Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

Српската војска го предупреди НАТО дека ќе го нападнела и мајката ќе му ја расплакала

Српската војска ја предупреди командата на КФОР дека нема да биде само „нем“ набљудувач доколку во северниот дел на Косово дојде до загр...

Повеќе

ИНТЕРВЈУ НА ШЕФОТ НА НАТО ЗА МИА: Ве чекаме во НАТО, но прво мора со Грција да направите компромис

Г-дине Столтенберг ова е прва ваша посета на Македонија. По речиси четири години во земјава доаѓа генерален секретар на НАТО. Вашата посета се случу...

Повеќе

ЃУНЕР ИСМАИЛ: Убав ден во Скопје денеска, дуваат ветрови од запад

Повеќе

(ВИДЕО) 23 годишна посерла од Њујорк го сјеба целото МЕ ТОО движење со лажно обвинување кон комичарот Азис Ансари!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, ЗА ПРВ ПАТ ПО 10 ГОДИНИ ВЛАТЧЕ КЛАТИГЛАВЧЕ СТАПНА ВО ТВ 24

Повеќе

(ВИДЕО) БУГАРСКАТА ПОЛИТИЧКА ЛЕГЕНДА, ПОПТОДОРОВА: На Македонија и требаат политичари кои ќе мислат 20-30 години во иднината!

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ НА РАКОМЕТАРИТЕ: Извадија нерешено со европскиот шампион, непоразени одат во втора етапа на европското во Хрватска!

Македонската ракометна репрезентација го освои петтиот бод на Европското првенство, откако вечерва со бранителот на трофејот Германија одигра нереше...

Повеќе

(ВИДЕО) Буџетарите со штрајк во Скопје побараа од владата повисоки плати!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ РЕШИ ДА ГИ МИНИРА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО, НИВНИОТ ПРЕСТАВНИК ВО ПРОЦЕСОТ ПОЧНА ЈАВНО ДА ПЛУКА И ДА КРЕВА УЗБУНА!

Предлозите изнесени од медијаторот Метју Нимиц се далеку од достоинствено решение, изјави македонскиот претставник во разговорите за името, амбасадо...

Повеќе

ЌЕ МУ СЕ ИЗВИНАТ ЛИ СЕГА НА АЛБАНСКИОТ НАРОД МЕНДУХ ТАЧИ И АЛИ АХМЕТИ ЗА ТОА ШТО ПОМОГНАА ДА СЕ ИЗБЕРЕ ОВА ТЕЛЕ ЗА ПРЕЦЕДНИК: Фикусот направи историска неправда кон Албанците, стави вето на законот за јазици!!!

Претседателот Ѓорге Иванов во вечерашното обраќање соопшти дека нема да го потпише указот за прогласување на Законот за употреба на јазиците. - Нам...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) РАДА ГО ПРЕЧЕКА СТОЛТЕНБЕРГ НА АЕРОДРОМ, ПОТОА ЦЕЛА ВЛАДА ПЛУС ПЕНДАРОВСКИ ГО ПРЕЧЕКАА ВО КАМНИК

Прва посета на шефот на НАТО на Македонија. Ајде нека е за арно за убо...

Повеќе

ВИДЕО ТВ 24: Веднаш по пристигнувањето во Скопје, шефот на НАТО замина на вечера со премиерот Заев во елитниот ресторан Камник

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕС НА АЦЕ КОЦЕВСКИ: Досегашните мои ревизии во општината покажуваат дека бившата локална власт го пљачкала Велес безмилосно, годишно се крадело по неколку милиона евра!

Прес конференција: Како се исцрпувaле средства од Буџетот на Општина Велес Водејки се од начелото на транспаретност и отчетност Градоначалникот...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕГЕНДАРЕН ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР: Новите автопати се невидено мафијашко злодело, невидена пљачка!!!

Повеќе

Jа ги мислев комунисти биле, а они национал-социјалисти т.е фашисти: Значи Левица се против влез во НАТО, против договор со Бугарија, против мењање име, па од каде пари за работниците бе ретарди, мамицата ваша замлатена?!?!

Ја ги мислев комунисти биле, дека мислеле на работниците, а они да ти биле национал-социјалисти, т.е фашисти па биле против договор со Бугарија, компр...

Повеќе