Одберете локација на пристап

Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период, Општина Карпош во соработка со СВР Скопје, започнува да поставува нова хоризонтална и вертикална с
Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко поразен, но во сенатот извојува победа. Трамп за возврат, избувнал кон британската премиерка на тем
Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која

МАКЕДОНЦИТЕ АПСОЛУТНИ РЕКОРДЕРИ СО 3 МИЛИОНИ НОЌЕВАЊА ВО ГРЦИЈА, ПО НАС СЕ ГЕРМАНЦИТЕ!

Најновите анализи велат дека Македонците се апсолутни рекордери со над 3 милиони ноќевања во Грција, по нас се Германците, Англичаните, Србите... О...

Повеќе

Постот е и воздржување од лоши мисли, зборови и дела. Целта на тоа е да се исчисти срцето на верникот од злоба, љубомора, завист и сè друго што нè прави нелуѓе!

Jasmin Redjepi 3 hrs· Поминаа триесетте денови пост од месецот Рамазан. Постот не е режим на исхрана, или...

Повеќе

КОСОВО ЗАБРЗАНО ГРАДИ АВТОПАТ ОД 700 МИЛИОНА ЕВРА КОН МАКЕДОНИЈА!

Министерот за инфраструктура на Косово, Паљ Лекај информира дека конечната цена на изградбата на автопатот Приштина-Скопје може да стаса до 700 мили...

Повеќе

БУЧКОВСКИ СЕ КАЕ: ТРЕБАШЕ ЈАС ДА ГО РЕШАМ ПРОБЛЕМОТ СО ИМЕТО, ПОЛЕСНО ЌЕ ПОМИНЕВМЕ, НО И ОВА СЕГА Е ОДЛИЧНО

Договорот кој го постигнаа владите на Македонија и на Грција е договор кој го гарантира нашиот идентитет и секако договор кој ги отвора портите на Н...

Повеќе

ВМРО НАРОДНА: ТИМЈАНИК НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПОВТОРИ, ДА СЕ ВКЛУЧИ МПЦ, УЧЕНИЦИ ОД СИТЕ УЧИЛИШТА ДА ОДАТ ДА СЕ ДРУЖАТ СО ТИЕ ДЕЦА!

Повеќе

ЧЕСТИТ РАМАЗАН БАЈРАМ ЗА СИТЕ МУСЛИМАНИ

Повеќе

ЦЕЛАТА СВЕТСКА ЕЛИТА ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ВО ПРЕСПА: Шефот на ООН, шефот на НАТО, Могерини, Нимиц!

Договорот меѓу Македонија и Грција ќе се потпише во Преспа, но на територијата на БЈРМ, пишува грчкиот весник „Катимерини“. ...

Повеќе

ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БУЈАР ОСМАНИ ПРИРЕДИ ИФТАРСКА ВЕЧЕРА ЗА КОЛЕГИТЕ ОД ВЛАДАТА

Zoran Zaev 3 hrs· Драго ми беше што вечерва заедно со министрите присуствувавме на ифтарската вечера организира...

Повеќе

ДОМ: Нови зелени работни места во екотуризмот во Охридскиот регион

Воорганизација на ДОМ и Зелениот Институт, со поддршка на холандската фондација Биро де Хелинг, воОхрид се одржа конференција: 4 Сезони екотуризам в...

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ СО ЛЕГЕНДАРНA ИЗЈАВА: Сите устави па и нашиот е правен според претходната умисла дека не може претседател да стане будала, ама нас баш тоа ни се случи!

- Сите уставни и законски регулативи се правени според претходна умисла дека не може претседател да стане некоја будала која ќе прави будалаштини и ...

Повеќе

(ВИДЕО) Владин економски тим на средба со германски инвеститори: Македонија го гарантира странскиот капитал преку владеење на правото - добредојдени сте да инвестирате во земјата

Повеќе

БОМБА НА ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ: Грујо за малце ќе ме стрпаше у затвор со монтиран процес, Заев ме спаси со тоа што го сруши, таа обвинителката што ме пакуваше сега ми се смешка а мене ми се плаче!

- Режимот за малце ќе ме стрпаше у затвор со монтиран судски процес, за некакви глупости, наводно за парите што сме ги земале во Хелсиншки Комитет с...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ: На ВМРО ДПМНЕ му е криво што тие немаа храброст да го решат името, антиквизацијата беше една таква будалаштина што ни нанесе огромни штети и финансиски и политички и дипломатски...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ЕВЕ ГО ГОЛЕМИОТ ПЛАН НА ЗАЕВ КАКО ДА УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ!

Исто како што беше маестрален шаховски меч борбата со режимот на Грујо, слично на тоа ќе биде и реализацијата на договорот со Грција и внесувањето н...

Повеќе

ЗАТВОРАЊЕТО на спорот е УСПЕХ!

Повеќе