Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

(ВИДЕО) ЉУБЧО ЌЕ ТРЕБА ДА ГО ВИКАМЕ ЉУБЧО ВИЗИОНЕРОТ, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ЗБОРУВАШЕ ВО 2012-ТА, КАКО БАБА ВАНЃА Е!

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН ПЛАН НА ВМРО ДПМНЕ ВО ОДНОС НА РЕФЕРЕНДУМОТ: Раководството на партијата ќе се подели на два табори, едните ќе прават митинзи против референдумот, другите ќе присуствуваат на митинзите со Заев, Хан и Могерини?!?!

ВМРО ДПМНЕ имале навистина неверојатен план во врска со престојниот референдум за името кој ќе биде врзан и со прашање за влез во НАТО, значи ќе бид...

Повеќе

ДЕТЕВО КОЕ СЕ ДЕРЕШЕ КАКО ЛУДО ЗА ИМЕТО НА МИТИНГОТ ВО ОХРИД Е СТУДЕНТ ПО ГЕНЕТИКА КОЈ СО МЕСЕЦИ НА РУСКАТА АКАДЕМИЈА ИСТРАЖУВАШЕ ЗА АНТИЧКОТО ПОТЕКЛО НА МАКЕДОНЦИТЕ!

Детево кое се дереше како лудо на протестот во Охрид за името, со месеци собриаше примероци од ДНК во земјава и ги носеше на истражување во руската ...

Повеќе

ЛАТАС И ИВОНА, ЃУБРИЊА РЕЖИМСКИ КРИМИНАЛНИ, ВИЕ БЕВТЕ ВО СОБРАНИЕ КОГА СЕ УБИВАА СЕЛА И ЗАЕВ ОД ДИВЈАЦИ КОИ ВИЕ ГИ НАЕЛЕКТРИЗИРАВТЕ!

Во сторија на порталот Вечер, кој Ивона и Латас го украдоа од Бојо, се прави споредба на новинарот кој беше уапсен во Грција и кој повикуваше на уби...

Повеќе

АЈДЕЕ, СРЃАН ЌЕРИМ РАСПАЛИ ПО ГРУЈО И МИЈАЛКОВ: ТИЕ ЈА УПРОПАСТИЈА МАКЕДОНИЈА СО НАЦИОНАЛИЗАМ И АНТИКА, ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА Е НЕИЗБЕЖЕН!!!

Во интервју за Фактор, Срѓан Ќерим, еден од најголемите режимски кучиња, распали по екс режимот од Хрватска?!?! Договорот е неизбежен Во последно ...

Повеќе

(ВИДЕО) АХ БЕ КЛЕТО МАКЕДОНЧЕ: Македонец од Мала Преспа се нервира за компромисот за името, се секирал за грчката Македонија?!

Повеќе

БАЏАНАКОТ НА ТРЕНДО, РЕЖИМСКИОТ РЕЖИСЕР КОЈ ГО СТАВИ СКОПЈЕ 2014-ТА НА ФИЛМ, НЕ СКАРА СО БУГАРИТЕ СЕГА НЕ ТЕРА ДА ВОЈУВАМЕ ДО БЕСКРАЈ И СО ГРЦИТЕ ДОДЕКА ОН УЖИВА ВО САД!

Режисерот на Трето Полувреме, филм финансиран со државни пари нарачан да не скара со Бугарите за ловење политички поени на Груевски, во период кога ...

Повеќе

УРЕДНИК НА ГРЧКИ ВЕСНИК ПОВИКА ЦИПРАС И КОЅИЈАС ДА БИДАТ СТРЕЛАНИ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕДНАШ ГО УАПСИ!

Грчката полиција го уапси новинарот и издавач во грчкиот весник „Макелеио“, Стефанос Хиос. Утрово тој беше уапсен пре...

Повеќе

ЈОХАНЕС ХАН: ЌЕ ОДАМ НИЗ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАДОВИ СО ЗАЕВ И ЌЕ АГИТИРАМ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ!

Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, смета дека решавањето на спорот за името меѓу Атина и Скопје има значење за целиот регион. Тој изјави д...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Нова ера во Македонија!

Македонија ја обезбеди својата европска иднина, Грција го заштити своето минато. Ова е главната рамка во која е сместена сликата на идните односи ме...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Значи можело, aма не се сакало, затоа што некому ми требаше голем непријател за да лови патриотски поени за да владее вечно додека народот мизерува!

Значи можело. Ама не се сакало. Оти, ако се решел проблемот со Грција, некои наши политичари ќе немале на располагање доволен број надворешни неприј...

Повеќе

САШО КОКАЛАНОВ СО ЛУДА КОЛУМНА: РИСТО НИКОВСКИ КОНЕЧНО ЌЕ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА И УШТЕ 6 ДРУГИ БЕНЕФИТИ ОД РЕШАВАЊЕТО НА ИМЕТО!!!

Ристо Никовски конечно оди во пензија и уште 6 други луди бенефити од компромисот со Грција на вицкастиот Сашо Кокаланов. Линк до колумната, овде.

Повеќе

Знам дека е иронија до смрт, но Грујо со своето лудило всушност помогна да се извади добар резултат со Грците!

Ако го послушате паторот и стварно го прочитате детално договорот со Грција ќе видите дека онаму каде ние сме попуштиле се сите глупости кои овие 10 г...

Повеќе

КОЅИЈАС ЈА ОНЕСВЕСТИ ДОРА БАКОЈАНИ И ГИ УСРА ВМРОВЦИТЕ: Ќе објавам “бомба” -документите за тоа како се воделе преговорите од претходните влади!

Грчките медиуми пренесуваат дека министерот за надворешни работи, Никос Коѕијас, утре ќе презентира 33 документи кои ќе бидат вистинска „бомба...

Повеќе

ДОДЕКА ТАТО МИЛЕНКО СЕ БОРИ ПРОТИВ ТОА МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО ЕУ И НАТО, ЌЕРКАТА СИ КУПИ КУЌА ВО ФЛОРИДА, САД!

Повеќе