Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Немам проблем со Амди Бајрам, за мене тој е пратеник како и сите други, нема да ни даде гол со пета

- Амди Бајрам е сосема легитимен пратеник како и сите други, тој е добар пратеник и уверен сум дека нема да ни даде гол со пета. На Македонија сега ...

Повеќе

КРИВИЧНА ПРИЈАВА НА МВР ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ ДОКУМЕНТИ ПРОТИВ ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРИВА ПАЛАНКА, МИЛИОНЕРОТ АРСЕНЧО АЛЕКСОВСКИ!

Предмет: Соопштение- СВР Куманово до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради постоење на основано сомнени...

Повеќе

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕ, МИЛЕНКО ГО УНИШТИ ТРЕНДОТА: Вчера ВМРО ДПМНЕ праќаше готови текстови на новинари и медиуми, Офф Нет и многу други го објавија, јас го избришав!!!

Миленко раскажува дека вчера центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ праќал готови текстови на повеќе редакции и новинари, и многу од нив го објавиле,...

Повеќе

Е ЗА ОВА ВРЕДЕШЕ ЦЕЛАТА БОРБА, ВАКВИ ФОТКИ ЧЕКАМЕ СО ГОДИНИ, АЈДЕ И ГРУЈО И МИЈАЛКОВ ВАКА ДА ГО ВИДИМЕ!!!

Повеќе

Е БРАВО БЕ ЖЕНСКИ: Главни мрчатори за законот за јазици поради кој СДСМ по 10 години се врати на власт се екс високи функционери од Бихачка, набркани умислени арогантни националистички кокошки...

Повеќе

БИДИ СПОКОЕН МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: Белгија 3 официјални јазика, Кипар 2, Финска 7, Ирска 2, Италија 12, Луксембург 3, Малта 2, Норвешка 4, Швајцарија 4, Канада 2, Австралија НЕМА официјален!

Биди спокојна Македонијо! Биди спокоен Македонски народе!!! Цел свет се акомодира на новото време на поголеми човекови и етнички права! Зарем не ...

Повеќе

СРПСКИ БОМБОНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВОТО ИНТЕРВЈУ НА НОВИОТ ЛИДЕР НА ФАШИСТИТЕ ТРГНА СО ГОЛЕМ МАЛЕР, МУ ПОТЕКОА МРСОЛИ НА СРЕД ИНТЕРВЈУ

Повеќе

ПЕТРЕ ИМ ГО СВИРНА И НА ХИПО И НА БОЈО, НЕМА СЕГА ДА ГИ ПАРКИРААТ ЏИПОВЕТО ПРЕД ЕВРОПСКИ И БУКЕТ

Повеќе

(ВИДЕО) Младен Чадиковски го утепа од зафркавање Талат Џафери за читањето поезија на Ацо Шопов и молчењето со денови во собраниската комисија

Повеќе

Телма врши преноси од натпреварите од европското првенство во ракомет кое се одржува во Хрватска

Ги известувам гледачите на ТВ Телма дека од денеска на 703-от канал на MAX TV може да гледаат Телма во Full HD резолуција. Тоа значи дека сите нат...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА, КИРОВСКИ: Телма ќе остане отворена за опозицијата, ние сме неутрална телевизија, не сме медиум ниту на власта нити на опозицијата!

Телма Тв е професионална, неутрална и независна. Таа не е телевизија на СДСМ, а противник на ВМРО-ДПМНЕ, или обратно. И сигурно нема да виодиме ур...

Повеќе

Уписи за Нова Група Зумба Фитнес во KaDance!

Термини : Вторник и Четврток од 21:30-22:30. Групата стартува на 16.01.2018, Вторник.Инструктор :Katerina Stojkovska Катерина Стојковска професиона...

Повеќе

Е ОВА СЕ ВИКА ДЕМОКРАТИЈА У ФАМИЛИЈА: Сопругот на министерката Рената Десковска ја масакрираше владата на дебата на Телма!

Бреееј, претходната влада цела со се кумови и братучеди беше на власт, а оваа имаме сопруг на министерка кој на тв ја сакати владата у која министер...

Повеќе

МИРКА КЛАСНАТА И ВАСКО ЕФТОВ ИМААТ ДОСТОЈНА ЗАМЕНА: ОВА Е СТРАТЕГОТ ЗА ГЕОПОЛИТИКА И ПЕВАЦ НА ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ, ЗНАЧИ ДВЕ У ЕДНО, МИШКО ТАЛЕСКИ!

Трагедијата е што овој копук му е портпарол на Дамјан Манчевски!

Повеќе