Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

ВМРОВСКИТЕ КОПИЛИЊА ПОЧНАА ДА СЕ ИЗВИНУВААТ ЗА ЗЛОДЕЛАТА!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) И НИЕ СМЕ ЛУДИ, АЛИ ГРЦИВЕ СИ ЕБАЛЕ МАЈКАТА, ВО ТЕК Е ПРОТЕСТОТ ВО СОЛУН ПРОТИВ НАШЕТО ИМЕ

Имаше грчки комити?! Деца?! Војска, вистинска, со калашникови, која маршираше и пееше националистички песни?!?! Луѓе со крстови на чело?! ...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕСИЌ ДО НОВИНАРОТ НА ХРТ: Абе што си ти, усташ или четник? Новинарот како од пушка: Партизан!

Повеќе

(ВИДЕО) Тони Десковски: Грција работи за Русија, нема никогаш да не пушти да влеземе во НАТО!!!

Повеќе

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов доби сребреник од страна на Македонската православна заедница во Хрватска

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов доби сребреник од страна на Македонската православна заедница во Хрватска. ...

Повеќе

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКА ДА МУ БИДЕ ГОСТИН НА ХЕФТАЛИЦАТА, ПОЧНА ДА ПУШТА РЕПРИЗИ

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО ИМА КОХОНЕС: Им отиде на куртоните во вести да се расправа, и победи!

Повеќе

МЕРКЕЛ МУ ДАДЕ ЗАДАЧА НА БОРИСОВ: Бојко, како знаеш и умееш да ми го интергираш цел балкан во ЕУ!!!

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека Бугарија, со оглед на географската положба, може многу да постигне кога станува збор за доб...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска повредена во сообраќајка, во моментов е на Клинички Центар со скршеници

Читатели на Мактел кои се роднини на болни кои лежат на клинички центар не контактираа денеска и ни јавија дека вчера на клинички центар на клиникат...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве зошто се вика селото Болно!

Повеќе

СДСМ РЕАГИРА НА КРИТИКИТЕ: ВМРО ДПМНЕ ја донесе мерката уште во 1999-та, размислуваме да ја зголемиме границата од 1 милион денари за физичките лица да станат ДДВ обврзници

Повеќе

ОВАА ПОСЕРЛАТА ШТО ТРОШЕЛА ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ ЗА ШОПИНГ ПО МАРКЕТИ И БЕНЗИСКИ ПУМПИ И СОЛИ ПАМЕТ НА НОВАТА ВЛАДА КАКО ДА МЕНАЏИРАЛЕ СО НАРОДНИТЕ ПАРИ?!?!

Еве како се покажа оваа посерла во менаџирањето на народните пари: Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки...

Повеќе

(ВИДЕО) Топ 10 јазици најтешки за зборување во светот

Повеќе

(ВИДЕО) Колкумина од вас знаат дека УСАИД го донесе интернетот во Македонија за широката популација во 90-тите?!

Повеќе

Агенцијата за млади и спорт се закани дека ќе и го одземе решението на Автомобилистичката Федерација за вршење дејност спорт

Со свој допис до иницијаторите за одржување вонредно Собрание на Автомобилистичката федерација на Македонија, Агенцијата за млади и спорт се закани ...

Повеќе