Одберете локација на пристап

Откако денеска Павле Богоевски објави дека си поднесува оставка од пратеничката функција, попладнево преку Фејсбук порача дека му било чест изминативе две години да и служи на државата. -Друштво,Ви благодарам на честа, овие две години да ви служам
Чувствувам потреба да дадам и друга изјава по однос на денешнава седница на комисијата за надзор на работата на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за разузнавање на кои што се разгледуваа годишните извештаи за работа н
Регулаторната комисија за енергетика конечно ја усвои новата методологија за пресметка на цените на горивата која стапува во сила денеска. Од наредната седмица, секој понеделник РКЕ повторно ќе одлучува за цените на бензините. Првиот човек на ком
– Сега, откако оставката од колегата Павле Богоевски е извесна, останува отворено уште само едно прашање: Дали пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во судски предмети, ќе покажат морална одговорност
Мактел дознава дека директорите за Европа на агенциите за разузнавање, ЦИА, МИ6 и БНД му пратиле телеграма на Стево Пендаровски преку нивните амбасади во Скопје во кои ги предложиле Ерол Муслиу за директор на Агенцијата за Разузнавање. Се работело
Од извори во кабинетот на Пендаровски дознаваме дека нешто многу чудно се случувало деновите пред примопредавањето на резиденцијата. Пендаровски затекол практично празна архива. Со тоа нема никаква евиденција што правел Иванов 10 години, какви сос
Верувам дека нема законски или било какви други пречки потерницата за поранешниот премиер Никола Груевски да не биде објавена на листата на Интерпол, изјави денеска јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески. – В
Наскоро во Кривичниот суд повторно ќе им се суди на обвинетите во случајот „Ликвидација“, меѓу кои е и новинарот Томислав Кежаровски. Обвинителството, според неофицијални информации, нема да се откаже од тезата дека Кежаровски го откри
Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија организира промоција на книгата „Струма“ - една приспивна во темнионата од Хакан Акдоган. Промоцијата е на 23.05.2019 година, со почеток во 18.30 часот во Меморијалниот центар на холокаусто

(ВИДЕО) АМДИ БАЈРАМ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА КОНЕЧНО ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ И НАТО: Дај да бидеме сериозни и зрели, ова се историски моменти за државата!

Пратеникот Амди Бајрам кој беше во владејачката коалиција на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа ја напушти откако се смени власта, за Пресинг ТВ во Новата година п...

Повеќе

ГОЦЕВАТА РАСА ХАРА ПО ЕВРОПА: Пијан Македонец тепал гости и полицајци во Италија!

Италијанската полиција уапсила Македонец, кој на новогодишната ноќ пијан тепал луѓе на улица во гратчето Диано Мартина, а при апсењето им поделил и ...

Повеќе

(ВИДЕО) Првото родено бебенце во Штип е женско

Повеќе

ОПШТИНА ДЕБРЦА: Новата година ја започнавме со заокружување на успешно завршен проект, кој го почнавме во септември 2018 година, реконструкцијата на објектот на месната заедница во село Горенци

Новата година ја започнавме со заокружување на успешно завршен проект, кој го почнавме во септември 2018 година, реконструкцијата на објектот на мес...

Повеќе

Тимот на онлајн продавница http://nikmit.mk Ви посакува неизмерно убави моменти, незаборавни спомени, срца полни со среќа и љубов преку целата година

Тимот наhttp://nikmit.mkВи посакува неизмерно убави моменти, незаборавни спомени, срца полни со среќа и љубов преку целата година. Среќна нова годи...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: СРЕЌНА НОВА 1991 ГОДИНА!

„Нè убедија дека е луксуз да се излезе барем еднаш месечно со семејството на ручек. Нè убедија дека е нормално да се трпи, да се...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ГИГАНТОТ ВИТАМИНКА, НАУМОСКИ: СТОПАНСТВОТО Е ДИКТИРАНО ОД СЛУЧУВАЊАТА ВО ПОЛИТИКАТА

Сашо Наумоски,генерален извршен директор на“Витаминка” Какви очекувања имате за следната 2019 година на ниво на компанија? Проценки за ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОКИ Е ЦАР: ГИ НАТЕРА ЧОМОВСКИ, БОРЈАН И ОРДАНОВСКИ ДА МРЗНАТ НА ПЛОШТАД ЗА НОВА ГОДИНА И ДА РАБОТАТ!

Повеќе

НЕ И ТРЕБАШЕ ОВА НА ВЛАДАТА, ГОЛЕМА ГРЕШКА: Забранета продажба на облека на зелените пазари

На зелените пазари може да се продава само со лиценца, а неа не може да ја добијат вработени и пензионери. Со тоа, новата законска регулатива донесе...

Повеќе

БРАВО МИЛА ЦАРОВСКА, СО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СЕ НАЈДОБРИ ЗА 2018-ТА: СИТЕ ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ ОД „11 ОКТОМВРИ“ ДО 15 ЈАНУАРИ ЌЕ БИДАТ СМЕСТЕНИ ВО МАЛИ ГРУПНИ ДОМОВИ

Дел од децата од домот „11 октомври“ веќе се сместени во два групни домa во Скопје, а до крајот на неделата дел од децата ќе се згрижа...

Повеќе

ДОАЃА СНЕЖНА БУРА, СПРЕМЕТЕ СЕ СИТЕ: Снегот започна да паѓа вечерва, следува силен леден ветер со брзина до околу 90 км/час, снег и поларни температури!

Во текот на оваа ноќ врнежите од снег кој се во склоп со циклонот Бојана од западните ќе се прошират речиси насекаде низ државава, ветерот од севере...

Повеќе

АБЕ АМАН ЗНАЧИ, НИКАКО ПАМЕТ ДА НИ ДОЈДЕ: Некористењето на електронските алки за следење ќе ја чини земјава 850.000 евра!

Некористењето на 400 електронски алки кои четири години стојат конзервирани во Управата за извршување на санкции, можат да ја чинат Македонија 850.0...

Повеќе

Писмо на Столтенберг: Скопје и Атина до 15 февруари да завршат со Преспанскиот договор

НАТО очекува до 15 февруари македонскиот и грчкиот парламент да ги завршат процедурите околу Договорот за името од Преспа. Ова според грчки Катимер...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕМ: ,,Субвенциониран студенски оброк и други студентски потреби"

Повеќе

(ВИДЕО) Турците од с. Лисичани на протест – преку злоупотреба на џамијата сакаат да не албанизираат

Лисичани- село на десеттина километри од Кичево. Локален проблем но, според жителите, мнозинство од турската заедница, со политичка позадина...

Повеќе