Одберете локација на пристап

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ
Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу б

ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БУЈАР ОСМАНИ ПРИРЕДИ ИФТАРСКА ВЕЧЕРА ЗА КОЛЕГИТЕ ОД ВЛАДАТА

Zoran Zaev 3 hrs· Драго ми беше што вечерва заедно со министрите присуствувавме на ифтарската вечера организира...

Повеќе

ДОМ: Нови зелени работни места во екотуризмот во Охридскиот регион

Воорганизација на ДОМ и Зелениот Институт, со поддршка на холандската фондација Биро де Хелинг, воОхрид се одржа конференција: 4 Сезони екотуризам в...

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ СО ЛЕГЕНДАРНA ИЗЈАВА: Сите устави па и нашиот е правен според претходната умисла дека не може претседател да стане будала, ама нас баш тоа ни се случи!

- Сите уставни и законски регулативи се правени според претходна умисла дека не може претседател да стане некоја будала која ќе прави будалаштини и ...

Повеќе

(ВИДЕО) Владин економски тим на средба со германски инвеститори: Македонија го гарантира странскиот капитал преку владеење на правото - добредојдени сте да инвестирате во земјата

Повеќе

БОМБА НА ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ: Грујо за малце ќе ме стрпаше у затвор со монтиран процес, Заев ме спаси со тоа што го сруши, таа обвинителката што ме пакуваше сега ми се смешка а мене ми се плаче!

- Режимот за малце ќе ме стрпаше у затвор со монтиран судски процес, за некакви глупости, наводно за парите што сме ги земале во Хелсиншки Комитет с...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ: На ВМРО ДПМНЕ му е криво што тие немаа храброст да го решат името, антиквизацијата беше една таква будалаштина што ни нанесе огромни штети и финансиски и политички и дипломатски...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ЕВЕ ГО ГОЛЕМИОТ ПЛАН НА ЗАЕВ КАКО ДА УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ!

Исто како што беше маестрален шаховски меч борбата со режимот на Грујо, слично на тоа ќе биде и реализацијата на договорот со Грција и внесувањето н...

Повеќе

ЗАТВОРАЊЕТО на спорот е УСПЕХ!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, ПЕТРЕ НА ГОСТИ КАЈ КУРТОНИТЕ, ВО ЧКЕМБЕТО НА ЛАМЈАТА

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Сѐ уште сме во блага неверица околу фактот дека без Трета светска војна, успеавме да дојдеме до компромис по ова суштинско прашање, после повеќе од две децении!

Еден ден по објавата за решението на проблемот со името, се фаќам себеси како барам работи кои ми изгледаат различни. Проверувам дали комшиката сѐ у...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ВО ФАКТОР 24: Сега народот ќе одлучи по кој пат ќе одиме, нашето е да му дадеме на народот опции да бира по пат ќе одиме!

Повеќе

ЕВЕ ШТО ТРЕБА ДА РАБОТИ ВЛАДАТА ОТКАКО ЌЕ ГО РЕШИ ИМЕТО!

Повеќе

ПЦЕР: НИЕ РОМИТЕ ИМ ДАВАМЕ ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА НА ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, ОСМАНИ И ШЕЌЕРИНСКА ДА ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ СО ГРЦИЈА!

Партијата за целосна еманципација на Ромите и лидерот Самка Ибраимсоки, пратеник во Собранието на Македонија, сакаме да ја изразиме нашата недвосм...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ГО ИЗГЛАСА И ГО ОБЈАВИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА!

Повеќе

Франција го поздравува постигнатиот договор за прашањето за името меѓу Македонија и Грција

Франција го поздравува постигнатиот договор за прашањето за името, објавен од страна на премиерите Алексис Ципрас и Зоран Заев, се наведува во соопш...

Повеќе