Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

КРАТКО И ЈАСНО ЗА ЛУДАЦИТЕ КОИ СЕ ФРЛААТ ПОД БАГЕРИ НА ВОДНО!

Повеќе

(ВИДЕО) КОГА ИМАШ МЕЃУ НАЈГОЛЕМИТЕ РЕЗЕРВИ НА РИБА, НАФТА И ГАС ВО СВЕТОТ: НОРВЕШКА ГРАДИ АВТОПАТ ОД 40 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Автопатот не е позлатен ама е долг 1.000 километри, и не сите илјада се по земја, некои се на 300 метри под вода, други се столбови сред норвешко мо...

Повеќе

ГРАФИТ КОЈ МОЖЕ ДА РАСПЛАКА СЕКОГО...

Повеќе

(ВИДЕО) ГИГАНТОТ ЗА МЕБЕЛ ИКЕА СТАНУВА ЕКО ФРЕНДЛИ, ЌЕ КОРИСТАТ САМО РЕЦИКЛИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Отворен е велосипедскиот социјален центар - Педала, во Тафталиџе, во близина на Педагошка

Stefan Bogoev 7 hrs· Отворен е Велосипедскиот социјален центар -Педала, во Тафталиџе, во близина на Педагошка...

Повеќе

ЅВЕЗДАШИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ ОД СРЕЌА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СЕ ВРАЌА ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ!

Hristov Stole 7 hrs· Кога детските сонови ќе станат реалност!Кога веруваш и кога го сакаш својот тим,...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈДОБРОТО ПОЛИТИЧКО ТВ ШОУ СЕ ВРАЌА НА ЕКРАНИТЕ НА 3-ТИ СЕПТЕМВРИ

Повеќе

ТРКА НА МИРОТ ВО ВАЛАНДОВО

Повеќе

(ВИДЕО) БАЈКОВИТОСТА НА САНКТ ПЕТЕРСБУРГ

Повеќе

(ВИДЕО) НА ДИЗАЈНЕРИТЕ И ИНЖЕНЕРИТЕ НА ЛАДА КОНЕЧНО ИМ КУПИЛЕ КОМПЈУТЕРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНУВА КАМПАЊАТА, ТАРГЕТОТ Е 1 МИЛИОН ГЛАСОВИ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КУРТОН ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА: ИВАНОВ РАБОТИ ЗА ЗАЕВ, МИЦКОВСКИ ТРЕБА ДА ПОВИКА ДА СЕ ИЗЛЕЗЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ИМЕТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПАСИ, НО БАРЕМ ДА СЕ ВРАТИМЕ НА ВЛАСТ!

Повеќе

СПАСОВСКИ: Возачките дозволи ќе бидат признаени во Германија наскоро, поминати се одлуиките на влада и во двете земји, треба само да најдеме термин да седнеме и да ги потпишеме, ќе биде за десетина дена!

- Договорите за признавање на македонските возачки дозволи со Германија и Косово се поминати на влада, треба само да најдеме прилика со министрите н...

Повеќе

ХЕРОЈОТ ВО НОВА УЛОГА: НЕ Е ВЕЌЕ БОДИГАРД, СЕГА СЕДИ НА МАСА СО МИНИСТЕРОТ

Повеќе

(ВИДЕО) ЕУ: ЗАМИСЛИ ИДНИНА ЗАЕДНО!

Повеќе