Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин

БОЖЕ БОЖЕ, ЗЛАТО БЛЕШТИ ЌЕ ТЕ ОСЛЕПИ: Министерот Едмонд Адеми го осети раскошот на палатата на забеганиот диктатор Чаушеску каде сега е сместен парламентот и владата на Романија

Edmond Ademi‏Verified account@ademie25m25 minutes ago Денес на средбa со пратеничката на Македонската заедница во Романскиот парламент ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВТОРА СЕЗОНА НА ПЕЧАТ НА НЕДЕЛАТА, ЕМИСИЈА НА САШО ОРДАНОВСКИ НА 1 ТВ

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ КАЈ ВМРОВЦИТЕ - ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ОТКРИ: Деновиве полицијата по налог на ОЈО упаднала во домовите на петнаесет членови на ВМРО ДПМНЕ вмешани во настаните на 27-ми април!!!

Дел од објавата, цитираме: На последниот протест пред владата само споменав, но денес пишувам подетално за работите кои не ги ветија, но ги оства...

Повеќе

АЈДЕ ЖЕНСКИ, ПА ДА ВЕ ПЕЕМЕ ВО ПЕСНИ: СЈО ЌЕ ГО ГОНИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ!!!

Министерството за правда го објави нацртот на предлог-законот за Специјално јавно обвинителство во кој промени во однос на надлежностите за кривич...

Повеќе

(ВИДЕО) МАЈКО МИЛА МАЈЧИЦЕ ЈАКА МУ ДУША НА ПРЕМИЕРОТ: Заев на дебата за судските реформи со адвокатите на мафијата Војо Превара и Караџоски на покана на куртонскиот брачен пар Ристеска и Жидас Даскаловски?!?!

Режиските куртони Жидас Даскаловски и Марија Ристеска поседуваат институт ЦПРМ кој организирал дебата за реформите во судството на која присутни се ...

Повеќе

ИЗГЛЕДА ВАЛЕНТИНА БОЖИНОВСКА Е ВРАБОТЕНА ВО ПАРТИЈА ЗА ПИШУВАЊЕ НА ГОВОРИ НА ЛИДЕРОТ

Повеќе

ИМА ЛИ НЕКОЈ НА КОЈ УШТЕ НЕ МУ Е ЈАСНО КОЈ ЌЕ БИДЕ ИДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА?!

Повеќе

СРАМ ЗА НАЈГОЛЕМИТЕ ПАТРИОТИ, ДОДЕКА ВЛАТЧЕ СЕ СЛИКА СО АМЕРИЧКИ КОНГРЕСМЕНИ: ВМРО ДПМНЕ И КРЕМЉ НА ИСТА БРАНОВА ДОЛЖИНА, КАКО ДА СЕ СИНХРОНИЗИРАНИ ДО НАЈСИТЕН ДЕТАЉ!

Повеќе

ФИЗИБИЛИТИ СТУДИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАРОТ НИКОЛА КАРЕВ, ОД БУЛЕВАРОТ СЛОВЕНИЈА ДО ОБИКОЛНИЦАТА

Во просториите на Град Скопје денеска беа презентирани физибилити студијата и идејниот проект за изградба на булеварот Никола Карев, на потегот од к...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПЛАНОТ НА 27-МИ АПРИЛ БИЛО ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ СТЕПААТ СО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ДУИ, И ПОСЛЕ НАРОДОТ ДА ВЛЕТА ВО СОБРАНИЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕРО ГОШЕВ РАСПАЛИ ВО СОБРАНИЕ, НИ ГИ ЗАТВОРИ УСТИТЕ НА СИТЕ ШТО СМЕ ПРОТИВ ПРОПОРЦИОНАЛНИОТ ДАНОК

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА СО ИДИОТИЗМОТ ДО НЕПОДНОСЛИВИ ОПАСНИ РАЗМЕРИ: Продолжува со нападите кон медиумите, неговите фанови се закануваат со бомби кон нив, евакуирано студиото на CNN во Њујорк!

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Еден од бодигардите на Груевски алармирал дека паторот се понаша сомнително!

Повеќе

ВЛАТЧЕ Е НЕВИДЕНА ШУШУМИГА: Во сред Вашингтон ги прави будали Стејт Департмент, ЦИА, НСА, ФБИ, ПЕНТАГОН и сите можни американски агенции кои совршено добро знаат што се случува во Македонија!

Повеќе

АЈДЕЕ, УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ - НОВ ЕКОЛОШКИ ПРОБЛЕМ ВО СВЕТОТ: Растот на опојни дроги во реките во светот поради се поголемото користење на дроги во урбаните средини го пореметува метаболизмот на рибите

Преку изметот и мочката, луѓето ја исфрлаат дрогата во канализацијата која потоа завршува во реките и таму се пореметува тотално метаболизмот на риб...

Повеќе