Одберете локација на пристап

Игор Џамбазовмакедонскиотглумец, шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец реши да си ја отвори душата во естрадниот магазин Бекстејџ. Игор Џамбазов е роден на 15 јули 1963 во Скопје во семејството на ком
Бизнисменот Зоран Азманов за денеска е повикан да сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Азманов кој е сопственик на градежната компанија „Настел“, се препукуваше со Јо
Не бегаме и не се плашиме од избори, затоа што СДСМ кога и да излезе на избори ќе победи, а тоа го покажуваат и анкетите на јавното мислењем посочи Зеќири во емисијата 24 Анализа на ТВ 24. Тој истакна дека сега кога државата е во пресрет на членст
Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИПолицаецот задоволен од часот по логика, го прашува колегата: Имаш ли аквариум“? Кога добил едно кусо НЕ, „логично“ заклучил: „Значи ти си педер&ldqu
Дали денешниот протест на лозарите покажа дека е злоупотребен од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ? Кога некој протестира кажува зошто протестира и испорачува барања. Овие лозари денес не побараа ништо од министерот Димковски, кој лично се п
Претседатеката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Агапи Дика пред малку влезе во Обвинителството за организиран криминал каде е повикана да даде исказ за случајот Рекет, пренесува „ТВ Нова“. Дика пред да влезе во
Утрово државата започна со уривање на дивоградбите во Охрид. Прва за уривање е куќата на улица Марко Нестороски која ја гради фирмата на Нефи Усеини, а каде претходно беа уапсени работниците. По ова се продолжи со градење на објектот, а б
Уредникот на Плусинфо ја демантира веста која ја објавивме вчера дека се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, ние и во насловот кажавме дека таа вест не ни е потврдена. Но сепак ќе се извиниме за грешката, не сме ние како Геро к
Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст

ГРУБИ ГО НАПАДНАЛ БЛЕРИМ РЕКА ДЕКА НЕ Е ДОВОЛНО АЛБАНЕЦ И НЕМА ПРАВО ДА БАРА ГЛАСОВИ ОД АЛБАНЦИТЕ

На вчерашниот митинг на ДУИ. пред споменикот на Скендербег во Стара Чаршија во Скопје, меѓу другите, говореше и Артан Груби, кој пропушти да зборува...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ВМРО ДПМНЕ И ЗАБРАНИЛЕ НА СИЉАНОВСКА ДА ДАВА ИНТЕРВЈУА ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРОЈ ГАФОВИ!!!

ВМРО ДПМНЕ ги вклучило сите аларми и проценило дека Сиљановска прави премногу гафови по глава на жител т.е по јавен настап и решиле да спречат по се...

Повеќе

И КУРТОНИТЕ СЕ ПРЕТЕРАА, ВЕЌЕ НЕ ИМ Е НИ СРАМ ШТО СИТЕ ИМ СЕ СМЕАТ!

Повеќе

(ВИДЕО) И ХОЛАНЃАНИТЕ СЕ ЛУДАЦИ: Погледнете како навивачите на Ајакс ја прославија победата над Јувентус

Повеќе

(ВИДЕО) САМО НА БОКИ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ ВАКВА ПЕРВЕРЗИЈА: Над 100 000е за гламурозен роденден на 1 ТВ, вака АМЕРИКА не слави 4-јули!

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИСМЕНИ ЦЕЛ СААТ СЕ ОБВИНУВАА НА 1 ТВ ЗА ПОЗАЈМИЦИ ОД МИЛИОНИ ЕВРА, ПУБЛИКАТА САМО ГЛЕДАМЕ И СЕ ЧЕШАМЕ ЗА ГЛАВАТА ОД СУМИТЕ

Повеќе

СТАНУВАМЕ СИЛЕН ВОЕН ПАРТНЕР НА АМЕРИКАНЦИТЕ: Две илјади американски војници со 400 тенкови и џипови ќе учествуваат во најголемата воена вежба во државата

По предлог на Министерството за одбрана, Владата на денешната седница ја разгледа и прифати информацијата за изведување на воената вежба...

Повеќе

Град Скопје: Сѐ уште трае субвенционирањето за набавка на печки на пелети

Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека може да ги искористат субвенциите за набавка на печки на пелети и да надоместат дел од трошоци...

Повеќе

Почна исплатата на субвенциите за тутунот, денеска исплатени 27 милиони евра

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска исплати над 80 отсто од вкупно планираната сума за субвенции за тутун...

Повеќе

МИЦКОВСКИ БЕЗ СРАМ ПРИЗНА ДЕКА Е ЛИДЕР НА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА: Ако Иванов направи амнестија, ние ќе ја поздравиме, браќата кои се осудени добија преголеми казни, требаше да поминат со многу поблаги казни, па тепале бре предавници, за тоа треба орден да добијат!

- Драконски се казните што ги добија обвинетите за 27-ми април, ако Иванов донесе амнестија ние ќе ја поздравиме. Тие требаше да поминат со многу по...

Повеќе

БОМБА НА МИЦКОВСКИ: ЧЕСТО ПИЈАМ КАФЕ СО ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ!

Ете зошто никаде го нема Љубчо Георгиевски овие месеци и оваа кампања. Мицко го замолил да се тргне и да не му помага на Пендаровски. - Често пијам...

Повеќе

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА МИЦКОВСКИ: Ја избравме Сиљановска за кандидат за да го искористиме нејзиниот авторитет како признат правник за да го уништиме СЈО!

- Сиљановска ја избравме за кандидат меѓу другото и поради нејзиниот имиџ на светски признат правник и професор за да ни помогне да ја поправиме гре...

Повеќе

АЈДЕЕ: Силјановска без образложение го откажала учеството на „Жешкото столче“ на Телма?!?!

Гордана Силјановска Давкова го откажа „жешкото столче“ на Телма, соопшти телевизијата. Претседателската кандидатка на ВМРО – ДПМНЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКО Е СРЦКА: НЕ МУ БИЛО ЈАСНО ЗОШТО НИТУ ЕДНА АЛБАНСКА ПАРТИЈА НЕ Е ВО КОАЛИЦИЈАТА ЗАД СИЉАНОВСКА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) СИ ЛЕГНАА НА БРАШНОТО ЌОСИЊАТА КОИ ДВЕ ГОДИНИ НЕ ПЛАШАТ СО ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА: МИЦКОВСКИ ПРОЗБОРЕ НА АЛБАНСКИ!

Повеќе