Одберете локација на пристап

Статус на Љупчо Златев: Од утре Фатиме Фетаи повторно ќе се буди со песната на ранобудниот петел од Боговиње. Повторно ќе се врати во субмисивна позиција пред традиционалниот националистички патријархат. За жал, пропадна уште една “икона&r
Naum Ilieski Држава еднаш се создава, секогаш се брани. Еднаш се втемелува, секогаш се гради - Бранко Црвенковски17 години од најдобриот изборен резултат на СДСМ во историјата на самостојна Македонија - 497.342 гласови
Стартот на патувањето Скопје - Приштина беше лош. Патот Скопје - Блаце е ужасно лош, а на граница се чека дури и по 1 саат! Но потоа се се менува на подобро. Новиот автопат Арбен Џафери е феноменален и му дава на Косово еден шмек на нова развиена
После долго време глумење лудило и големо новинарство, се деси и тој ден, ГЕРО ВО КОЛУМНА ПОБАРА АМНЕСТИЈА ЗА ГРУЕВЦИ!!! Секако таа амнестија тој ја запакува и затрупа со разни обланди од типот добро било што ОЈО ги зело предметите на СЈО ама тие
– Вработените може да бидат наградени преку уплата во доброволниот, трет пензиски фонд, а истото носи поволности и за компаниите. Оваа и другите предности и за вработените и за компаниите од уплата во третиот, доброволен пензиски фонд,
(Насловот на сторијата е пародија на кажаното) - Наместо пропорционален данок нагоре требаше да се оди наделу од 10% па се до нула, а во земјоделието требаше тотално да се укинат даноците и во многу други сектори требаше да се укинат давачките! Би
Статус на Борче Трајковски: ,,Пандов никад немал проблем со Македонија. Македонија од увек имала проблеми со јебиветри како Пандов, кои, за жал, секогаш се испилуваат во гнездата на вмронскиот инкубатор, кој, пак, ете, за наша несреќа со децении в
Mila Carovska Со 35.1 милиони денари овозможуваме бесплатни обуки за ИТ вештини за 1.253 млади невработени лица Преку мерките за вработување им помагаме на младите да се надградуваат во вештините кои се потребни на пазарот н
- Владее хаос во земјава затоа што имаме неспособна влада која не знае да воведе ред, во наше време имаше ред во земјава! Да, Мактел додава, се знаеше во ваше време кој краде, кој пие, кој гнете - ВМРО ДПМНЕ а кој плаќа - НАРОДОТ!
Градот Скопје за првпат годинава на 25 ученици со попреченост од средните училишта ќе им додели стипендии во висина од 3.000 денари за период од девет месеци. Огласот со критериумите ќе биде објавен во понеделник, а апликациите што треба да се дос
Институтот за трансфузиона медицина доби реновирани простории, а инсталирана е и современа апаратура. Реновиран е одделот за продукција, просториите за процесирање на дарувана крв, чување на свежо смрзната плазма, интермедиерниот простор, како и ед
Миленко упорно бара од ВМРО ДПМНЕ да го стави него и неговите другарчиња на пратеничка листа или пак да им пушта пак парички како во добрите стари времиња. Очигледно дека Миленко праќа остри стрели кон Белиот Дворец со новата колумна во која вели
Имајќи ги параметрите на просечна плата која изнесува нешто над 25.000 денари, ако се знае дека потрошувачката кошница изнесува 32. 653 денари, дека европската директива за минимална плата е дека таа треба да биде минимум 60% од просечната плата во
- Немам намера јавно да се извинам за грешките на Груевски, но поединечно на улица ќе му се извинам на секој кој ќе ми докаже дека му било згрешено?!?!, - Мицковски на Алсат М! О господе боже мили, цццц, па добро колку е овој човек кловн без два г

(ВИДЕО) ЗАЕВ РАСПАЛИ ПО МИЦКО И СИЉАНИЦА ОД ТЕТОВО: ИЗГУБЕНИ СЕ КАКО ВО ПЕСНАТА СТЕНЏЕРС ИН Д НАЈТ!

Повеќе

СИРОТА ЖЕНА: НОВ ГАФ НА СИЉАНОВСКА, НА ДЕБАТАТА НА МТВ ГИ ПОМЕША МИЛИОНИТЕ СО ИЛЈАДИ ЕВРА, ПА ЗБУНЕТО ГЛЕДАШЕ ВО ПЕНДАРОВСКИ ЗА ДА ЈА ПОПРАВИ?!?!

- Велат сме имале рекордни странски инвестициии во висина од 640 илјади, не, милиони евра... Сиљановска се збуни па гледаше во Стево за да и помогн...

Повеќе

(ВИДЕО) МОЌЕН ГОВОР НА ПЕНДАРОВСКИ ПРЕД 200 000 НАРОД, СПЛОТЕНИ МАКЕДОНЦИ, АЛБАНЦИ, ТУРЦИ, РОМИ, ТОРБЕШИ, ВЛАСИ ИТН: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: ВЧЕРАШНИОТ МИТИНГ НА ВМРО ДПМНЕ Е ДОКАЗ ДЕКА ТИЕ СЕ ЛАЖНИ ПАТРИОТИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО НИЖЕ ПОБЕДИ ВО ТВ ДЕБАТИТЕ, ЈА МАСАКРИРАШЕ СИЉАНИЦА И ВО ВТОРАТА ДЕБАТА КОЈА СЕ ОДРЖА НА МТВ, ТАА СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБВИНИ ЗА СИТЕ СКАНДАЛИ ОД 1990-ТА ПА СЕ ДО ДЕНЕСКА?!?!

Повеќе

Да беше вистински борец за правда, Сиљановска никогаш немаше ни да помисли да биде кандидат на ВМРО ДПМНЕ, партијата која со правдата си избриша задник изминативе 15 години!

Дрскоста на Сиљановска нема граница. Она со цел памет ја тера кампањата под мотото ПРАВДА а е кандидат на ВМРО ДПМНЕ?!?! Еј човече?! Тоа е како да с...

Повеќе

РЕНАТА ДЕСКОСКА БЕСНА НА ИНФОМАКС: СЕКОЈ ВИСТИНСКИ НОВИНАР СО ДВА ГРАМА МОЗОК ЗА 5 МИНУТИ МОЖЕ ДА УТВРДИ ДЕКА ВОЗИЛОТО Е ПРИВАТНО!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ФАТЕНО НА ДЕЛО КАКО ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ - [Демант од министерство за правда] Возилото во кое влегува Дескоска е приватно, службените возила на Владата се Фолксваген пасат

Демант: Возилото во кое влегува Дескоска е приватно, сите министри се возат во Фолксваген пасат Почитувани, Денеска, во дел од медиумите беше пре...

Повеќе

НАРОДОТ ГО ПРЕПОЗНА ЛИДЕРСТВОТО И ХРАБРОСТА НА ЗАЕВ, И ПОКРАЈ ТЕШКИТЕ КОМПРОМИСИ СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА, НАРОДОТ МУ ДАВА ОГРОМНА ПОДДРШКА!!!

Повеќе

ВМРОНИТЕ ГИ ЧЕКА ДВОЕН ПОРАЗ ВО ОХРИД: ДЕЧКИ ОД СДСМ ОХРИД МУ ДАДОА НА МИЦКОВСКИ ФЛАЕРИ ОД ГЕОРГИЕВСКИ И ПЕНДАРОВСКИ

Повеќе

(ВИДЕО) НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО ВАКВО СВЕТЛО: ГИ ФРЛИ РАКАВИЦИТЕ И ЈА МАСАКРИРА СИЉАНИЦА ПРЕД СИТЕ ВМРОНИ НА ТВ СИТЕЛ!

Мактел дознава дека Стево ја масакрирал Сиљаница. Целата дебата ќе ја видиме вечерва по вестите на Сител. Сега на интернет има само мали исечоци. ...

Повеќе

СЕ РАСПАЃА КАМПАЊАТА НА СИЉАНОВСКА: ОТКАЖАЛЕ МИТИНГ ВО ЛОЗОВО ОТКАКО САМО 20 ДУШИ СЕ ПОЈАВИЛЕ ПРЕД БИНАТА!!!

Кандидатот за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова, денеска заедно со претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, т...

Повеќе

СДСМ И ДУИ СЕ НАДМИНАА СЕБЕСИ, ВАКОВ МИТИНГ СКОПЈЕ НЕМА ВИДЕНО ДОСЕГА: НАД 200 000 НАРОД ОД ЕУ ИНФО ЦЕНТАР ПА СЕ ДО ТУТУНСКИ ВО КИСЕЛА ВОДА!!!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ Е КАКО РАНЕТ ЛАВ: Свесни дека губат на анкетите и дека кандидатот им е тотално промашен, масовно почнаа да креираат лажни вести!

ВМРО ДПМНЕ преку своите КУРТОНИ лаже дека денеска по дебатата на Сител, Стево по грешка влегол во автомобилот на Сиљановска, што не е точно. Мактел...

Повеќе

ЧЛЕН НА ИЗБОРНИОТ ШТАБ НА СИЉАНОВСКА НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА ДЕБАТАТА ЗА ЕКОЛОГИЈАТА, СТЕВО ОДБИ ДА И ОДГОВОРИ!

При крајот на дебатата за екологија меѓу Блерим, Гордана и Стево, член на изборниот штаб на Сиљановска, Марија Ристеска, направи инцидент. Таа лажн...

Повеќе