повторно да биде пратеник во Собранието. Тој најави дека денеска
Шилегов нека си земе приватни часови по Односи со јавност и кризно комуницирање. Да дадеш изјава "Не правете реалити шоу од загадениот воздух" е запечатување на својата кариера како "татко на градот". Емпатија со страдањето и стравот а не осуда,
Морам да признаам дека сум шокиран од над 100-те скандали на моќни луѓе во САД за кои се откри дека со децении силувале и малтретирале жени кои им биле подредени во работата... Новинари, актери, политичари, разни шефови на ресторани, медиуми итн итн
Трендо запука по Канал 5 затоа што сменија страна, досега 10 години не ги гледаше глупостите на Сител и Канал 5, ама сега прогледаа?!?! Трагедијата е што прилогот е стар речиси една година и е од времето кога Канал 5 беше со ВМРО ДПМНЕ :D Тогаш н
Според Аir visual, мобилна апликација која на едно место ги собира иподатоците од ранг листите на мернте станици и прави една прави ранг листа Скопје утрово бил најзагаден град на светот. Зад него се Калкута и Длехи во Индија, Дака во Бангладеш&hel
Курир жестоко го нападна директорот на агенцијата за туризам, Александар Донев со тврдење дека во Албанија потрошил 7000е кое тврдење оригинално на фб го изнесе директорот на невладината Грин Пауер. На ова на фб реагираше лично Донев: Не би сакал
ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и

(ВИДЕО) ЗНАЧИ ОВИЕ ВОДИТЕЛИТЕ НА КОНТАКТНИ ЕМИСИИ ЌЕ СКРЕНАТ: Славица и екстерното!

Линк до лудото видео, овде. * реклами:

Повеќе

Тереза Меј победи во Британија но ќе мора да прави коалиција за да направи влада!

Тереза Меј победи на изборите во Британија но овој пат нема да има мнозинство од над 326 пратеници. Лабуристите пак изгубија но имаат повеќе пратен...

Повеќе

МИРКА НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Бара СДСМ да биле елиминирани физички и идеолошки, владата на Заев ја нарекува ИСЛАМСКИ КАЛИФАТ!

Во својата најнова колумна Мирка повторно по кој знае кој пат ги поврзува СДСМ со ИСИЛ со Сорос со Хезболах со МОСАД со Хју Хефнер со САТАНАТА со Ал...

Повеќе

ВМРО СЕ ВЕЌЕ ТРАГИ КОМИЧНИ И ОЧАЈНИ: Бараат од Заев за една недела да изградел автопати?!?!

* реклами:

Повеќе

ШОКАНТНО: Водачите на протестите за Заедничка Македонија добивале по 1000 евра дневница за секој протест?!

Мактел денеска наслушна за една шпекулација која се шири во градот дека лидерите на протестите за Заедничка Македонија добивале по 1000 евра дневниц...

Повеќе

ЗВРЛЕ ПО 10 ГОДИНИ ТЕРОР СИ ОДИ ОД ФОТЕЉАТА, ЕВЕ КАКОВ ПУСТОШ ОСТАВИ ЗАД СЕБЕ!!!

Советот за јавни обвинители денеска го прифати предлогот на владата за расрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Еве што остави зад ...

Повеќе

(ВИДЕО) Комунистите од Левица одржаа прес за референдумот во Богданци што ќе се одржи во недела

Прес-конференција на#Левицаза претстојниот референдум во Богданци. Богданчани во недела (11.6) имаат можност да испратат силна порака против отвора...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП ИЗЛЕЗЕ ИСТО ГОМНО КАКО ГРУЈО - ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ФБИ СВЕДОЧЕШЕ ВО КОНГРЕСОТ: Трамп ме покани на состанок, ги исфрли сите од просторијата, останавме сами, и побара од мене да го амнестирам неговиот соработник Мајкл Флин!

* реклами:

Повеќе

Нафтата во северно море пресуши, стотици нафтени платформи во водите на Британија, Норвешка, Данска, Холандија се демонтираат и продаваат како старо железо!

По четириесет години вадење нафта со кои се збогатија, Британија, Норвешка, Данска и Холандија ги затвораат и демонтираат стотиците нафтени платформ...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА САМО ШТО РОКНА: Апелација ја уважи жалбата на СЈО, хоштаплерот Сеад Кочан конечно оди во притвор!!!

Скопје,8 јуни, 2017 - 20:29 (META) Апелацискиот суд Скопје ја прифатил жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и ја укиналодлукатана суди...

Повеќе

ГЛЕЈТЕ КАКО ДРЖИ ПРЕС НОВИОТ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, КУМОТ СТАВРЕ ВАКА БИ СЕДНАЛ СО НОВИНАРИ САМО АКО НЕКОЈ НЕ ДАЈ БОЖЕ МУ ЈА КИДНАПИРА ЦЕЛА ФАМИЛИЈА!

Од Буџетот до крајот на годината ќе можат да се сервисираат сите обврски. Ќе има пари за плати, пензии, субвенции и средства за поддршка на економиј...

Повеќе

ИМА ЛИ ЕДНА ФИРМА КОЈА РАБОТЕЛА СО ГРУЕВЦИ ЛЕГАЛНО: Грчки Актор казнет со 50 милиони евра за перење пари при градењето на автопатот Демир Капија - Смоквица!

Атина,8 јуни, 2017 - 10:18 (META) Европската агенција за борба против корупција (ОЛАФ) ја казни грчката компанија „Актор“ со 50 милиони...

Повеќе

(ВИДЕО) Сугаре со прво интервју како министер: Не ми го споменувај Миле, од него ќе бидам сто пати подобар, ќе градиме домаќински во интерес на народот!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ПАПАПАПА: Кочо Анѓушев растури на ТВ 24, честитки и за Наташа Стојановска која го запука жестоко, но професорот и бизнисмен одржа час по енергетика и бизнис, покажа дека тој ќе биде еден од најважните двигатели во оваа влада на Заев!

Божеее, колку јако интервју у пизду материуну! Наташа беше одлична не му даде ич простор да се опушти, го залупа жестоко, но сепак на крај впечаток...

Повеќе

Здравко Савевски: Збор-два за 100-те дена, кои во развиените демократии им се даваат на новоформираните влади

Тоа е непишано правило на демократијата. Демократијата се темели на пишани и непишани правила. Непишаните правила се често исто толку важни, а неког...

Повеќе