Одберете локација на пристап

Мактел дознава дека пред неколку денови бил разрешен куртонот Сотир Костов од директорксата позиција во агенцијата за авио несреќи. Тој сега е префрлен во МАКНАВ на позиција референт. Деновиве се очекува разрешување и на куртонката со ножевите, ве
Пратеникот од редовите на СДСМ, Васко Ковачевски, најави дека заминува од функцијата пратеник бидејќи ќе биде назначен за нов директор на РЕК Битола. -Причината е учеството во акционерското друштво ЕЛЕМ. Имајќи предвид дека веќе два мандати сум во
Министерот без ресор, Самка Ибраимоски, задолжен за имплементација на Националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, сака да ја напушти оваа функција и повторно да биде пратеник во Собранието. Тој најави дека денеска
Шилегов нека си земе приватни часови по Односи со јавност и кризно комуницирање. Да дадеш изјава "Не правете реалити шоу од загадениот воздух" е запечатување на својата кариера како "татко на градот". Емпатија со страдањето и стравот а не осуда,
Морам да признаам дека сум шокиран од над 100-те скандали на моќни луѓе во САД за кои се откри дека со децении силувале и малтретирале жени кои им биле подредени во работата... Новинари, актери, политичари, разни шефови на ресторани, медиуми итн итн
Трендо запука по Канал 5 затоа што сменија страна, досега 10 години не ги гледаше глупостите на Сител и Канал 5, ама сега прогледаа?!?! Трагедијата е што прилогот е стар речиси една година и е од времето кога Канал 5 беше со ВМРО ДПМНЕ :D Тогаш н
Според Аir visual, мобилна апликација која на едно место ги собира иподатоците од ранг листите на мернте станици и прави една прави ранг листа Скопје утрово бил најзагаден град на светот. Зад него се Калкута и Длехи во Индија, Дака во Бангладеш&hel
Курир жестоко го нападна директорот на агенцијата за туризам, Александар Донев со тврдење дека во Албанија потрошил 7000е кое тврдење оригинално на фб го изнесе директорот на невладината Грин Пауер. На ова на фб реагираше лично Донев: Не би сакал
ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и

СДСМ СО ЖЕСТОК ОДГОВОР ДО ВМРО ДПМНЕ: Вашите реформи беа за живот на фамилијата во Македонија, ние ќе правиме за живот за сите во Македонија!

* реклами:

Повеќе

ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА НВО СЕКТОРОТ ДО ТАНТУРОСКИ: Дали со изјавата антикорупционерот Игор Тантуровски укажува за работа на Антикорупциската комисија за партиски цели?

Шестмесечните контроли на Управата за јавни приходи и Финансиската полиција на МВР во дваесет и двете граѓански организации и фондации ги инцирала Д...

Повеќе

ОВА ГОМНО ДОПРВА ЌЕ ПРАВИ ШТЕТА ЗА ДРЖАВАТА - ИВАНОВ НАПРАВИЛ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ ВО СЛОВЕНИЈА: Се здружиле со Вучиќ и почнале едно часовна жестока расправија со претседателите на Албанија и Косово

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во Брдо кај Крањ изјави дека заедно со македонскиот претседател Ѓорге Иванов размениле „тешки и остр...

Повеќе

(ВИДЕО) Портпаролот на Стејт Департментот остана без зборови кога новинар го праша зошто САД е сојузник со Саудиска Арабија каде нема избори и каде владее силен исламски режим?!

* реклами:

Повеќе

Значи одамна тврдам, овие се спремни да изедат бебиња за доручек и попладне да одат на конференција за грижа за деца!!! ОВИЕ СЕ ИЗРОДИ!!!

Грујо, Мартин и Илче седнале и го напишале следново на Курир: "Ваквите срамни јавни извинувања за навреда на „ликот и делото“...

Повеќе

АЈДЕЕ ПРВО ПА МАШКО: Заев го испрати првото премиерско соопштение и баш се погоди честитка до ракометарите на Вардар за победата над Барселона!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) КАРАКАМИШЕВА ТОТАЛНО ПОЛУДЕ: Изгледа и стана јасно дека ќе остане без хонорарот од осумте функции и надзорни одбори!

Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

ЕЈ ЛУЃЕ, ЌЕ ВОВЕДЕМЕ РУБРИКА - КУРИР ИМАШЕ МУДА ДА ГО НАПИШЕ ОВОЈ НАСЛОВ!

* реклами:

Повеќе

ЕЈ ЛУЃЕ, КУРИР ИМАШЕ МУДА ДА НАПИШЕ НАСЛОВ СО ЗБОРОВИТЕ - ПЛАТИ ПА КЛАТИ...

* реклами:

Повеќе

Богот на фудбалот го предводи Реал Мадрид во финалето на лигата на шампионите, прекрасно е да го видиш великанот Зинедин Зидан на чело на Реал, вака требаше и со Пеле, Марадона, Роналдињо, Роналдо...

Колку е убаво да го видиш Зинедин Зидан на прес конференција пред финалето на лига шампиони вечерва... Седи на чело на стручниот штаб на Реал Мадрид...

Повеќе

КОПУКОТ ХОРХЕ СО УШТЕ ЕДЕН ХОРХЕВИЗАМ: Наместо да исполнуваме ЕУ стандарди, ние цело време се бавиме самите со себе?!?!

- ЕУ нам ни припаѓа, не треба да ни се ставаат блокади, поради блокадите ни се случуваат политички кризи, и наместо да исполнуваме ЕУ стандарди ние ...

Повеќе

ПИЧКАТА НЕУТРАЛНА КУРВИНСКА, ЖАРЕ ЕДЕН НА ЕДЕН, НАПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО НАЈХРАБРИОТ И НАЈДОБАР ТВ НОВИНАР НА БАЛКАНОТ, АЛЕКСАНДАР СТАНКОВИЌ ОД ХРТ, ПА КОЈА Е ОВА ПЕРВЕРЗИЈА, АЦО НЕ ЗНАЕШЕ СО КАКВО КУРВИНСКО ГОМНО ПРАВИ МУАБЕТ!

Емисијата на Александар Станковиќ беше инспирација за емисијата Политико на Саше Политико на Наша ТВ. Ацо Станковиќ е најдобриот тв новинар на балк...

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА ОВА ЌЕ ГО ДОЖИВЕЕМЕ: Канал 5 и Курир се степаа, Канал 5 го советува Курир да му се извинат на народот за пропагандата?! ОК, ОВА Е ПРЕВИШЕ, ДАЈТЕ ДИЈАЗЕПАМ!

* реклами:

Повеќе

ПАЗЕТЕ СЕ НАРОДЕ НЕКОЈ ВИ ЈА ЦИЦА КРВТА И САКА ДА ВЕ ВИДИ НА УЛИЦА ГЛАДНИ: Инстант кредити – помош или легализирана лихва?

Сѐ повеќе компании во Македонија нудат брзи мали кредити, без многу бирократија. Граѓаните се жалат дека под леснотијата на брзото давање позајмици,...

Повеќе

ДОБРО, ЕДНА ОД ЗАДАЧИТЕ НА ДИПЛОМАТИТЕ Е И ДА ПРОДАВААТ МУДА ЗА БУБРЕЗИ, НО ИМА ДВА ТИПА НА ПРОДАВАЊЕ НА МУДА ЗА БУБРЕЗИ, ЗА ЛОВЕЊЕ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ И ЗА ПОСТИГНУВАЊЕ ДИПЛОМАТСКИ ПОСАКУВАНИ РЕЗУЛТАТИ, Е ОВА Е ВТОРОТО!

Грција сакала да не види во ЕУ, кур мој, Грција би била среќна ако не погоди некој поголем метеор и да остане само една шлајка од нас, ама нема везе...

Повеќе