Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

(ВИДЕО) СЕ ПОТСЕТИ НА СТУДЕНТСКИТЕ ДЕНОВИ: КОЧО АНЃУШЕВ РУЧАШЕ СО РАДНИЧКАТА КЛАСА ВО МЕНЗАТА ВО РЕК БИТОЛА!

Повеќе

НИШТО ГЕРО, СЛАБО, ТРЕБА ДА ПОЈАЧАШ СО РУШЕЊЕТО НА РЕЈТИНГОТ НА СДСМ

Месеци и месеци црна кампања на правење од прдеж гомно што вика народот и пак рејтингот на СДСМ е до плафон. Ништо Геро, слабо, тенка работа, треба д...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЕТА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ НА РЕК БИТОЛА НА ДЕНОТ НА РУДАРИТЕ: РЕК БИТОЛА Е КЛУЧНА ДРЖАВНА ИНСТИТУЦИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) Е ОВА СЕ ПАТРИОТИ И ДРЖАВНИЦИ: Политички лидери од власта и од опозицијата кои му даваат поддршка на референдумот се собраа во Холидеј Ин

Повеќе

Е ОВА Е БРАТЕ МОСТ, MADE IN CHINA!

Повеќе

Миранда, од Сексот и Градот, е на пат да стане градоначалник на Њујорк

Синтија Никсон која ја глумеше Миранда во култната серија Сексот и Градот е во трка за градоначалник на најголемиот и најзначаен град во светот, Њуј...

Повеќе

КОМУЊАРИТЕ БАРЕМ СЕ ФЕР, ГИ ПРАЌААТ ВМРОНИТЕ ВО НОВИ ЗАТВОРСКИ ЌЕЛИИ

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Страв ми е дека овој референдум го сфаќаме премногу ноншалантно, не разбирајќи дека тој за нас претставува суштинска и последна шанса

Што доколку Македонија не влезе во НАТО пред можното менување на границите на Балканот, кое се најавува при имплементацијата на договорот меѓу Белгр...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Нема што да паничиме за промената на границата на Косово и Србија, ако се договорат доброволно, нека тераат, нема што да паѓаме у несвест, иако идејата позади промената на границите е невкусна и смрди целата работа на балканштина...

Побаравме изјава и од професорот Фрчковски за евентуалната промена на границите која се договара меѓу Косово и Србија: - Независно тоа што е неприј...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРАД СКОПЈЕ РЕКОНСТРУИРА ГОЛЕМ БРОЈ УЛИЦИ, НА РЕД ДОЈДЕ УЛИЦАТА АЦО ШОПОВ ВО КАРПОШ

Град Скопје August 17 at 3:30 PM· Реконструкцијата на улицата Ацо Шопов е предвидено да заврши во ноември оваа година, а за истата Град С...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Нова велосипедска и пешачка патека на булеварот „8 Септември“, која се протега од мостот кај хотелот Александар Палас до улицата „Варшавска“

Град Скопје 5 hrs· НОВ КОНЕКТОР СПОЈУВА ТРИ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ ВО КАРПОШ Нова велосипедска и пешачка патека на булеварот „8 Сеп...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Професорот Попоуски е македонистичко пувало од најсмрдлив тип, најсмрдлив затоа што пред себе го носи штитот на академската титула, а зад штитот позата на ученоста, но како целина во однос на таканаречените идентитетски прашања, зрачи со примитивноста на искомплексирана привинциска будала која врз фрустрациите на нацијата живее како отровна печурка врз коренот на некој даб!

Branko Trickovski 9 mins· Спасувањето на амбасадорот Жбогар Го сретнав Жбогар, целиот засрамен, стоеше...

Повеќе

НОВА ДОМАШНА ИНВЕСТИЦИЈА: Во општина Ранковце се отвори првата домашна фабрика за производство на пелети за огрев, инвестиција вредна 3 милиони евра

Првата домашна фабрика за производство на пелети „Еколајф“, што ќе работи по највисоки европски стандарди, со најсовремена опрема за про...

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ: До 30 септември посакувам да нѐ обединува мудроста за најдобар избор!

Zoran Zaev 3 hrs· Денеска, нашите пријатели и силни поддржувачи од ЕУ стартуваат уште една кампања „З...

Повеќе

(ВИДЕО) За децата да ни растат дома! #МКвоЕУ #МКвоНАТО

Повеќе