Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

МРДНИ СО ПРСТ: Акцијата „Сите стоплени во зима“ чија цел е да се собере користена зимска облека за луѓето на кои им е најпотребна

ИNikola Buleskiкреира за „Сите стоплени во зима“ на Мрдни со прстThe making of…Акцијата „Сите стоплени во зима“ чија ...

Повеќе

На Скопјанец лопови му го ограбиле станот со се кучето...

Повеќе

Кристина Озимец, ти се читаш ли самата што пишуваш? Велиш Шарена се залагала за еднаквост на сите, па ете, зборењето на мајчин јазик во институции, тоа нели е еднаквост за сите?!

Новинарката Кристина Озимец пишува дека законот за двојазичност се косел со шарена револуција, затоа што Шарена се борела за еднаквост на сите, а за...

Повеќе

Зоран Заев: Безрезервно ја поддржувам кампањата #СегаКажувам. Mора да се стави крај на молкот и на неизвесноста!

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази безрезервна поддршка за кампањата#СегаКажувам. -Безрезервно ја поддржувам кампањата#СегаКажува...

Повеќе

Димитров: Не може Македонија да биде само наша бидејќи не е, географскиот регион е голем и има три држави

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека се уште нема предлог за решавање на спорот со името, но медијаторот Метју Нимиц е охрабр...

Повеќе

КУМАНОВО Е ЕДИНСТВЕНА ОПШТИНА ВО ЗЕМЈАВА КОЈА ДЕЛИ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ НА СВОИТЕ ГРАЃАНИ!!!

Повеќе

ТРИЧКО ИНСИПИРАТИВЕН ДО ЈАЈА: Македонецот секој нов пораз го разбира како неправда и како темел на следниот и така се до смртта!

Триесет години Македонците одбиваат да се ситуираат во реалниот политички, геополитички и културен простор. Тоа е основниот извор на нивната драма. ...

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА ГО ПРОДОЛЖУВА ПРОЕКТОТ ЗА БЕСПЛАТНИ БАЊИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, НО САМО ЗА ОНИЕ СО НИСКИ ПЕНЗИИ!

Министерството за труд и социјална политика, во соработка со Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, продолжува со реализацијата на проектот &b...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕФАН БОГОЕВ: Буџетот за 2018-та е буџет за крпење и санирање на дупките и штетите од лудориите на Стевчо Муња!

Повеќе

Петар Колев: Почитувани пријатели, ми претставува задоволство да ве известам дека денеска во Софија имав серија корисни средби во Собранието на Република Бугарија со наши пријатели пратеници од владеачкото мнозинство

Почитувани пријатели, ми претставува задоволство да го споделам следново со вас. Имено, денеска во Софија имав серија средби во Собранието на Репуб...

Повеќе

СЕ БАРА РЕШЕНИЕ ЗА ДУПКАТА ОД 500 МИЛИОНА ЕВРА ГОДИШНО ВО ФОНДОТ ЗА ПЕНЗИСКО: Можни се покачување на придонесите и зголенување на старосната граница за одење во пензија

Повеќе

БРАНЕ ОД ФИНАНСИИ СО ДОБАР ПРЕДЛОГ: Физичките лица со над 16 000е годишен приход треба да плаќаат ДДВ!

Физичките лица кои остваруваат промет повисок од еден милион денари мора да плаќаат ДДВ и за тоа не треба да има никакви дискусии или дилеми, вели с...

Повеќе

(ВИДЕО) Борјан отиде во Грција по кафаните и кафичите да ги праша Грците што мислат за проблемот со името

Повеќе

(ВИДЕО) ОД ЖУТО КОМБЕ, ВО ПЛАВО КОМБЕ: ТОА Е СУДБИНАТА НА ГРУЕВСКИТЕ КОПИЛИЊА, СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНО!

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ ЗАПНАЛ ДА ЈА ВНЕСУВА МАКЕДОНИЈА ВО ООН, А ЗА ЕУ И НАТО НЕМАЛО ПОТРЕБА, МАЈКА РУСИЈА БИЛА СПАСОТ ЗА МАКЕДОЊА!

Повеќе