Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

За невладините кои молчат: Молчењето е злото!

Повеќе од 9 години, без прекин, секојдневно пишував, укажував, јавно говорев и на различни начини дејствував против овој тоталитарен режим кој ги ур...

Повеќе

Прилепскиот суд ги отфрли сите 7 обвиненија против адвокатот Жарко Стеваноски

Основниот суд Прилеп ги отфрли последните 3 обвиненија кои против еден од водачите на „Шарената револуција“ во Прилеп, Жарко Стеваноски,...

Повеќе

Демант од СДСМ: Љупчо Палевски да се извини, ништо не ги покрива криминалите на Груевски, ќе има одговорност!

Демант на СДСМ: Палевски да се извини, ништо не ги покрива криминалите на Груевски, ќе има одговорност! Ниту една лага на медиумите под контрола на...

Повеќе

Трифун Костовски: Кога би имале доблест, уште при првата „бомба“ ќе си дадеа оставки, а тие три години упорно се борат

Ви пренесуваме дел од интервјуто на Трифун Костовски за Утрински весник: Пораките што стигнуваат од ЕУ повикуваат на демократски принципи, здрав ра...

Повеќе

(ВИДЕО) Марин: Камчев сака да гради кај Мајчин дом, нема да дозволиме богатење на сметка на здравјето на граѓаните

Прес конференција,Златко Марин, претседател на Општинска Организација СДСМ – АеродромСкопје, 08.04.2017 Почитувани граѓани, Ќе има преиспиту...

Повеќе

Шапуриќ: Општина Аеродром е веќе неподнослива за живеење

Повод за денешниот прес на Либерално-демократската партија се катастрофално лошите услови за живеење во општината Аеродром, каде веќе 12 години ВМ...

Повеќе

ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ: Петицијата за оставка на Иванов ја потпишаа над 6.000 граѓани!

Повеќе од 6.000 граѓани досега ја потпишале онлајн петицијата за итна оставка на претедателот, Ѓорѓе Иванов. Петицијата е достапна на веб платформат...

Повеќе

„Сакаме Аеродром да дише“: Протестите продолжуваат, бараме повлекување на спорниот ДУП

Вчера повторно граѓаните се собраа пред Општина Аеродром да го изразат својот револт кон екпресното и непроцедурално носење на ДУП И10. Со овoј ДУ...

Повеќе

„Екстравагантни тела: Екстравагантен криминал-злосторство и казна“ во понеделник во Гем клубот

Ви ја пренесуваме најавата за „Екстравагантни тела: Екстравагантен криминал-злосторство и казна“ што ќе се одржи вопонеделник од 18:30 в...

Повеќе

(ВИДЕО) Марин: Камчев сака да гради кај Мајчин дом, нема да дозволиме богатење на сметка на здравјето на граѓаните

Прес конференција,Златко Марин, претседател на Општинска Организација СДСМ – АеродромСкопје, 08.04.2017 Почитувани граѓани, Ќе има преиспиту...

Повеќе

ДОМ со незгодно прашања до градежната мафија од ДПМНЕ: Дали општина Аеродром планира да носи спорни ДУП-ови и наредната недела?

„ДОМ јавно прашува дали општина Аеродром планира да носи нови спорни ДУП-ови следната недела? Ова го прашуваме на барање на граѓани од Лисиче...

Повеќе

Заев до граѓаните Роми: Ќе живееме квалитетно сите, во едно општество за сите!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за Меѓународниот Ден на Ромите, упати честитка до припадниците на ромската заедница во Република Македонија: &bd...

Повеќе

НЕНАСИТНИ КОПИЛИЊА: МАФИЈАТА ОД ДПМНЕ сака улица на кеј за да може Алек Теранова да наплати три милиони евра од Телеком

Одлуката на Град Скопје низ Кејот да се гради улица до плоштадот, а особено начинот и околностите во кои таа е донесена, упатуваат на опасноста дека...

Повеќе

Десет пораки до моите драги Македонки и Македонци

Слушајте вака, драги мои, Македонки и Македонци: Јас мислам дека таканаречената платформа на албанските партии е пристоен документ кој овозможува сол...

Повеќе

Сашо Ордановски: Имам еден пријател кој целосно ги разбира и прифаќа постапките на Грујо, човекот беше роден ненормален а потоа полуде и сега се му е јасно!

Имам еден пријател, роден е ненормален, а после полуде. Од таа одлепена позиција на квадрат, тој проникливо ми вели дека сосема го разбира однесувањ...

Повеќе