Одберете локација на пристап

Во пресрет на воведување на новиот бренд , Vip како дел од А1 Телеком Австрија Групацијата промовира нов концепт на партнерство со корисниците наречен “Креираме Заедно”преку кој компанијата има интенција уште повеќе да ја зајакне рела
Почитуван Те молам на твојот портал да го објавиш текстот без мое име Имено како сосопственик на викенд куќа во Стар Дојран вчера, ден по завршувањето на познатиот Д фестивал додека младо друштво уживаше во размена на позитивни впечатоци доживеав
Судот и судиите работат согласно законските одредби, го почитуваат начелото на еднаквост на оружјата, уставно загарантираните права и слободи и одлучуваат врз основа на доказите и аргументите, а не врз основа на лични желби на странките во постапка
Се додека Западниот Балкан не се интегрира во Европската Унија, не можеме да очекуваме да исчезнат балканските омрази, а слабите економии и меѓуетничките односи да се подобрат, порача претседателот на државата Стево Пендаровски, на предавањето на т
Премиерот Зоран Заев рече дека 100 отсто верува дека во октомври земјава ќе добием датум за преговори за членство во Европската унија. -Верувам 100 отсто дека во октомври ќе добиеме датум. Но да дадеме некој аргумент повеќе. Да покажеме дека
Човекот има милиои евра и со тоа капацитет да купи цели редакции, познати новинари, судии, обвинители, па дури да вмеша и влади на соседин земји, на големо се збори дека Бугарија се вмешала за спас на Камчев затоа што тој поседува десетина болниц
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска даваше изјава за медиумите. Боки 13 со кисела насмевка пројде покрај новинарите и
Мактел вчера излезе со анализа дека Камчев го местел Боки за да се спаси од Империја со тоа што ќе го наруши кредибилитетот на СЈО. Исто така дел од планот беше Камчев да се ребрендира од криминалев во невина жртва на рекетарско - обвинителна банда
Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни случувања и апсењето на Јовановски и оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Д
Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд, пренесеТВ21. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придр
Каков гение!!! Каков мастермајнд! Ние сите го отпишавме, а тој вредно ткаел фина пајажина!!! Замислете кој е тоа пеколен план! Го викаш наивниот и болно алчен Боки 13-ка, знаеш дека е врзан со Катица Јанева која си го вработи синот во 1 ТВ и му
Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО. Фрлена е огромна цистерна со црна боја врз зградата на СЈО вечерва. НО ЌЕ СЕ ИСПЕРЕ! Не може еден Боки 13-ка и неговата алчност и немање на осет да уништи она што почна со Шарена Револуциј
ејсбук статус на екс-пратеникот Павле Богоевски: Прашања кои треба да бидат одговорени по пресот на ОЈО: 1. Дали Обвинителот на кого осомничените наводно се обиделе (или успеале) да му/и вршат влијание го пријавил случајот по службена д
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева кој е вработен во телевизијата, јавува репортерот на
Во домот на обвинителката Лиле Стефанова, која е дел од тимот на СЈО, вечерва не е извршен претрес, иако дел од медиумите објавија дека тоа се случило. Од Обвинителството за организиран криминал и корупција за „Фокус“ појаснуваат дека с

ФОТКА НА ДЕНОТ!

Повеќе

НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ НА ВМРОНИТЕ: Мицковски, Груевски и Јанакиевски делуваат синхронизирано како во најдобрите времиња на Груевизмот!

Сите ние наивните и утопостите се понадевавме дека полека ВМРО ДПМНЕ ќе се реформира, полека ќе се трга од Грујо и Мијалков, дека кај да е ќе се извин...

Повеќе

ТРАЛЕ Е ГОТОВ: Обвинет од 27 април призна дека Вељаноски дал наредба да се отворат вратите од Собранието!

Влатко Трајковски од Драчево, еден од 17 обвинети за 27 април, на денешните завршни зборови во своја одбрана рече дека негов став за тој ден е дека ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МАНЧЕВСКИ: Инспекциите веќе нема да сеат терор во малите дуќанчиња и ресторани, ќе има прво опомена пред казна!

Повеќе

ЕДЕН ПО ЕДЕН СЕ ОСВЕСТУВААТ СИТЕ: Митревски-Кољо за 27 април: Бевме изманипулирани од идејата за т.н. Тиранска платформа!

Обвинетиот Никола Митрески-Кољо во завршните зборови на судењето за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, рече дека ж...

Повеќе

На кафе во Солун – нов проект на македонските и грчките железници

Mакедонски железници – Транспорт е во преговори со грчкото железничко претпријатие TrainOSE за воведување на нови поаѓања од Скопје за Солун, ...

Повеќе

Лекарите од градска болница Скопје ја потврдија сторијата на Мактел по инцидентот во Шутка: Јанакиевски нема повреди!!!

Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои од вчера се заедно во притвор во Шутка, како осомничени за организатори за нападот во Собранието на 27 апри...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Со опозициската БЕСА разговаравме за заедничка поддршка на прифатлив кандидат за претседател, отворени се повеќе можности

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Речникот со кој се користи Христијан Мицковски е забеган, ги премина сите граници, ќе се консултирам со моите адвокати дали да го тужам!

На новинарско прашање за нападите од лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој го обвини премиерот дека дури и нарачувал убиства на луѓе од ВМРО ДПМНЕ, премиерот За...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: Од официјални извори во затворот Шутка, дознаваме дека Миле Јанакиевски и Спире Ристовски провоцирале Албанци по што биле физички и вербално нападнати но поминале без сериозни повреди!

Мактел од официјални извори во затворот Шутка дознава дека синоќа откако почнале да провоцираат група на Албанци обвинети за повеќе судски процеси, ...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ЗАЕВ: Премиере кога ќе купите нови коли за брза помош и нови камиони за против пожарна заштита?!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ВО ДУЕЛ СО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: ПРЕМИЕРЕ КОГА ЌЕ ВИДИМЕ СУДИЈА ИЛИ ОБВИНИТЕЛ ЗАД РЕШЕТКИ, ЗОШТО ИМ СЕ ПРОГЛЕДУВА НИЗ ПРСТИ?!

Повеќе

ДОЈДЕ ВРЕМЕ ПРАВДАТА ДА БИДЕ ЗАДОВОЛЕНА: Денеска Собранието му го одзима имунитетот на Вељаноски за да оди во зандана!!!

Основниот суд денеска ќе побара од Собранието да му се одземе пратеничкиот имунитет на поранешниот спикер Трајко Вељаноски, по синоќешниот распит во...

Повеќе

РУСКОСКА ЌЕ БАРА ОД УНГАРСКИТЕ ВЛАСТИ АЗИЛАНТОТ ГРУЕВСКИ ДА БИДЕ ЕКСТРАДИРАН ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ЗА ДА МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ

За осомничениот Никола Груевски, кој доби азил од унгарските власти по успешното бегство од Македонија, Обвинителството за организиран криминал и ...

Повеќе

СДСМ за Силјановска: Граѓаните нема да дозволат нов полтрон да ја заземе претседателската позиција

Како што се очекуваше, Мицкоски денеска го официјализираше својот кандидат кој застана рамо до рамо со него, тргна против напредокот, пр...

Повеќе