Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

БАЏАНАКОТ НА ТРЕНДО, РЕЖИМСКИОТ РЕЖИСЕР КОЈ ГО СТАВИ СКОПЈЕ 2014-ТА НА ФИЛМ, НЕ СКАРА СО БУГАРИТЕ СЕГА НЕ ТЕРА ДА ВОЈУВАМЕ ДО БЕСКРАЈ И СО ГРЦИТЕ ДОДЕКА ОН УЖИВА ВО САД!

Режисерот на Трето Полувреме, филм финансиран со државни пари нарачан да не скара со Бугарите за ловење политички поени на Груевски, во период кога ...

Повеќе

УРЕДНИК НА ГРЧКИ ВЕСНИК ПОВИКА ЦИПРАС И КОЅИЈАС ДА БИДАТ СТРЕЛАНИ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕДНАШ ГО УАПСИ!

Грчката полиција го уапси новинарот и издавач во грчкиот весник „Макелеио“, Стефанос Хиос. Утрово тој беше уапсен пре...

Повеќе

ЈОХАНЕС ХАН: ЌЕ ОДАМ НИЗ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАДОВИ СО ЗАЕВ И ЌЕ АГИТИРАМ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ!

Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, смета дека решавањето на спорот за името меѓу Атина и Скопје има значење за целиот регион. Тој изјави д...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Нова ера во Македонија!

Македонија ја обезбеди својата европска иднина, Грција го заштити своето минато. Ова е главната рамка во која е сместена сликата на идните односи ме...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Значи можело, aма не се сакало, затоа што некому ми требаше голем непријател за да лови патриотски поени за да владее вечно додека народот мизерува!

Значи можело. Ама не се сакало. Оти, ако се решел проблемот со Грција, некои наши политичари ќе немале на располагање доволен број надворешни неприј...

Повеќе

САШО КОКАЛАНОВ СО ЛУДА КОЛУМНА: РИСТО НИКОВСКИ КОНЕЧНО ЌЕ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА И УШТЕ 6 ДРУГИ БЕНЕФИТИ ОД РЕШАВАЊЕТО НА ИМЕТО!!!

Ристо Никовски конечно оди во пензија и уште 6 други луди бенефити од компромисот со Грција на вицкастиот Сашо Кокаланов. Линк до колумната, овде.

Повеќе

Знам дека е иронија до смрт, но Грујо со своето лудило всушност помогна да се извади добар резултат со Грците!

Ако го послушате паторот и стварно го прочитате детално договорот со Грција ќе видите дека онаму каде ние сме попуштиле се сите глупости кои овие 10 г...

Повеќе

КОЅИЈАС ЈА ОНЕСВЕСТИ ДОРА БАКОЈАНИ И ГИ УСРА ВМРОВЦИТЕ: Ќе објавам “бомба” -документите за тоа како се воделе преговорите од претходните влади!

Грчките медиуми пренесуваат дека министерот за надворешни работи, Никос Коѕијас, утре ќе презентира 33 документи кои ќе бидат вистинска „бомба...

Повеќе

ДОДЕКА ТАТО МИЛЕНКО СЕ БОРИ ПРОТИВ ТОА МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО ЕУ И НАТО, ЌЕРКАТА СИ КУПИ КУЌА ВО ФЛОРИДА, САД!

Повеќе

OK It`s ON, WTF, Кој Претседател Вие величите бре?? Овој што ни ја растури мојата/вашата Армија!

Овој што потпишува против законски генералски укази за унапредување и поставување на Дебелион ви Началник на Генералштаб , Чобанскиот ви Директор на...

Повеќе

ЖЕСТОКО ИНТЕРВЈУ НА САШЕ ПОЛИТИКО СО ЕДЕН ОД ВОДАЧИТЕ НА ЛЕВИЦА: ДОБРО, ЗОШТО НЕ ПОМОГНЕТЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ И НАТО ЗА РАБОТНИЧКАТА КЛАСА ДА ВИДИ БЕЛ ДЕН, ЗОШТО СЕ ОДНЕСУВАТЕ КАКО РАДИКАЛНА ДЕСНИЦА А НЕ КАКО ЛЕВИЦА?!

Мактел: Господине Лутовски, дали сте дел од президиумот на Левица, можете ли да зборувате во името на Левица? Д.Л: Не сум веќе во Президиум но сум ...

Повеќе

АМЕРИКА ГО ПИКНА ВО ЌОРКА НИВНИОТ САШО МИЈАЛКОВ КОЈ ДУРИ И ПО ФИЗИКУС ЛИЧИ НА НАШИОТ

Специјалниот обвинител, Роберт Милер го обвини екс шефот на изборниот шеф на Трамп, Пол Манафорт за разни финансиски измами и врски со Русија. Пол ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ И ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ ОЧИ СИ ИЗВАДИЈА НА ТЕЛМА, ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ ГО БРАНЕШЕ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО НА ЗОРАН СТАВРЕВСКИ КОЈ МУ ЈА ЗЕМА ФОТЕЉАТА?!?!

Наместо да се огради од политиките на Зоран Ставревски, Трајко Славевски ги бранеше неговите лудачки политики со задолжување и трошење за чоколадо и...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Не е убаво да ти сменат име, но не е ни убаво да живееш без перспектива! Која е дилемата? Следните 27 години да одиме напред? Или да живееме исто како последните 27 години?

Ало, будење! Сите влади на Македонија од сите партии што биле на власт, 27 години преговараат за промена на името. Не преговараат за да не се промен...

Повеќе

ЗАЕВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА БИРН: Добивме членство во НАТО и ЕУ и најважно добивме македонски идентитет и македонски јазик за севкупна употреба!

Раздвижено беше денеска (15.6) во зградата на македонската влада. Премиерот Заев, иако зафатен со куп обврски, состаноци и телефонски разговори, сеп...

Повеќе