Одберете локација на пристап

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски Василевски и Љубен Арнаудов и поранешниот началник на СВР Охрид се под истрага за за закани кон обвинители на СЈО, кон сведоци за да не сведочат против Никола Груевски и раководството и за спречување на ист
Информација од менуваџниците во Македонија: На пазарот се појави огромна количина на руски рубљи. Поради ова курсот на рубљата во однос на денарот драстично опадна. Апел до #Бојкотирам: Побрзо разменувајте ги рубљите оти ич нема да вредат за ск
Луда колумна на Сашо Ордановски утрово на порталот на Цивил, анализира како би си поминал Хорхе вака да збореше против интересите на Русија во Москва, како што вчера збореше против интересите на САД во сред Њујорк. Веројатно, како што во Лондон ис
Професорот Ненад Марковиќ, на својот фејсбук профил, објавистатус, со наслов“Два дена потоа” или Отворено писмо до моите сограѓани и пријатели од#Бојкотирам“.Ви го пренесуваме неговиот статус во целост. „Не господа. Немам н
- Дојдоа кај нас пратениците, но неможеа да направат контрола затоа што нема правилник за тоа. 13 години, контролата била само на хартија како теоретска можност, но во пракса никогаш не била реализирана, затоа што нема правилник, нема формулар како
"Ако треба и да ползам, на голи раце и коленици, врз парченца стакло за да стигнам до гласачкото место, за да #гласамЗА ќе го сторам тоа. За следните генерации." Таксистот Тони Манев во разговор со @VALERIEin140 за @FT
Стефан Богоев‏@sbogoev9h9 hours ago Бардовци е пример на место кое веќе ја има почувствувано поддршката од ЕУ, со изградбата на целосно нова градинка, со 70 % финансиска помош од фондовите на Унијата. Со вицепремиерката @Sekerinska бевм
Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО и ЕУ, за сигурна и стабилна иднина. ВМРО-ДПМНЕ веруваме го има истиот план. Ајде Мицк

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Еко акција на Пивара Скопје, Холандската Амбасада, Пакомак и Организацијата на потрошувачи на Македонија во пресрет на 15. Септември - Меѓународниот ден за чистење на планетата: Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина Во пр...

Повеќе

НОВА БУДАЛАШТИНА НА ГЕРО АЛЦХАЈМЕР, БАРА ВРАБОТЕНИТЕ ВО АГЕНЦИЈАТА ШТО ГИ ДЕЛИ СУБВЕНЦИИТЕ ДА КУПАТ ТРАКТОРИ НАМЕСТО КОМПЈУТЕРИ И ДА ОРААТ НА НИВИТЕ?!?!

Агенцијата која дели над 100 милиона субвенции на над 30 000 земјоделци мора да вработи маса на народ, кој е распределен по 50-те општини за да може...

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ НЕ ЗАПИРА: ПРОДОЛЖУВА ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА КОЈА ТРАЕ ЦЕЛО ЛЕТО!!!

Повеќе

УНИКАТ: МИЦКОВСКИ Е ЕДИНСТВЕН ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР ВО СВЕТСКИ РАМКИ КОЈ БЕГА ОД НОВИНАРИ!!!

Ацо Кабранов пред некој ден призна дека цела година го молеле лидерот на ВМРО ДПМНЕ да дојде на интервју во 1 тв. Вчера избега од новинарите на пре...

Повеќе

ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВЛЕГОА ВО ЈАВНА ПРЕПИРКА ОКОЛУ ТВ ДУЕЛОТ: Заев прифаќа под услов Мицко да се изјаснел против бојкот, Мицко му враќа ќе му кажел лично на дуелот

- Ќе прифатам дуел со Мицковски кога тој прво ќе се изјасни против бојкотот на референдумот! Му одговори Заев на Мицковски кој вчера побара тв дуел...

Повеќе

АКО НЕ ВИ Е ЈАСНО ЗОШТО СДСМ БЕШЕ 10 ГОДИНИ ВО ОПОЗИЦИЈА И ГУБЕШЕ ОД РОПАЦИ КАКО ГРУЕВЦИ, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ЛУПА СОФИЈА КУНОВСКА, ГО НАРЕЧЕ ЗАЕВ ДЕЧКО И ДЕМАГОГ

Понекогаш се чудам како можеше СДСМ да дозволи 11 години ропаци како Груевци да им бидат власт. После ја читам Софија Куновска, ми текнува на Наташа...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ФАСАДИ И ПОКРИВИ НА ЗГРАДИ, Јавниот повик може да го најдете на општинската веб страна

Јавен повик на следниов линк.

Повеќе

ФОТО ПАПАРАЦИ: Гоца си замина од суд со моторче и погрешно ставена кацига!

Ване Цветанов 2 hrs· Неслучајно постарите велат најстрашно е ако Господ ти го земе умот... Од после судење, поранешн...

Повеќе

ШТО Е БЕ ВМРОВЧИЊА, ШТО СТЕ ОБЕСИЛЕ МУЦКА?!

Повеќе

Бранко Црвенковски се јави, навистина се јави: На 30 септември ќе гласам „ЗА“, ве повикувам сите да гласаме ЗА, затоа што ова не се избори за доверба на владата на СДСМ, ова е референдум за иднината на државата!

Поранешниот претседател и премиер, Бранко Црвенкоски во јавноста излезе сописмена изјава за претстојниот референдум на кој, како што вели, ќе гласа ...

Повеќе

БОМБА НА ГОРАН СУГАРЕВСКИ: За комунална инфраструктура најавени 170 милиони евра, општините да подготват проекти!

Преку Министерството за транспорт и врски за подобрување на комуналната инфраструктира во наредниот период ќе бидат обезбедени 170 милиони евра, нај...

Повеќе

УШТЕ ДВЕ КИНОПРОЕКЦИИ НА ОТВОРЕНО ВО ГРАДСКИОТ ПАРК, ВО ЧЕТВРТОК И ПЕТОК

Повеќе

БОМБАСТИЧЕН ГОВОР НА ЈУНКЕР ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: ЕУ треба да ја замени САД како светска супер сила!

Партнерство со Африка, намалување на несогласувањата, осуда за автократите, идеја дека ЕУ треба да го заземат местото на светска супер сила откако Т...

Повеќе

ХАШИМ ТАЧИ: Дојдов во Македонија за да ја смирам македонската јавност дека каков и да е договор меѓу Косово и Србија нема да биде никаква закана за Македонија!

- Евентуален договор меѓу Косово и Србија ќе биде одобрен од ЕУ и САД, ќе биде во склад со цивилизациските вредности за мултикултурни општества, нем...

Повеќе

АВАЛОН РАСТУРА: И LENNY KRAVITZ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели,Знаеме дека Авалонсково возење во моментов изгледа како она на Алиса во земјата на чудата, ама едноставно некогаш некои работи така ...

Повеќе