Одберете локација на пристап

Пратеникот од редовите на СДСМ, Васко Ковачевски, најави дека заминува од функцијата пратеник бидејќи ќе биде назначен за нов директор на РЕК Битола. -Причината е учеството во акционерското друштво ЕЛЕМ. Имајќи предвид дека веќе два мандати сум во
Министерот без ресор, Самка Ибраимоски, задолжен за имплементација на Националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, сака да ја напушти оваа функција и повторно да биде пратеник во Собранието. Тој најави дека денеска
Шилегов нека си земе приватни часови по Односи со јавност и кризно комуницирање. Да дадеш изјава "Не правете реалити шоу од загадениот воздух" е запечатување на својата кариера како "татко на градот". Емпатија со страдањето и стравот а не осуда,
Морам да признаам дека сум шокиран од над 100-те скандали на моќни луѓе во САД за кои се откри дека со децении силувале и малтретирале жени кои им биле подредени во работата... Новинари, актери, политичари, разни шефови на ресторани, медиуми итн итн
Трендо запука по Канал 5 затоа што сменија страна, досега 10 години не ги гледаше глупостите на Сител и Канал 5, ама сега прогледаа?!?! Трагедијата е што прилогот е стар речиси една година и е од времето кога Канал 5 беше со ВМРО ДПМНЕ :D Тогаш н
Според Аir visual, мобилна апликација која на едно место ги собира иподатоците од ранг листите на мернте станици и прави една прави ранг листа Скопје утрово бил најзагаден град на светот. Зад него се Калкута и Длехи во Индија, Дака во Бангладеш&hel
Курир жестоко го нападна директорот на агенцијата за туризам, Александар Донев со тврдење дека во Албанија потрошил 7000е кое тврдење оригинално на фб го изнесе директорот на невладината Грин Пауер. На ова на фб реагираше лично Донев: Не би сакал
ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа

ЦАЦИ ОД СИТЕЛ ГО ПРАША ЗАЕВ ДАЛИ ВЛАДАТА ЌЕ ДАВА ПАК МИЛИОНИ ЕВРА НА СИТЕЛ, ЕВЕ ШТО И ОДГОВОРИ ПРЕМИЕРОТ!

Цаци до Заев: Премиере, ќе се рекламира ли пак владата на медиумите како порано? Заев: Не! Ќе се рекламираме за без пари на МТВ затоа што ние и ќе ...

Повеќе

ЗАЕВ ГИ ШОКИРА АЛБАНЦИТЕ: Македонија не треба да му помага на Косово, не треба да ги лутиме Србите, со сите соседи треба да имаме добар однос!

- Македонија нема што да се меша во дуелот на Србија со Косово, нема што ние да го помагаме Косово, не треба да ги лутиме Србите, треба да имаме ок ...

Повеќе

(ВО ЖИВО) Заев продолжува да ШОКИРА: Ќе ги наградуваме медиумите кои ќе не критикуваат, што повеќе некој ќе не критикува толку повеќе ќе му даваме помош и пристап во владата!!!

- Наместо како Грујо да ги затвораме и казнуваме медиумите кои го критикуваа, ние ќе ги наградуваме медиумите кои ќе не критикуваат, затоа што мисла...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КУРТОНКАТА ТАЊА КАРАКАМИШЕВА СО ХОНОРАРИТЕ ОД ОСУМТЕ НАДЗОРНИ ОДБОРИ И РАЗНИ КОМИСИИ СИ КУПИЛА СТАН ВО НЕА МУДАЊА, УЛОВЕНА КАКО ПЛАЌА СТРУЈА ВО ГРЧКАТА КОМПАНИЈА ЗА ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА!

* реклами:

Повеќе

Агенција за обезбедување на имот и лица Секурисат има потреба од лица за обезбедување во следниве градови

Агенција за обезбедување на имот и лица Секурисат има потреба од лица за обезбедување во: -СКОПЈЕ -БИТОЛА -СТРУМИЦА -ВЕЛЕС -ОХРИД -ПРОБИ...

Повеќе

(ВИДЕО) Никола Димитров: Новата зграда на владата е како пештера, нема прозорци, како една црна дупка е!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА: Хоштаплерот Сеад Кочан бегајќи од новинарите по грешка влета во пиљара со се адвокатот наместо да влезе во СЈО!

* реклами:

Повеќе

И БАНКИТЕ СЕ ПРЕТЕРАА, РУДНИК ЗА ЗЛАТО ДА ИМАА ПОМАЛЦЕ ПРОФИТ ЌЕ НАПРАВЕА: Стопанска и НЛБ Тутунска во 2016-та заедно направиле профит од 50 милиона евра, додека сите банки заедно пријавија профит од 100 милиони евра!!!

Страшни суми се прават како профити во македонските банки, тоа е нешто неверојатно! Само двете најголеми банки, НЛБ и Стопанска Банка Скопје, заедн...

Повеќе

ХАХААА ОВА Е ЛЕГЕНДАРНО: Телма го прашала Филип Петровски колкава плата зема како државен службеник и кога си оди од работа како директор на државен архив, копукот наместо одговор ги тужел?!?!

* реклами:

Повеќе

ПЉАЧКА БЕЗ ОСЕТ: Во бирото на директорот на неврологија Чапароски биле најдени 30 000 евра заработени од мито од пациенти кои биле на смртна постела!!!

* реклами:

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НАРЕДИ ДА СЕ УПОТРЕБИ АРМИЈАТА ВО СПРАВУВАЊЕТО СО НЕВРЕМЕТО ВО ТЕТОВСКО!

* реклами:

Повеќе

ТОДОРОВ ГО ПОЧАСТИЛ НА НАШ ТРОШОК ЗАБЕГАНИОТ ЛИДЕР НА САМО ДВА ЧАСА ПРЕД ГЛАСАЊЕТО ЗА НОВА ВЛАДА НА СДСМ: Грујче ќе користи не еден туку две службени возила пасат, ја барал мечката ама не му ја дале па го утешиле со два пасата!

Само неколку часа пред да се гласа за избор на новата влада на СДСМ, поранешниот вицепремиер Никола Тодоров донел одлука екс премерот Никола Груевск...

Повеќе

ЗАЕВ: Ќе поканиме и новинари да бидат дел од владата, со цел подобро да комуницираме со јавноста

- Ќе поканиме и новинари да земат учество во владата, со цел подобро да комуницираме со јавноста, ќе ја тргнеме на страна политичката настроеност, ќ...

Повеќе

ПА ДОБРО, КОЛКУ СЕ БЕСРАМНИ НЕКОИ КУРТОНИ?!?! Љупчо Зиков во колумна во Капитал се самопоргласи за дисидент на Груевизмот, Грујовци му затвориле весник во 2012-та, раскажува како се карал со Зоран Ставревски во Америчка Амбасада, Груевци сееле пустош 10 години, па зошто бе срце не му го кажа тоа на Грујче во Миленко Шоу?!

Ние го паметиме Зиков седнат во Миленко Шоу како се топи како чоколадо во сред лето пред Грујо, го паметиме како газда на неделникот Капитал каде на...

Повеќе

БОМБА НА БРАНКО ГЕРОВСКИ: Министрите од ВМРО ДПМНЕ ги земале со себе компјутерите и каблите од владините канцеларии, па дури и ги заклучиле вратите на кабинетите па морало да бидат обивани!

Бомба на Геро во колумна на Плусинфо: Освен луксузниот кабинет на премиерот, каде што ништо не недостасува – нормално, тоа бил кабинет на Ник...

Повеќе