Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

АЈ НЕКА СЕ МНОЖАТ: Град Скопје со помош на ЕВН го пушти во сообраќај првиот електричен автобус, ова е за прв пат во историјата на Скопје!

СООПШТЕНИЕ Скопје, 04.05.2018 година ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОБУС ОД ДЕНЕСКА ЌЕ ВОЗИ НА ЛИНИЈАТА СО БРОЈ 15 Скопје од денеска се вбројува во редот на европ...

Повеќе

ГДУ: Апелираме без одлагања акцизата за дизелот под итно да се намали!

Повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГДУ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД ГРОБОТ НА ВЕЛИКАНОТ ДЕЛЧЕВ

Повеќе

ДОМ го поздравува носењето на новиот Закон за енергетика, кој создава услови за енергетска револуција во Македонија и транзицијата од фосилни во обновливи енергенси

„ДОМ го поздравува носењето на новиот Закон за енергетика, кој создава услови за енергетска револуција во Македонија и транзицијата од фосилни...

Повеќе

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СО НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: И легендарниот Roger Sanchez на Skopje Calling 2018 заедно со Alan Walker на 2 јуни!

Иако на 2 јуни имаме еден од најголемите актуелни DJ-и на денешницата Alan Walker, се одлучивме вечерта да ја направиме уште побогата и да го дочека...

Повеќе

КОНЦЕРТИТЕ НА КАРОЛИНА ВО КУМАНОВО, ШТИП И СТРУМИЦА ПРЕД РАСПРОДАВАЊЕ!

Ве информираме дека концертите на Каролина на 06 мај во Куманово, 07 мај во Штип и 10 мај во Струмица се пред РАСПРОДАВАЊЕ! Преостанатите билети мо...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВ ПРОЕКТ НА ТВ 24: Легендарниот радио водител Драган Б. Костиќ со своја емисија

Повеќе

ГРУПАТА ДНК МОЛИ ЗА ПОМОШ ЗА 9-ЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО!

Драги луѓе. Денес бевме во посета на фамилијата Ацевски која брои 9 члена. Седум дечиња, господинот Душко и прекрасната ХЕРОЈ мајка УБАВКА, која с...

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: ПЉАЧКА ОД 500 000 ЕВРА ВО АД СЛАВИЈА ВО ДОМИНАНТНА ДРЖАВНА СОПСТВЕНОСТ

ШЕМАТА НА ДАНИЦА ЈОВАНОВА И РИСТО ПЕТКОВ ДРУГАР НА МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ 1.Даница Јованова родена на ден 18.01.1975 година во Неготино, со живеалиште во...

Повеќе

ИСКУСНИОТ ДИПЛОМАТ ЕЛЕОНОРА РЕТКЛИФ РАСПАЛИ ПО ДИМИТРОВ: Зошто една година нема никаква реформа во нашите дипломатски преставништва?!

Единственото место каде што МО Шеќеринска можела да го види амбасадорот по негово наоѓање, е при доаѓањето и испраќањето од аеродром. А факт е дека ...

Повеќе

ПРАШАЊЕ ДО МИНИСТЕРОТ НИКОЛА ДИМИТРОВ: ОВА РЕЖИМСКО СВИНЧЕ УШТЕ ЛИ Е АМБАСАДОР ВО РИО, УШТЕ ЛИ ЛАПА НА НАША СМЕТКА?!?!

Еден од најголемите режимски кучиња, во случајот свинче, Боцевски е амбасадор на Македонија во Рио. Прашање до министерот Никола Димитров - зошто о...

Повеќе

ОПОЗИЦИЈАТА ОБВИНУВА ДЕКА СПЕЦИЈАЛЦИТЕ ВО МВР ИМАЛЕ ЛОША ИСХРАНА И НЕПЛАТЕНИ ДНЕВНИЦИ, МВР ДЕМАНТИРА!

Повеќе

РАДА САМО ШТО СЕ ВРАТИ ОД САД, ЗАМИНА НА СРЕДБА СО КАРАКАЧАНОВ ВО СОФИЈА

Средба со бугарскиот колега Каракачанов на која заклучивме - членство во НАТО и почеток на преговори со ЕУ се важни не само за Македонија туку и за ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД ГРОБОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКО БИЛ СПРЕМЕН ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕНАМЕРНИТЕ ГРЕШКИ НА ВМРО ДПМНЕ, А ЗА НАМЕРНИТЕ КОЈ ЌЕ СЕ ИЗВИНИ?!?!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека е подготвен да се извини во име на партијата, на секого кому претходната власт му згреш...

Повеќе