Одберете локација на пристап

12 ипол години затвор доби лицето, кое пред речиси една година изврши полов напад врз ќерката на актерката, Весна Петрушевска, објави актерката на својот Фејсбук профил. -После точно една година борба, емотивни страдања, правен процес, денес имам
Цел фб и твитер вришти за градинка во Чаир каде децата ги учат на ислам. Чекајте бе луѓе, кога децата се крстат од мали, кога се носат у црква, во градинките кога го учат за дедо боже и ги тераат да вапцаат јајца за велигден, тоа не е ИНДОКТРИНАЦИЈ
(Скарамучи лево, Шон Спајсер десно) По само 6 месеци, Шон Спајсер си даде оставка, изгоре човекот, како Трамп тргнал со скандали ќе мора да смени уште 3-4 портпароли ако дочека да го заврши мандатот без да му изгласаат импичмент, човекот прави по
Искористи го големиот ПОПУСТ на соларни системи за вода од 150 литра!Со секое купување добиваш и пополнето барање за субвенции!Побарајте не:+389 72 625 200info@nikmit.mkhttps://goo.gl/PHQZvf
Национален уметник Сакав да станам национален уметник, затоа што знаев дека тоа е убава шанса да му се доближам на Хорхе, во дланката со која ќе фати да ми честита да му смачкам неколку говнени бомбички, да му ја закачам усмрдената ракавица од мој
Волшебни зборови се зборови кои служат да се случи некаква магија. На пример: Абракадабра, Хокус Покус, Отвори се Сезаме, Да, имам партиска книшка!, и ред другизборови и изрази кои треба да создадат магичен ефект или инстантна промена. За разлика о
Промоција на - Добредојде бебе.https://goo.gl/VrdL2G Во првите осум часа од раѓањето на детето, со важечки документ за лична идентификација, родителите треба да потпишат изјава за согласност за обработка на личните податоци. Двајцата родители треб
Јована Аврамовска е новиот портпарол на Министерството за финансии. Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на телевизија Телма, а претходно работела во утринската програма на ТВ Сител. Та
Кирил Божиновски денеска се жалел во Апелација дека бил татко на малолетни деца затоа не требало да иде во затвор?!?! А сите илјадници кои тие ги затворија и ги избркаа од работа и ги сотреа, нивните деца што беа, диви зајаци?!?!
Што мозок треба да имаш да се погледнеш во огледало и да си речеш: ТОП! БАШ ВАКА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗАМ ОД ДОМА И ДА СЕ ПОЈАВАМ У ЈАВНОСТ?!?!
Магистерот Митко Чавков по кривично - правни науки и под менторство на Академик Владо Камбовски планирал својата докторска дисертација да ја пишува во Шутка. Таму ќе му било мирно и секси, само сеуште бирал тема за докторатот - дали да се посв
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ВИДЕО) ДОБРО ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ТЕЛМА, РЕШИЈА ДА ГИ УГОСТАТ МАФИЈАШИТЕ И ФАШИСТИТЕ, ЗАРЕМ ОВИЕ КОПИЛИЊА НЕ ЗАСЛУЖИЈА БОЈКОТ?!?!

Добро што треба да направи раководството на ВМРО ДПМНЕ за Телма да им удри бојкот?!?! Па добро, овие копилиња бегаа од дебати 11 години, и сега ког...

Повеќе

КАКВА ПЕРВЕРЗИЈА, КАКВА ЛАКРДИЈА, ОВА Е ИДЕОЛОШКО, МОРАЛНО И ЦИВИЛИЗАЦИСКО САМОУБИСТВО: ВМРО ДПМНЕ политички со протести ќе ги брани турските, српските, бугарските и германските војски кои убивале македонско и албанско население пред и за време на втората светска војна!!!

ВМРО ДПМНЕ се обидува да ја спинува декларацијата која се планира за осуда на убиствата над цивили од страна на војските пред и за време на втората ...

Повеќе

Чомовски направи скандалозни почетнички грешки, но не е само он проблемот, тоа е генерален проблем со уредничката политика на Телма!!!

Чомовски направи неколку почетнички грешки! Тој треба да разбере дека не е судија на утакмица или во суд, тој е новинар, тој мора да ја брани вистина...

Повеќе

Морам да му честитам на Антонио Милошоски за настапот на Телма, ова е врв, да не беше овој човек во политика ќе беше сериски убиец кој никогаш немаше да биде фатен, каква гнаса од човек, каква неверојатна концентрација на злоба, генијалност и повареност, каков монструм!!!

Ако нешто треба да им се признае на Грујо, Антонио, Илче, Влатче, Гоца и останатите, е дека се неверојатно расипани, интелигентни, и злобни монструми ...

Повеќе

(ВИДЕО) И таткото на КУРТОНКАТА Тања Каракамишева на протести против владата на СДСМ и ДУИ!

* реклами:

Повеќе

Бујар Османи ГО ЗАКЛА ГРУЕВСКИ: Разликите меѓу прифатеното од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ за албанскиот јазик се во нијанси

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, во интервју за Телевизија24 открива дел од деталите на албанската платформа. Употребата на албанскиот јазик ќе би...

Повеќе

Ахмети: Политичката криза може да трае со години, некои политичари ја користат за да предизвикаат меѓуетнички конфликт

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за Ројтерс потврдува дека е договорено воведување на албанскиот јазик во државните институции и избор на Алба...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска: Ние ќе ги дадеме сите одговори на јавноста и таа ќе може со свои очи да се увери кога ќе излеземе со програма на Влада во согласност со Уставот!

Одговори на новинарски прашањаРадмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМСкопје, 08.03.2017 Медиуми: Г-ѓа Шекеринска, сведоци сме на силен ме...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска открива КАКО ГРУЈО СО ПАРИ ДУДЛА низ Европа за да го спаси газот: ВМРО-ДПМНЕ ја повикуваше меѓународната заедница да престане да се меша во македонските работи, а сега по Брисел и европските институции плаќа пари за да останат барем дел од власта!

Изјава за медиуми,Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМСкопје, 08.03.2017 На сите во Македонија и во меѓународната заедница им стана ја...

Повеќе

Николовски: Денеска не е само денот на жената туку е и голем симбол на борбата за женските права

Денеска не е само денот на жената, туку е и ден кој претставува голем симбол на борбата за женските права, за економска, политичка и социјална еднак...

Повеќе

Суперстар диџејот Афроџек премиерно во Македонија ноќ спроти Илинден!

Еден од најпознатите светски музички артисти на денешницата, диџејот Афроџек (AFROJACK), премиерно ќе настапи ова лето во Македонија, и тоа на второ...

Повеќе

ЗНМ: Вашингтон ги препознава изворите на кризата во македонските медиуми - Неказнивост на насилството врз новинарите и злоупотребата на јавни пари од владата за контрола на медиумите

Здружението на новинарите на Македонија и се заблагодарува на американската администрација за, како што вели, објективниот извештај со слободата на ...

Повеќе

Теута Арифи: Албанците не се проблем во земјава и платформата на Албанците е во рамки на уставот и законите

Албанците не се проблем во земјава и платформата на Албанците е во рамки на уставот и законите. Ова е одговорот на потпретседателката на ДУИ, Теута ...

Повеќе

Сашо Тасевски до Антонио Милошоски: Немој да лажеш, како мајмуни чекавте ДУИ да ви даде банана до последниот ден на полноќ

Некогашен познанику Милошоски, немој да лажеш дека заради двојазичноста уште на стартот сте ги одбиле ДУИ за коалиција. Да беше така уште првиот де...

Повеќе

ЛИБЕРТАС: Иванов ќе стави Албанка за директор на Агенцијата за Разузнавање за да ги добие симпатиите на Албанците?

Претседателот Ѓорге Иванов планира за директор наАгенцијата за Разузнавање да постави Албанка, во обид да ги добиесимпатиите на Албанците, по изјави...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti