Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

ВО ЖИВО: Следете го овде второто полувреме од натпреварот Македонија Шпанија

Повеќе

ЗАСЕГА НА ПОЛУВРЕМЕ ПОТОП, ШПАНЦИТЕ НИ ЈА РАСПЛАКАА МАЈКАТА...

Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се...

Повеќе

Оваа Шешељовката 10 години ја немаше никаде, сега даде 50 интервјуа за законот за јазици, мислиш светот ќе пропадне ако Албанците зборат на мајчин јазик во матичното во Долно Дупени

Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ...

Повеќе

Бутарис за протестот во Солун: Многу сум разочаран, овие луѓе не се информирани, Македонија не е закана за Грција

Многу сум разочаран, бидејќи по 25 години расправии за името на Скопје ние сме на истата позиција. Психологијата, односот на многу грчки граѓани не ...

Повеќе

(ФОТО) Премиерот Заев на трибините во Вараждин ги бодри нашите ракометари

Повеќе

МАКЕДОНЦИТЕ ДЕНЕСКА НА ШОПИНГ ВО СОЛУН ДОДЕКА СЕ ОДРЖУВАШЕ МИТИНГОТ ПРОТИВ НАШЕТО ИМЕ!

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Околу 90 000 Грци денеска протестираа во Солун против нашето име, протестот го предводеа попови, пензионирани генерали и опозициски пратеници!

„Македонија е грчка“, „Името е нашата душа“, „Не го даваме и не го отстапуваме името“, „Македонија значи Г...

Повеќе

ИНТЕРЕСНА ИДЕЈА НА ЕДЕН ОД НАШИТЕ НАЈУСПЕШНИ БИЗНИСМЕНИ, БОЖИНОВСКИ: Македонија мора конечно да воведе TAX FREE продавници за туристите!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ Е НОВАТА БАБА ВАНЃА: Уште пред една недела го предвиде ова интервју на францускиот амбасадор во кое тој ја нападна владата за законот за јазиците!

Уште пред една недела, професорот Стево Пендаровски во интервју на Алсат М најави дека Франција ќе биде на страната на Србија и Грција и ќе биде про...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ НА ЦВЕТИН ЧИЛИМАНОВ: Имаше размислување да го уапсиме Заев, но се откажавме, ќе требаше да го уапсиме цел прв ешалон на СДСМ, потоа се размислуваше да ги утепаме пратениците, но се откажавме, ептен беа спремни да не срушат од власт!

Повеќе

(ВИДЕО) ТУЖИЦЕ МАЈКО, ПРЕС НА ВМРО ДПМНЕ КАВАДАРЦИ, СО КРЗНО И ЕДЕН ТОН ШМИНКА, ЅВЕЗДЕ ГРАНДА?!

Повеќе

НДМ се ребрендира во „Единствена Македонија“, Тврдокорни влегоа во партијата: Сојуз со Русија и членство во Еворазиската унија

Централниот комитет на Народно движење за Македонија, денеска одржа седница во Скопје, на која што беа донесени одлуки за ребрендирање. – Цен...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА: Татко му на Јенс Столтенберг ја изградил болницата за детски белодробни болести во Скопје, бил клучен човек за преговори за нашето име во 90-тите како специјален пратеник на сектетарот на ООН во екс Југославија

Интересни детали на шефот на НАТО, Јенс Столтенберг. Неговиот татко Торвалд Столтенберг бил амбасадор на Норвешка во Југославија во 60-тите, па з...

Повеќе

Му се восхитувам на Борјан Јовановски...

Не ми се верува на очите и ушите, Борјан го поканил потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски во своето студио, и многу нормално си прави ...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО ГИ ШОКИРАШЕ ВМРОВЦИТЕ ВО НАЈНОВАТА ЕМИСИЈА: Според она што го чувме во бомбите, ВМРО ДПМНЕ биле спремни да го сменат името, само глумеле лудило пред народот!

Повеќе