Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

Ви благодарам на сите што плаќате претплата, со вашата помош навистина многу ми помагате, прекрасно е да работиш нешто кое те прави среќен а да не мора никому да му служиш!!!

Го читам оној копук, Гоце Михајловски од Куртон Нова како се жали дека намал пари за сметки па морал да се продаде на режимот и да слугува... Се обја...

Повеќе

(ФОТО) Мухамед Зекири го научил Заев како да се моли според правилата на исламот, со отворени дланки свртени нагоре, добро е да се покаже почит кон 700 000 муслимани во земјава...

Повеќе

(ВИДЕО) СТРУМИЦА МАКЕДОНСКА МЕКА ЗА ФУДБАЛ: Новата струмичка ѕвезда, Дејан Илиев голман на гигантот Арсенал?!

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: Двајца големи борци кои изгубија 50 милиона евра и многу живци во борбата со ЗАБЕГАНИОТ РЕЖИМ!!!

Повеќе

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) ОВЦИ ВО АВТОКОМАНДА?!?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Заев денеска прати силна порака - МАКЕДОНИЈА НЕ Е САМО ПРАВОСЛАВНА ЗЕМЈА, МАКЕДОНИЈА Е И ИСЛАМСКА ЗЕМЈА!

Повеќе

Еве што ни остави ВМРО ДПМНЕ во образованието, ваква елементарна непогода не памети оваа земја од времето на ХУНИТЕ И МАВРИТЕ!

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: НОВА ТВ НА СЕАД ИБИЦА Е ПРЕД РОКАЊЕ, УШТЕ ЕДЕН КУРТОН СИ ДАДЕ ОТКАЗ И ПРОДАВАШЕ МУДА ЗА БУБРЕЗИ НА ФЕЈСБУК!

Куртонот Гоце Михајлоски повеќе не е дел од тимот на телевизија Нова на бизнисменот Сеад Кочан. Веста дека дал отказ ја објави на Фејсбук. Наведува...

Повеќе

(ФОТО) Заев отиде на гости во најсиромашното куќиче во Арачиново, сироти на горниот кат се качуваат со дрвен мердевен...

Заев го погоди најсиромашното семејство во Арачиново, можеше да се бутне во некоја од хациендите во селото, но тој одбра да оди на гости кај посиром...

Повеќе

Денеска случајно влетав во муабет со ВМРО-вци од Лисиче, беше многу гадно...

Сосема случајно денеска седнав на пиво со мајстори кои правеа кров во Кратовско село... Уште кога ме видоа дечките некако се стемнија, ама си мислев ...

Повеќе

ГОЛЕМО ТРУЕЊЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, ФРАНГОВ И ГРУЈО, КАЈ ЌЕ ВИ ОДИ ДУШАТА БЕ ГАДОВИ?!?!

Милијарда евра лупнаа за Скопје 2014-та, уште една украдоа, а народ се труе за вода за пиење маму им ебам нездраво!!! ГАДОВИ!!!

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ВМРО ДПМНЕ ЗА КОЈА ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ЧЛЕНСТВОТО НЕ САКА ДА ЈА УВИДИ!

Повеќе

СТЕ ГО ЧУЛЕ ЛИ НАЈНОВИОТ ВИЦ ЗА МАНГАТА ДИМЕ СПАСОВ?!

Повеќе

ДИМЕ СПАСОВ САМ ЌЕ ГО ЕБЕ ВМРО ДПМНЕ, ЌЕ ГИ ЗАКОПА ЗА НАВЕК: Лингурот лумпувал со службена картица по дискотеки по градовите во цел свет - Виена, Прага, Будимпешта, Чикаго, Љубљана, Лондон, Париз, Торино...

Најмладиот министер во претходната влада, Диме Спасов, чија кариера заврши со филмска бркотница низ скопските улици – службената картичка ја к...

Повеќе

(ВИДЕО) Тунтев направи прес на првиот ден на работата на собранието по одморите: Во следниве денови ќе предложиме пакет закони во интерес на граѓаните, да не им падне на памет на ВМРО-вците да ги кочат законите, народот ќе ги казни на изборите!

Повеќе