Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПРЕД 100-ТЕ НАЈБОГАТИ МАКЕДОНЦИ КОИ ЈА ДВИЖАТ МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА: МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, ЌЕ ИМАТЕ ПРИЛИКА ДА ЗАРАБОТИТЕ МНОГУ ПАРИ ЗА ВАШИТЕ КОМПАНИИ!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev22m22 minutes ago Република #Македонија мора да ја фати брзата трака кон полноправно членство во #НАТО ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА ТВ 24: Пендаровски и Селмани масакрираа две изгубени вмровчиња!

Повеќе

ЕЈ ОВОЈ СО ДИВОГРАДБАТА У ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ НАЈДЕ ДА ЗБОРИ ЗА ПРАВДА И ЗАРОБЕНА ДРЖАВА?!?!

Повеќе

ПОЧНАА ДА БЕГААТ КОПИЛИЊАТА: ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ!!!

На газдата на фирмата „Секјуриком“, Австриецот Волфганг Гампер, во март му беше одземен пасошот како осомничен за соизвршителство во м...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА: ОТКАКО НАСЕТИ ДЕКА ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, ГРУЈО РЕШИ ДА ГО БОЈКОТИРА СУДОТ ЗАТОА ШТО НЕ ГО ПРИФАЌА, СУДИИТЕ НЕ БИЛЕ ПО НЕГОВА МЕРКА, НЕ САКАЛЕ СВАРОВСКИ КРИСТАЛИ!!!

- Утре јас и моите адвокати нема да се појавиме на рочиштето во Апелација каде ќе се одлучува за случајот ТЕНК. Мене ми суди политиката а не судот. ...

Повеќе

ВО ЖИВО: ГРУЈО ПЛАЧЕ НА ПРЕС ВО СОБРАНИЕ - ИЗГЛЕДА ЌЕ МЕ ЗАТВОРААТ, А МЕНЕ У ЗАТВОР ИЧ НЕ МИ СЕ ИДЕ!!!

Повеќе

НАМЕСТО ДА ГИ ОДБРАНИ, ТАЊА КУРТОН КАРАКАМИШЕВА ГИ ЗАКОПА ГРУЕВЦИ!!!

Повеќе

СЕФЕР ЦАНОСКИ: Огради се Мицко. Огради се ВМРО ДПМНЕ од тие што те водеа 11 години кон амбисот!

Македонија не е загрозена од договорот со Грција. Или пак со Бугарија. Македонија е загрозена од самата себеси. Од народот кој живее во нејзе. Иде...

Повеќе

ТРАМП ГИ ОТЕПА ВМРОНИТЕ: ГИ ПОВИКА ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ!!!

Шефот за Балканот во американскиот Стејт Департмент, Метју Палмер, верува дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот на 30 септемвр...

Повеќе

ШОКАНТНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВИКИЛИКС: Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ во 2008-ма прифатиле Република Северна Македонија!!!

Македонија била подготвена да го прифати името Република Северна Македонија (Republic of Northern Macedonia или Republic of North Macedonia) ушт...

Повеќе

АЈДЕ МАКЕДОНСКИ БРЕНДОВИ, ОХРАБРЕТЕ СЕ И ВИЕ - ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА СПОРТСКИОТ МЕГА БРЕНД НАЈКИ: Го вклучија во маркетинг кампања рагби играчот Колин Каперник кој е во долга војна со Трамп со тоа што одбива да стои додека се интонира американската химна!

Рагби играчот Колин Каперник стана главна спортска фаца во најновата Just Do It кампања на Најки, која слави 30 годишница. Трамп е во војна со него...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: Значи, едногласно - ДА за приклучување на Македонија во НАТО, ДА, ЗАЕДНО МОЖЕМЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев од Берово: Доаѓањето на Меркел, Курц и Столтенберг е поддршка за Македонија

Тоа што тројца светски државници неделава ќе дојдат во Македонија е уште еден позитивен сигнал, признание и поддршка за нашата земја, рече премиерот...

Повеќе

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ГИ УБИ У ПОИМ РУБЉА ФАНАТИЦИТЕ: Македонско девојче ќе си остане Македонско, нема да биде Северно Македонско Девојче, се надевам дека референдумот ќе успее!

„Македонско девојче“ ќе си остане такво и нема да стане „северномакедонско девојче“ изјавиВлатко Стефановски во интервју за ...

Повеќе

АКЦИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Сите да уплатиме кој колку може во ЕВН за да платиме долг од 10 000е и да донесеме струја на две сирачиња кои живеат во мрак!

СПОДЕЛУВАЈНие можеме.Ние сакаме.Подај рака за спас. Двете близначиња Тео и Тони живеат во мрак 4 години, напуштени од своите родители а бабата е ...

Повеќе