Одберете локација на пристап

NEW YORK (AP) -- Avicii, the Grammy-nominated electronic dance DJ who performed sold-out concerts for feverish fans around the world and also had massive success on U.S. pop radio, died Friday. He was 28. Publicist Diana Baron said in a statement
Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) КОГА ЌЕ ПОТРЕФИШ ХИТ: Ова македонско девојче има речиси 2 милиона прегледи на својата песна на Јутуб а речиси никој не ја знае која е

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ: ЌЕ ЈА ОСЛОБОДИМЕ И КИСЕЛА ВОДА!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ЦЕЛА НАЦИЈА Е ВО ШОК И СЕ ЧУДИ: ДОБРО ШТО И ТРЕБАШЕ ОВА НА ЕЛЕНА РИСТЕВСКА?!?!

Новата песна на Елена Ристевска е еден спектакулерен хорор, просто е неверојатно како можеше ова да и се деси на познатата пејачка која зад себе има...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) Новото време освен придобивки и погодности си носи со себе и свои недостатоци и фалинки

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) СЛОГАНОТ НА СТЕВЧО МУЊА ЗА ОВИЕ ИЗБОРИ Е - ШТО ГИ ЕБАМ ЌЕ ГИ СЕЧАМ!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ФОТКА ЛЕГЕНДАРЕ: АКО НА НЕКОЈ НЕ МУ Е ЈАСНО КАКО УСПЕЈА КОНЕЧНО КУРДИТЕ ДА СЕ ИЗБОРАТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ, ОВАА ФОТКА МОЖЕ ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ДЕМАНТ ОД ВЛАДИНАТА ПРЕС СЛУЖБА ДО КУРТОНИТЕ И КУРИРЦИТЕ: Премиерот и министрите на митинзи одат со приватни автомобили!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ЧЕСТИТО НЕЗАВИСНОСТ ДО БРАТСКИОТ НАРОД НА КУРДИСТАН: Над 90 проценти поддршка за независност на Ирачки Курдистан на референдумот кој се одржа вчера!

Според првичните резултати над 90 проценти од гласачите се изјаснија дека ја поддржуваат независноста на Ирачки Курдистан, соопшти Изборната комисиј...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ЗАЕВ Е ПРЕЧЕКАН ВО ГРАДОВИТЕ КАКО ИСУС, НАРОДОТ СИ НАЈДЕ НОВ ХЕРОЈ, НОВ СПАСИТЕЛ!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ЛЕЛЕ БИТОЛА Е НА НОЗЕ КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА, ТЕПАМЕ ВО ПРВ КРУГ СО 5000 РАЗЛИКА ВО БИТОЛА!!!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) РЕЖИМСКИТЕ КУЧИЊА ЈАНКО И МИЛЕНКО СЕ УСРАЛЕ ОД СТРАВ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИМ ФРЛА МРСНА КОСКА

Целата иронија во причава е што Васко е во право за Миленко и Јанко дека се кучиња фашистички што треба да се дистанцираат од ВМРО ДПМНЕ ако т...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ЧУДНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ СО МАКЕДОНСКИТЕ КУРТОН ТЕЛЕВИЗИИ: НАМЕСТО КОНТРОЛИ И ЗАТВАРАЊЕ, СИТЕЛ И КАНАЛ 5 СЕ ПУНАТ СО ПАРИ ОД УСАИД?!?!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ТЕЛЕВИЗИЈА 24 СО ПОМОШ НА УСАИД И НДИ НАПРАВИ ДЕБАТА ВО СТИЛОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ ВО КУМАНОВО!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ГЕОРГИЕВСКИ: ДУПКАТА НА САЕМ ДОВОЛНО ЗБОРУВА КОЛКУ Е ТОНИ ТРАЈКОВСКИ НЕСПОСОБЕН КОПУК!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ФОТО ГАЛЕРИЈА: ОВА СЕ ИДНИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ КОИ ЌЕ ДОНЕСАТ ЖИВОТ ВО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАДОВИ И ОПШТИНИ

Повеќе