Одберете локација на пристап

Во периодот до 31 октомври 2019 година доколку платите со Mastercard® картичка на Комерцијална банка во продавниците на iSTYLE, добивате 27% попуст или заштеда од дури 21.000 денари на најновиот Macbook Air (Jul’19 128GB).За останатите из
Комерцијална банка АД Скопје повторно е спонзор на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, кој ќе се одржи по 40-ти јубилеен пат, од 14 до 21 септември во Битола. Со задоволство го поддржуваме овој реномиран фестив
Инвеститорите направија „јагма“ на првата јавна понуда на корпоративна обврзница издадена од ТТК Банка. Расподадена е целата количина односно сите 1.500 обврзници. ТТК Банка акумулира нови 1,5 милиони евра кои потоа ќе ги пласира согла
Еве ме повторно во оваа рубрика, летото изминува, а ние сешто дознавме откако не сме се виделе на оваа новинска страница; точно е, беше лето, одмор, плажа и сериозни книги, ама точно е и тоа дека ова е динамична земја, нема овде никогаш време
Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство е во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, до нашата редакција се појави интересна фотографија која покренува многу прашања. Имено на фотографијата се гледаат професорот на Правниот
Во извештајот, меѓу другото, „Стандард и Пурс“ повторно наведе дека мерките на Народната банка, како што е пониската задолжителна резерва за обврските на банките деноминирани во денари, придонесуваат за намалување на вкупната евроизациј
Во Скопје синоќа е отворен Почесен конзулат на Соединетите Мексикански Држави во земјава, а за почесен конзул, кој ќе го води Конзулатот, е именуван Енвер Малиќи. Почесниот конзулат, како што стои во соопштението, ќе работи на унапредување на сора
Почина Хајан Селмани сопственик на компанијата Haselt, која освен во земјава, канцеларии има во Америка и Европа. Тој важи за еден од најпрогресивните македонски претприемачи, говорник, филантроп, учесник во многу акции, човек кој понудил извозни
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на Општина Аеродорм Златко Марин денеска ја посетија новоотворената градинка во населба Ново Лисиче. Новиот објект кој е во рамките на ЈOУДГ „Буба Мара“ има капац
Во Градската општа болница „8 Септември“ се финализира инсталацијата на нов линеарен акцелератор за малигни заболувања. Како што информира Министерството за здравство, станува збор за врвна технологија за третман на малигните заболувања
Автопатот Демир Капија - Смоквица, Смоквица - Гевгелија, Куманово - Миладиновци, железничката пруга Битола - Кременица, рехабилитација на 10 железнички станици, четирипречистителни станици, 110 км канализацискамрежа,опрема за трансфузиологија се са
Средба со претставници на финансиските друштва Вчера, во Народната банка се одржа прва заедничка средба на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и министерката за финансии Нина Ангеловска со претставници на Здружението на финансиски организации
Одржана редовната седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка На 10 септември 2019 година, Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка ги разгледа клучните показатели за домашната економија и движењ
Лупевска плукаше по СЈО цел еден саат на Телма. Ги обвини СЈО за финансиско расипништво за трошење огромни пари за тајност и забеганост итн итн... Те имало многу асистенти, многу соработници, многу вештаци итн, сето тоа демек било забегување и рас

МВР И ОЈО МОРА ВЕДНАШ ДА ГИ УАПСАТ КИДНАПЕРИТЕ НА НОВИНАРИ ОД АРАЧИНОВО, ОВА НЕ СМЕЕ ДА ПОМИНЕ НЕКАЗНЕТО!!!

Оваа власт мора да повлече црвена линија кога се работи за слободата на медиумите. Скандалот во Арачиново каде некои бараби киднапирале екипа на ТВ 2...

Повеќе

ДОБРИ ВЕСТИ ОД ТУРЦИЈА: ЕРДОГАН СЕПАК НЕ Е ДИКТАТОР!

Многу ми е мило што партијата на Ердоган ги изгуби Истанбул, Анкара, Измир и уште некои големи градови. Не затоа што го мразам Ердоган туку затоа што...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА НА ТВ 24 ВО 20.45 ЧАСОТ

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: НАСИЛНИЦИ ОД АРАЧИНОВО БЛИСКИ ДО ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ХАЛИМИ КИДНАПИРАА ТЕЛЕВИЗИСКА ЕКИПА НА ТВ 21 И СО ФИЗИЧКИ ЗАКАНИ ГИ ПРИСИЛИЈА ДА ИЗБРИШАТ АНКЕТА СО ГРАЃАНИ ОД ОПШТИНАТА!!!

#Арачиново 2019, 3 години после #Груевизмот први знаци на #Заевизам pic.twitter.com/9WX4HLQ2Zx — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 17, 2019 ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, НО ВО АМЕРИКА И КАНАДА, НЕ САМО КУЌИТЕ ТУКУ И СТАМБЕНИТЕ ЗГРАДИ СЕ ПРАВАТ ОД ДРВО ЗАТОА ШТО Е 50% ПОЕФТИНО ОД ЦИГЛИ И БЕТОН

Повеќе

НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА НЕМА ДА СЕ ПРИМААТ НИТУ ВО УЧИЛИШТЕ, НИТУ ВО ГРАДИНКА, ИМА ДОВОЛНО ВАКЦИНИ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Според постоечките закони и според одлуките на Уставниот суд, никој нема право да го загрозува јавното здравје, ниту пак со својата волја има прав...

Повеќе

ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПЕРУ АЛАН ГАРСИА СЕ САМОУБИ ПРЕД ДА ГО УАПСАТ ЗА КОРУПЦИЈА

Поранешниот претседател на Перу, гарсиа си го одзел животот со пукање во глава. Бил обвинет за примање мито од 100 000 долари од бразилска компаниј...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ КУЧИЊАТА СЕ МАЈСТОРИ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ

ЏУКЕЛИ!!!ВМРО ДПМНЕ КУЧИЊАТА СЕ МАЈСТОРИ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИМиленко Неделковски е човек куче, толку глупо се представува што не му е рамна ни искубана џу...

Повеќе

Адора Инженеринг ја поддржа третата модна ревија на лица со попреченост #УбавиСмеСвоиСме, минатиот викенд во „Шампион“, Радовиш

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Со колегите од 1ТВ со недели ја молиме Сиљановска, по сите средства за комунукација, да ни гостува на програмата, речиси по нејзин избор и на време и на домаќин со кого ќе разговара, а таа надмено, не нè удостојува дури ни со одговор на отворената покана

Сепак, професорката бега. А потоа озборува. На пример, со колегите од 1ТВ со недели ја молиме, по сите средства за комунукација, да ни гостува на п...

Повеќе

Борјан Јовановски: Сиљановска нема време за одговори и на најголемата европска ТВ мрежа, Еуроњус

Новинарот Борјан Јовановски, се пожали дека Силјановска не одговорила на поканата да одговори на прашања за најголемата европска ТВ мрежа, Еур...

Повеќе

БОМБА НА ТЕВДОВСКИ: Mладите се иселуваат во земји каде има 45% данок. Значи не одат заради висината на данокот, туку поради тоа што таму за разлика од овде подобро функционира здравството, образованието, има подобри патишта и функционално општество. Затоа ние сакаме да ја зајакнеме целокупната економија со подобри платени работни места

Прогресивниот данок нема да го зголеми иселувањето, затоа што оние кои заминуваат одат во држави каде даноците се уште повисоки, а изборот им е пора...

Повеќе

Со јавниот повик за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации на #ФИТР се обезбедува до 70 проценти кофинансирање за микро и мали односно до 60 проценти за средни компании во максимален износ од 20 милиони денари

Со јавниот повик за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации на#ФИТРсе обезбедува до 70 проценти кофинансирање за микро и мали односн...

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДЕРОМ ЌЕ СОБИРА КАБАСТ ОТПАД ВО НАРЕДНИТЕ 5 ДЕНА НА НЕКОЛКУ ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНАТА

Повторно реализираме акција за собирање кабаст отпад почнувајќи од петок, 19 април, па во наредните пет дена. За оваа намена ќе бидат поставени кон...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Немаме друга опција освен победата - тоа им го порача на охриѓани кандидатот за градоначалник од редовите на Граѓанско Демократска Унија, Михаил Трендафилов- Нанче

На средбата со граѓаните која се одржа во ресторанот „Белведере“, Нанче беше дециден дека Охрид е прекрасно место во кое сите можат да ж...

Повеќе