Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

Софија го поздрави договорот меѓу Скопје и Атина

Министерството за надворешни работи на Бугарија го поздрави постигнатиот договор меѓу владите на Македонија и на Грција за прашањето за името. - Ов...

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ НА ЕФТОВ ПРИКАЗУЈЕ - КУРТОНИТЕ НА АЛФА ПРЕД НЕРВЕН СЛОМ: ЛЕЛЕ ОТУГО ОЛЕЛЕ, ЗА ШТО ЌЕ ЛОМОТИМЕ ВО ИДНИНА ОТКАКО ИМЕТО ЌЕ СЕ РЕШИ?!?!

Куртоните пиштат и вриштат на Алфа тв вечерва, сигурно најмногу се испаничени, за што ли сега ќе мелат и ломотат откако ќе го решиме проблемот со им...

Повеќе

ВО МААЛСКИ ФУДБАЛ ВО НОВО ЛИСИЧЕ ИМА ПОВЕЌЕ ПУБЛИКА ОД ДЕРБИ ВО ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА!

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ: Македонија нема веќе генерации за губење!

Повеќе

ЉУПЧО ЗИКОВ: МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ОДБРА СВЕТЛА ИДНИНА НАМЕСТО ТЕМНА СУДБИНА!

- Не смеевме да си дозволиме и понатаму да бидеме закопани со овој проблем, денеска Македонија одбра светла иднина наместо темна судбина. Ова можеше...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Договорот е добар, јавноста е позитивно изненадена затоа што добивме идентитет, јазик, ЕУ, НАТО, настапот на Мицковски беше тажен

- Се работи за толку добар што јавноста е позитивно изненадена, поради тоа настапот на Мицковски беше тажен, ние добивме идентитет и јазик а Грција ...

Повеќе

ГЛОБАЛНАТА СЕНЗАЦИЈА POSTMODERN JUKEBOX ВО СКОПЈЕ! Македонска филхармонија 14-ти Декември 2018

ГЛОБАЛНАТА СЕНЗАЦИЈА POSTMODERN JUKEBOX ВО СКОПЈЕ!Македонска филхармонија 14-ти Декември 2018Со желба Скопје и Македонија да бидат навистина исполне...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА Е РАМЕН НА УСТАВ, ОВА Е КАКО ПОБЕДА НА МЗТ ВРЗ ГОЛДЕН СТЕЈТ ВОРИОРС!

Договорот со Грција е конститутивен акт Ова не е победа на Македонија над Грција туку е победа на Македонија над самата себе. Над своите стравови ...

Повеќе

БОМБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИТКО ЈАНЧЕВ: МОЖЕБИ ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ДА ПОЧЕКАМЕ ДА ВИДИМЕ!

- Да почекаме да видиме како ќе гласи прашањето на референдумот, можеби ќе гласам за, рано е сега да кажам. Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ на ТВ 24...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ДОЧЕКАН СО АПЛАУЗ ВО БРИСЕЛ, МОГЕРИНИ РЕЧЕ ДЕКА ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА ПОТПИШУВАЊЕТО ВО ПРЕСПА

Повеќе

СЕПАК КРИЛОТО НА БЕЛГРАД И МОСКВА ПОБЕДИЈА ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ: ВМРО ДПМНЕ ШОКАНТНО, СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА?!?!

- Ова е тотална капитулација, ова е национален пораз, резултат на некадарно преговарање. Прифатено е се што бараше Грција, ова е тажен и тежок ден з...

Повеќе

ВО ЖИВО: ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ

Повеќе

ХАХАА, КОЈА ТРАГИ-КОМЕДИЈА: БОБАН ГОМКОВИЌ СЕ ЈАВИ ПАНИЧНО ОД БРИСЕЛ, ОБЛЕЧЕН ВО МАИЦА ОД ЕУ ДОДЕКА ВОЗИ КОМБЕ НА ЕУ КАКО ШОФЕР НА ЕУ!

Куртонот Бобан Гомковиќ остана да живее во Брисел откако му престана ангажманот за МИА. Тој сега работи за ЕУ, вози комбе како шофер и млати дебела ...

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ: Создадовме непотребно таква паника и страв во државава, што сега нема бирократ кој има храброст да распише тендер или пак фирма да се јави на тендер, сите се плашат од судски линч!

- Се создаде таква една непотребна паника во земјава дека сите се криминалци, сите фирми и бизнисмени се апаши, сите бирократи се лопови и сега нема...

Повеќе

МОЌЕН СТАТУС НА СТЕФАН БОГОЕВ!!!

Повеќе