Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ВО АМЕРИКА СЕ СЛУЧУВА ПОЛИТИЧКО ЛУДИЛО РАМНО НА ЕРАТА НА НИКСОН И ВОТЕРГЕЈТ: Во угледниот Њујорк Тајмс осамна анонимно писмо на висок функционер на Белата Куќа кој јавно признава дека во Белата Куќа, Пентагон и Стејт Департмент во моментов има организиран административен пуч против Трамп, десетици функционери дење ноќе работеле против Трамп за да ја спасат Америка и светот!!!

- Америка, спиј мирно. Во Белата Куќа има возрасни кои знаеме што правиме. Дење ноќе водиме битка со Трамп за да ја спасиме Америка и светот, и таа ...

Повеќе

ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА - ПАК НА КОМУЊАРИТЕ ИМ СЕ ПАДНА ДА ОДРАБОТАТ ЗА ТАТКОВИНАТА: ТАКА БЕШЕ И 1945-ТА, И 1991-ВА И 2001-ВА, ТАКА Е И СЕГА 2018-ТА, ВМРОВЦИТЕ КАКО И СЕКОГАШ САМО СЕ УДИРААТ ВО ГРАДИ, НО КОГА И ТРЕБААТ НА ДРЖАВАТА НИКАДЕ ГИ НЕМА!!!

Комуњарите растрчани со ќесиња на ова вруќото, наместо дома да спремаат деца за у школо и да си бркаат своите макии проблеми, трчаат од врата на вра...

Повеќе

ЗАЕВ И КОЧО ГО ЗАПАЛИЈА МОТОРОТ - МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА КАКО НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН: ВО ПРВИТЕ 7 МЕСЕЦИ ОД 2018-ТА ИЗВОЗОТ ПОРАСНАЛ ЗА 14%!!!

Vladimir Petreski 1 hr· Во првите 7 месеци годинава извозот од Македонија порасна за дури 14,4% до бројка...

Повеќе

НАД 250 ЧЛЕНОВИ НА ВМРО ДПМНЕ ГО ПОСЕТИЈА ГРОБОТ НА ВЕЛИКАНОТ НА ВМРО, ВОЈВОДАТА ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ

Петар Богојески‎toПАТРИОТСКИ ИНСТИТУТ НА ВМРО ДПМНЕ September 2 at 5:00 PM ПИ на ВМРО ДПМНЕ, со повеќе од 250 членови, чествува на место...

Повеќе

ПЕТАР БОГОЈЕСКИ УБИСТВЕН: СО ЕУ ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРА ВЕКОВНАТА ИДЕЈА НА ВМРО ЗА ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА!!!

ДВ: Вие лично сметате дека бојкотот е неприфатлива опција… -Тоа не е проект кој е во интерес на ВМРО-ДПМНЕ и Македонија. Тоа е проект кој се...

Повеќе

ОВА Е ВИСТИНСКИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ: Заменик генералниот секретар им порача на ВМРОВЦИТЕ - И гласот „против“, е глас за Македонија!

Петар Богојески, заменик-генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, е еден од ретките членови на партијата кој јавно ги соопштува и аргументира своите ставов...

Повеќе

ГДУ: Во името на референдумот!

Toa е новата мантра со која сe` оправдува се, објаснува се` и тешко на оној кој ќе се дрзне да покаже и трошка сомнеж сега кога “вознесението ...

Повеќе

Спасовски: Граѓаните да пријават доколку некој им се заканува да не излегуваат на референдумот

Ова е историски миг за нашата држава. Апелирам ако кој било се заканува на кој било граѓанин да не излегува на референдум, граѓаните тоа да го прија...

Повеќе

НЕМА ЛАБАВО, РЕФЕРЕНДУМОТ МОРА ДА УСПЕЕ: ШЕФОТ НА НАТО ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ, УТРЕ И ЗАДУРТЕ ПРИСТИГААТ КУРЦ И МЕРКЕЛ!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОВИТЕ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК СВЕДОЧЕА ПРЕД КОНГРЕСОТ НА ТЕМА СЛОБОДА НА ГОВОР И БОРБА ПРОТИВ ЛАЖНИ ВЕСТИ

Повеќе

Манчевски: Референдумот е одговор на вториот дел од референдумското прашање од 1991 година

Престојниот референдум на 30 септември практично е одговор на вториот дел од прашањето на референдумот од 8 септември 1991 година кога се изјаснивме...

Повеќе

Компанијата „Кранфилд“ ја зголеми инестицијата во Пробиштип по мерките од Планот за економски раст, наместо 15 ќе инвестираат 20 милиони евра и ќе вработат плус 100 вработени

СООПШТЕНИЕ Компанијата „Кранфилд“ ја зголеми инестицијата по мерките од Планот за економски раст Министерката без ресор задолжена за с...

Повеќе

(ВИДЕО) АЦО КАБРАНОВ: Се надевам Мицковски ќе се охрабри и ќе дојде на интервју во 1 ТВ!

Повеќе

(ВИДЕО) КОНТРОВЕРЗЕН НАСТАП НА ВИКТОР КАНЗУРОВ НА АЛФА ТВ: СДСМ се виновни за антикоманијата на ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

Советот за имплементација на Стратегијата за реформи на правосудниот сектор: Потребна е реформа на академијата на судии и јавни обвинители

Со презентацијата на судијата Драгомир Јорданов, поранешен долгогодишен директор на бугарската Акедемија за судии и Јавни обвинители, беше отворена ...

Повеќе