Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

БОМБА НА ПОРТАЛОТ СДК: Шефот на НАТО имал ручек со Катица Јанева!

Разговорот на Столтенберг со Јанева се случил во еден ресторан по неговото обраќање пред пратениците во Собранието, непосредно пред да замине во Вла...

Повеќе

(ВИДЕО) Вилипче, Солзето, Тодор Петров и Левица го запалија знамето на НАТО пред собрание

еколкумина активисти на Левица и неколку десетици приврзаници на Семакедонскиот конгрес Македониум денеска протестираа пред Собранието, пренесеТел...

Повеќе

(ВИДЕО) Рада му одржа кратка лекција по историја на Јенс Столтерберг за време на неговата посета во генералштабот на АРМ, за тоа кој е Михајло Апостолски

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: ВМРО ДПМНЕ го брани името!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛАТА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЗАЕВ И СТОЛТЕМБЕРГ, ШЕФОТ НА НАТО СО ЈАСНА ИЗЈАВА: Не си правете илузии дека ќе влезете во НАТО без компромис со Грција, не се корисни таквите фантазии!

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ МУ СЕ ПОКЛОНУВА НА НАШИОТ ПРЕМИЕР - ШЕФОТ НА НАТО, СТОЛТЕМБЕРГ: Му се восхитувам на Заев, тој е мојот херој!

Повеќе

АНДРЕЈА СТОЈКОВСКИ ОД ИНСТИТУТОТ ЕВРОТИНК: Амбасадорот Наумовски направи дрзок дипломатски престап!

Повеќе

ВО ЖИВО: Заедничка прес конференција на премиерот Заев и шефот на НАТО, Столтенберг

Повеќе

(ВИДЕО) Заев го пречека шефот на НАТО со највисоки државни почести!

Повеќе

Читаноста на порталот Мактел се дуплираше по укинувањето на претплатата, од 5000 редовни читатели дневно, сега не читаат околу 10 000 читатели

Читаноста на порталот Мактел се дуплираше за брзо време откако ја тргнавме претплатата, па сега не читаат 10 000 редовни читатели за разлика од 5000...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Поранешни студентки кои биле сексуално малтретирани од професор на Филолошки на УКИМ кој сексуално злоупотребил стотици студентки, одбија да го откријат неговиот идентитет?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Македонија е како темел на балканот, ако почне да се клати, се клати цел балкан, апелирам до Грција да направи компромис со Македонија и да ја пушти во НАТО и ЕУ!

Повеќе

Влатче, Мицковски, Владо, Александар, Јанчев, после сето лудило кое го видовме изминативе 10 години, ВМРО ДПМНЕ никогаш нема да се врати на власт!

Се што можете да се надевате идните години пред нас се освоени општини како Илинден, Гази Баба, Ѓорче, Зрновци... Но од сентрална власт уште сега отк...

Повеќе

(ВИДЕО НОВА) Столтенберг во македонското собрание: Ви благодарам Македонци за вашето учество во мисиите на НАТО, ние сме блиски пријатели и партнери, направете исчекор решете ги проблемите со соседите и вратите ви се отворени

Повеќе

ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ Е НАЈЛОШОТО ВО МАКЕДОНСКАТА ДЕСНИЦА, ТОТАЛЕН ЛУДАК, РАСИПАН, НЕЧЕСЕН, БЕСРАМЕН, СПРЕМЕН ДА ГЛУМИ ЛУДИЛО БЕЗ ОКО ДА МУ ТРЕПНЕ!!!

Каков гад! Каков психопат! Владата на СДСМ била режим а они биле жртви затоа што морало да одговараат за кланицата од 27-ми април?! Наместо да се ...

Повеќе