Одберете локација на пристап

Законот за спорт ќе овозможи повеќе средства за спортистите и спортските клубови Во присуство на поголем број спортисти, спортски работници и стопанственици, денеска директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска и раководителот
Zoran Bozinovski 3 hrs· RAZJASNUVANJE NA CASH ISPLATITE Da nema zabuna, mene MINČO mi isplati vkupno 30.500 evra, a ne samo 5.000 kako izlaža denes. Na prvata od osum sredbi mi isplati 10.500 evra vo n
Овластен градежен инспектор на општина Центар со полициска придружба денеска затвори нелегално градилиште во населбата Кале, откако во текот на вчерашниот ден донесе решение за отстранување на повеќе градби – потпорни ѕидови; оградни ѕидови;
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите Харлем Дезир, во придружба на новоименуваниот шеф на мисијат
Иако од прва не изгледа така, но изгледа патниците и добро поминале со вакви полоти. Можело да биде дамбетер, да ги бараат у некој рид делче по делче. Линк до оваа луда сторија овде.
Скопје,20 септември 2018 година СООПШТЕНИЕ НСДП: На 30 септември Европа да стане наш дом Претседателот на НСДП, Тито Петковски и потпретседателката на партијатаи министерка задолжен за странски инвестиции во Владата на Република македонија, Зори

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, НАЈГОЛЕМИОТ ВМРОВСКИ КУРТОН, ВЛАЈЧЕ АНКЕТА МЕЊА СТРАНА: ВМРО ДПМНЕ го имаше подјармено судството за да суди по нарачка на Груевски и Мијалков?!?!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ФОКУС: АЈДЕЕ ЕДНИОТ ОД ДВАТА ВМРОВСКИ ВЛАДИЦИ НАСКОРО ОДИ ВО ЗАТВОР, ЌЕ ИМ СЕ НАЈДЕ НА ГРУЕВЦИ, ЌЕ ИМ ПЕЕ БЕЗ ПАРИ ЗА ПРАЗНИЦИ!

Управата за финансиска полиција во одговор до „Фокус“во врска со денешното задржување на Владиката Петар на скопскиот аеродром вели дека...

Повеќе

СКОПСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ СЕ ФРЛИЈА НА МАСОВНО САДЕЊЕ ДРВА

Повеќе

ДЕМАНТ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА: Македонски војници нема да војуваат во Сирија!

Министерството за одбрана ги демантира измислиците Министерството за одбрана најостро ги демантира измислиците дека министерката Радмила Шекеринска...

Повеќе

ВЛАДАТА СЕ ПРОШИРИ СО ОБЕДИНЕТИ ЗА МАКЕДОНИЈА И АЛИЈАНСА ЗА ПОЗИТИВНА МАКЕДОНИЈА

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски и официјално влезе во кабинетот на премиерот Заев како посебен советник за странски инвестиции. О...

Повеќе

ВАНКОВСКА НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА Е УНИКАТ ВО СВЕТОТ: Само ние имаме двајца портпароли кои заедно водат владина прес конференција за подобра комуникација со јавноста!

Повеќе

ЕВЕ КАКО СЕ СТАНУВА ПРВА ДАМА ВО САД БЕЗ ДА ГО ЗНАЕШ АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: МАРК ЗУКЕРБЕРГ МИСЛИ НА СЕКОЈ ДЕТАЉ

Повеќе

ВО ЖИВО: Шефот на Фејсбук втор ден одговара пред американските сенатори и конгресмени

Повеќе

ЗАЕВ СИ СТОИ НА ЗБОРОТ: ПОКАЧЕНИ ПЛАТИТЕ НА ЛЕКАРИТЕ!!!

Дежурствата и ноќниот труд на докторите, медицинските сестри, транспортерите, гипсерите и протетичарите од мартовската плата ќе се исплатат по нови ...

Повеќе

УНИВЕРЗИТЕТ ФОН ПРОДОЛЖУВА СО ХУМАНИТАРНАТА АКТИВНОСТ: Реконструкција на детската занимална во Домот за деца без родители

Инспирирани од минатогодишните проекти за помош на општеството и хуманитарна работа, апсолвентите и студентите од втора година од Факултетот за диза...

Повеќе

СНЕМА МРСНИ КОСКИ, КУЧИЊАТА СЕ ЗДАВИЈА, ИАКО 10 ГОДИНИ ЛАЕА И КАСАА: Миленко го нарече Јанко Бурек натрапник и предавник!

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ЗА 35-ТЕ ПОЧИНАТИ БЕБИЊА НА ГАК: Бебињата починале поради предвремено раѓање проследено со екстремно неразвиени органи и исклучително ниска родилна тежина, алармот е вклучен и Министерството за здравство презема итни мерки за справување со состојбата

Министерството за здравство ја информира јавноста дека во првите три месеци од годинава на Клиниката за гинекологија биле родени вкупно 1.155 бебиња...

Повеќе

ТРОГАТЕЛНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО ВРЗ СЕЛА НА 27-МИ АПРИЛ, ПРЕПОЗНА 5-МИНА ОД УБИЈЦИТЕ!

Претседателот на Собранието, Талат Џафери како сведок за обидот за убиство на Зијадин Села во парламентот на 27 април лани, препозна пет од 10-те об...

Повеќе