Одберете локација на пристап

Enes İbrahim July 16· Sorumluluk üstlenen ve üstlendiği sorumluluğun hesabını verebilen tek parti THP’dir.#ilerliyoruzДа се даде отчет за сработеното пред граѓаните е доказ за високата демократска св
Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski #НеЛетајЛетуваj е насловот на новата едукативна акција која во следните два месеци ќе се реализира, а која е резултат на соработката помеѓу МВР и РСБСП која има за цел едукација и подигнување
Почитувани колеги, Нашата земја Република Македонија e посветена кон својата стратегиска цел – полноправно членство во НАТО и влез во ЕУ. Граѓаните на нашата земја во огромно мнозинство го посакуваат полноправното членство на Македонија во
- Не се враќам во политиката, во Радовиш бев на покана на бизнис пријатели затоа што Радовиш е мојот роден град и сакав да присуствувам на тој убав чин на изградба на капитална инвестиција во пречистителна станица. Кратко се сретнав со премиерот
Желбата на Претседателот Глигоров беше, Македонија стабилна, просперитетна, напредна, граѓанска држава, оаза на мирот, лидер во регионот, членка на ЕУ и НАТО. Ќе ја исполниме неговата желба.
Теута Арифи 4 hrs· Најдобри услови за најмладите во Тетово, токму и со оваа цел целосно ја реконструираме градинката Младост лоцирана кај Тетекс во Тетово.За оваа комплетна реконструкција издвоивме 5 милиони д
Судот за човекови права во Стразбур едногласно одлучи: има повреда на членот 10 од Конвенцијата во случајот Макрадули против Македонија, ги прогласува жалбите за допуштени, ги спојува двете апликации во една и му досудува ннадомест од 1.500 евра за
Македонија е како еден залетан авион со 700 км на саат, а ЕУ и НАТО се моторите на кои летаме. Ако некој ги тргне ЕУ и НАТО од иднината на земјата, тоа е практично гаснење на моторите на кои лета овој авион. Тоа што потоа ќе следува е жесток карамбо
До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир

(ВИДЕО) ХАХА, ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ БАРА БРАНКО ДА СЕ ВРАТЕЛ ВО СДСМ, СО ЗАЕВ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА КРАЈ!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧО МУЊА СЕ КАЕ ШТО ГЛАСАЛ ЗА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА ВО 1991-ВА!

Повеќе

Голем успех за ЦХ АЛФА: Наградена на Нутри Наградите 2018-та, глобален самит за производителите на лекови и медицински додатоци во исхраната

Лекот за зглобови ЦХ Алфа доби награда на глобалниот самит за лекови и додатоци во исхрана. Инаку ФОРТИБОНЕ е главната активна состојка на лекот ...

Повеќе

ГЛЕЈ КОЛКУ СЕ ИЗГУБЕНИ, ЌЕ МАРШИРААТ БАШ ВО СТРУМИЦА, БАСТИОНОТ НА СДСМ ЗА ВЕК И ВЕКОВ: Мицкоски со комично видео обраќање најави протестен марш во недела

Повеќе

Комерцијална банка прогласена за „Амбасадор на добрината“ од „Pay it Forward“ (Продолжи понатаму)

Комерцијална банка АД Скопје заедно со подржувачите на светското движење „Pay it Forward“ се придружи на иницијативата на ...

Повеќе

МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА ГИ РАЗБЕРЕ ВМРОНИТЕ: Во ист момент кога одбележуваат 70 ГОДИНИ ОД ПРОГОНОТ НА ДЕЦАТА БЕГАЛЦИ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА, шират омраза кон бегалците од Сирија?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА: СТРАТЕГИСКИОТ ПЛАН ЗА ОДБРАНА ШТО ГО УСВОИ ВЛАДАТА ГО ПРАВЕВМЕ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ

Повеќе

НОВИНАРОТ ОД ТЕЛМА, БЕЛОВСКИ, БАРАШЕ ОД ШЕЌЕРИНСКА ДА КАЖЕ КОГА ЌЕ БИДЕ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ВО ТЕЛМА ДА НАПРАВАТ РАСПОРЕД ЗА ОДМОРИ

Тоа е тоа македонско новинарство, новинарот на Телма, Беловски ја замоли Шеќеринска да каже кога ќе биде референдумот за да знаат во Телма како да н...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ВЕРО ИМ ЈА ДЕРЕ КОЖАТА НА СВОИТЕ КУПУВАЧИ, РЕЧИСИ ТРИ ПАТИ ПОСКАП ОД ОСТАНАТИТЕ ЛАНЦИ НА МАРКЕТИ!

Погледнете, ВЕРО има речиси пола од прометот на КАМ Маркети, а има три пати поголем профит?!?! Но за воља на вистината, ВЕРО маркетите се најприј...

Повеќе

ПРАШАЊЕ ДО ВМРОНИТЕ: МОЖЕШЕ ЛИ ЕРДОГАН ДА СРУШИ РУСКИ ВОЕН АВИОН АКО НЕ БЕШЕ ТУРЦИЈА ЧЛЕНКА НА НАТО, И ОБРАТНО ЌЕ ЈА ПОДЕЛЕШЕ ЛИ РУСИЈА УКРАИНА НА ТРИ ДЕЛА АКО УКРАИНА БЕШЕ ЧЛЕНКА НА НАТО?!

Повеќе

(ФОТО) ВАКВИТЕ БАРАБИ И ПРОПАЛИЦИ СЕ ГЛАВНИТЕ ХЕРОИ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО СОБРАНИЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ ГО УБИВА БЕЈЛИ ЈА ПРАША РАДМИЛА КОЈ ЌЕ НЕ БРАНИ АКО НЕ НАПАДНЕ ГРЦИЈА?!?!

Повеќе

СРАМОТА, КАДЕ Е АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ, КАДЕ Е СОВЕТОТ ЗА ЕТИКА: Лазе Темелков и Пандов шират лажни вести на Алфа ТВ, Грција имала право на двојна формула како ќе ни се обраќа?!?!

Грција можела да ни се обраќа со Северна Македонија на грчки и тоа било бесмислено, и тоа било двојна формула?!?! Па ние според договорот ќе се вик...

Повеќе

ЗАЧЕСТИЈА ИНВЕСТИЦИИТЕ, МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ЗЕМА ЗАЛЕТ, НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ПРИЛЕП!

Повеќе

ПРАВДАТА ПОЛЕКА ГИ СТИГА ЌОСИЊАТА И ВМРОНИТЕ: Бате Геле и Жабата наместо условна ќе одат во затвор

Ангеле Зафировски познат како Бате Геле ќе треба да помине една година во затвор за 27 април, откако скопска Апелација му ја преиначила условната пр...

Повеќе