Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ НА 27-МИ АПРИЛ: Колешките – пратенички ги скрил во кабините за превод и застанал пред кабините, ги раширил рацете, за да ги спречи напаѓачите да дојдат по нив

„Горе е шареното педерче, него треба да го убиеме, фрлете го доле, каде ќе бегаш сега шарено педерче, викаа и ми се закануваа напаѓачите пред ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ УСПЕЕ: КОЧАНИ ВЕЧЕРВА КРЕНАТО НА НОЗЕ, КАМПАЊАТА ТРГНА ОД ИСТОКОТ!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev1h1 hour ago Од денешната граѓанска трибина на Коалицијата ЗА европска Македонија во Кочани: Граѓан...

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ: Бројчаникот на Заев да ги брои вратените пари од Груевци но и украдените од новата власт!

Повеќе

ПАДНА ВМРО ОД ВЛАСТ, НЕМА ВЕЌЕ КРАНОВЕ, СКАПА СЦЕНОГРАФИЈА, ПУБЛИКА У СТУДИО, ТУКУ ШУПА У ПЕТРОВЕЦ ЗА НОВИТЕ ЕМИСИИ НА МИЛЕНКО КУРТОНО!

Миленко Неделковски 3 hrs· Подготовки за снимањето на првата емисија од новата 14-та сезона на Миленко Неделк...

Повеќе

ЧЛЕНОВИ НА СДСМ МУ СПРЕМИЈА ТОРТА НА ГРУЈЧЕ!

Повеќе

НОВА КАПИТАЛНА ИНВЕСТИЦИЈА ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА: ЗАЕВ, АХМЕТИ И ТЕУТА ФРЛИЈА ЛОПАТА НА НОВИОТ СИСТЕМ ЗА НАВОДНУВАЊЕ ВО ПОЛОШКО!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev2h2 hours ago Присуствував на отпочнувањето на градежните активности на системот за наводнување во Ра...

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ЗБОГАТИЈА СО ГМО, САМО НИЕ ПРОДАВАМЕ МУ... ЗА БУБРЕЗИ!

Најголеми среќници од ГМО се сиромашните во Америка, тамо сега може да се купи туба од три кила млеко за еден долар, јајца, копани, хамбургери све е с...

Повеќе

ГЛОБАЛИЗАЦИЈАТА Е ЧУДО: Америка ја храни Кина со 12 милијарди долари вредна сточна храна годишно?!?!

Капитализмот и глобализацијата се нешто неверојатно. Земјите се поврзани меѓу себе како свински црева. Едно ако исечеш, не знаеш што на кого ќе сје...

Повеќе

СЕЛФИ НА ДЕНОТ!

Повеќе

ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО ЗА ВМРОНИТЕ: Заменик генералниот секретар ги повика да излезат на референдумот и да гласаат!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ДА СЕ НАЕЖИШ, МОЌЕН ГОВОР НА ДИМИТРОВ ВО БРИСЕЛ: Ние на Балканот 30 години се тепаме кој има најголема историја а народот ни избега, треба да се натпреваруваме кој има најсилна демократија, правен систем и индрустрија!

Повеќе

ШЕЌЕРИНСКА: Стоиме пред еден настан со историски пропорции што ќе влијае на нашата земја за годините што доаѓаат!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska18h18 hours ago Стоиме пред еден настан со историски пропорции што ќе влијае на нашата земја ...

Повеќе

ЕВН ќе биде надлежна за приклучување нови корисници и по либерализацијата на пазарот на струја

ЕВН електродистрибуција и по целосната либерализација на пазарот на електрична енергија по 1 јануари идната година ќе продолжи да биде надлежна за п...

Повеќе

БРАВО СДСМ, ОВА Е ПРАВА ЛЕВИЦА: На ранливите корисници веќе никој нема да може да им ја исклучи струјата зиме!

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) во соработка со Владата и министествата за труд и социјална политика и за економија во наредниот период ќ...

Повеќе

АЛЧНОСТА ГИ УНИШТИ, ПРИСЛУШКУВАЊЕТО ГИ ЗАКОПА, САКАА СЕ, ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ НИШТО И ВО ЗАТВОР НА ДОЛГА РОБИЈА!!!

Повеќе