Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ НА КУРТОНИТЕ ВО СИТЕЛ ИМ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА ЗА ТОА ШТО Е ПАТРИОТИЗАМ!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Со помош на ЕУ и НАТО, ќе го дигнеме стандардот на нашите граѓани на ниво еднакво на европските држави!!!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Македонија е новата голема надеж за регионот и Европа!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА И ШПАНИЈА ЌЕ СОРАБОТУВААТ ВО ЗЕМЈОДЕЛИЕТО, ЌЕ ПЛАСИРАМЕ МАКЕДОНСКИ ПРОИЗВОДИ НА ШПАНСКИОТ ПАЗАР

Повеќе

ТЕЛЕКАБЕЛ ГИ ИЗНЕНАДИ СВОИТЕ КОРИСНИЦИ: Интернетот од денеска е со дупла брзина!

Повеќе

КОНЕЧНО ЌЕ ДОБИЕМЕ ДОМАШЕН МОБИЛЕН ОПЕРАТОР: Телекабел наскоро почнува со нудење мобилни телефонски услуги, позивен ќе биде 074!

ТелекабелLike Page September 3 at 12:01 PM· ните подготовки и наскоро ќе бидат објавени пакетите кои ќе ги понудиме.�Како и сите услу...

Повеќе

КОМПЛЕКСОТ DIAMOND GARDEN BY ADORA ДОБИ ЕНЕРГЕТСКИ ПАСОШ А-КЛАСА

Најновиот комплексDiamond Garden by Adora,кој е во финална фаза, каде станарите ќе се вселат во јули доби сертификат за енергетски карактеристики на...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОТОВО Е, ЕУ И НАТО СЕ ГОТОВА РАБОТА: Втора анкета покажува дека референдумот ќе успее, над 57 проценти ќе излезат да гласаат!

Повеќе

ШТЕТА ШТО ЏЕС БЕЈЛИ НЕ МОЖЕ ДА НИ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ТУКУ НА ВОДНО ГО ИМАМЕ ОНА ШИЛЕЖЕ

Повеќе

АМЕРИКА И СВЕТОТ ВО ШОК: Кабинетот на Трамп неколку пати размислувал да предложи смена на Трамп поради неспособност да ја обавува функцијата претседател!

Повеќе

ВО АМЕРИКА СЕ СЛУЧУВА ПОЛИТИЧКО ЛУДИЛО РАМНО НА ЕРАТА НА НИКСОН И ВОТЕРГЕЈТ: Во угледниот Њујорк Тајмс осамна анонимно писмо на висок функционер на Белата Куќа кој јавно признава дека во Белата Куќа, Пентагон и Стејт Департмент во моментов има организиран административен пуч против Трамп, десетици функционери дење ноќе работеле против Трамп за да ја спасат Америка и светот!!!

- Америка, спиј мирно. Во Белата Куќа има возрасни кои знаеме што правиме. Дење ноќе водиме битка со Трамп за да ја спасиме Америка и светот, и таа ...

Повеќе

ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА - ПАК НА КОМУЊАРИТЕ ИМ СЕ ПАДНА ДА ОДРАБОТАТ ЗА ТАТКОВИНАТА: ТАКА БЕШЕ И 1945-ТА, И 1991-ВА И 2001-ВА, ТАКА Е И СЕГА 2018-ТА, ВМРОВЦИТЕ КАКО И СЕКОГАШ САМО СЕ УДИРААТ ВО ГРАДИ, НО КОГА И ТРЕБААТ НА ДРЖАВАТА НИКАДЕ ГИ НЕМА!!!

Комуњарите растрчани со ќесиња на ова вруќото, наместо дома да спремаат деца за у школо и да си бркаат своите макии проблеми, трчаат од врата на вра...

Повеќе

ЗАЕВ И КОЧО ГО ЗАПАЛИЈА МОТОРОТ - МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА КАКО НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН: ВО ПРВИТЕ 7 МЕСЕЦИ ОД 2018-ТА ИЗВОЗОТ ПОРАСНАЛ ЗА 14%!!!

Vladimir Petreski 1 hr· Во првите 7 месеци годинава извозот од Македонија порасна за дури 14,4% до бројка...

Повеќе

НАД 250 ЧЛЕНОВИ НА ВМРО ДПМНЕ ГО ПОСЕТИЈА ГРОБОТ НА ВЕЛИКАНОТ НА ВМРО, ВОЈВОДАТА ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ

Петар Богојески‎toПАТРИОТСКИ ИНСТИТУТ НА ВМРО ДПМНЕ September 2 at 5:00 PM ПИ на ВМРО ДПМНЕ, со повеќе од 250 членови, чествува на место...

Повеќе

ПЕТАР БОГОЈЕСКИ УБИСТВЕН: СО ЕУ ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРА ВЕКОВНАТА ИДЕЈА НА ВМРО ЗА ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА!!!

ДВ: Вие лично сметате дека бојкотот е неприфатлива опција… -Тоа не е проект кој е во интерес на ВМРО-ДПМНЕ и Македонија. Тоа е проект кој се...

Повеќе