Одберете локација на пристап

Пратеникот од редовите на СДСМ, Васко Ковачевски, најави дека заминува од функцијата пратеник бидејќи ќе биде назначен за нов директор на РЕК Битола. -Причината е учеството во акционерското друштво ЕЛЕМ. Имајќи предвид дека веќе два мандати сум во
Министерот без ресор, Самка Ибраимоски, задолжен за имплементација на Националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, сака да ја напушти оваа функција и повторно да биде пратеник во Собранието. Тој најави дека денеска
Шилегов нека си земе приватни часови по Односи со јавност и кризно комуницирање. Да дадеш изјава "Не правете реалити шоу од загадениот воздух" е запечатување на својата кариера како "татко на градот". Емпатија со страдањето и стравот а не осуда,
Морам да признаам дека сум шокиран од над 100-те скандали на моќни луѓе во САД за кои се откри дека со децении силувале и малтретирале жени кои им биле подредени во работата... Новинари, актери, политичари, разни шефови на ресторани, медиуми итн итн
Трендо запука по Канал 5 затоа што сменија страна, досега 10 години не ги гледаше глупостите на Сител и Канал 5, ама сега прогледаа?!?! Трагедијата е што прилогот е стар речиси една година и е од времето кога Канал 5 беше со ВМРО ДПМНЕ :D Тогаш н
Според Аir visual, мобилна апликација која на едно место ги собира иподатоците од ранг листите на мернте станици и прави една прави ранг листа Скопје утрово бил најзагаден град на светот. Зад него се Калкута и Длехи во Индија, Дака во Бангладеш&hel
Курир жестоко го нападна директорот на агенцијата за туризам, Александар Донев со тврдење дека во Албанија потрошил 7000е кое тврдење оригинално на фб го изнесе директорот на невладината Грин Пауер. На ова на фб реагираше лично Донев: Не би сакал
ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа

ЈЕБОТЕ БОГ ТЕ ЈЕБО: ВМРО ДПМНЕ го обвинува СДСМ за популизам и лицемерие?! МАМУ ВИ ЕБАМ ВАШЕ ПОПУЛИСТИЧКО ЛИЦЕМЕРНО!

* реклами:

Повеќе

Потегот на Заев да го покани Бране на конгресот и да му укаже таква голема чест, буквално му го предаде подиумот, е навистина потег кој ме трогна иако не сум голем фан на папата

Заев е многу интересен човек... Допрва ќе го видиме целиот есортиман на неговата душа, сенадевам дека нема да се разочараме сите во него, но она што д...

Повеќе

ПОРТАЛОТ НОВА ЈА ОТКРИ МИСТЕРИЈАТА: Ердоган бил виновен за стајлингот на Еди Рама на средбата со Могерини?!

Порталот НОВА ја откри мистеријата за тоа зошто Еди Рама се појави по тренерки и патики на средбата со Могерини во Брисел. Што ли му стана на обичн...

Повеќе

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Какви зверови возат македонските милионери?!

Македонските газди на големите фирми нормално е да возат скапи автомобили. Но, не сите имаат мерак на луксузни коли и брзо возење. Дел од нив знаат ...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДА РАСПАЛИ: ВИ ВЕТУВАМ ДЕКА ЌЕ РАБОТИМЕ НАПОРНО ЗА ДА ЈА ОДНЕСЕМЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО!

* реклами:

Повеќе

ЦИВИЛ ОБЈАВИ ШОКАНТНИ ФОТКИ КАКО УБИЈЦИТЕ НА СЕЛА ГО ГАЗАТ ПО ЛИЦЕ!!!

* реклами:

Повеќе

ФАНТАСТИЧНА БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ТЕОФИЛ ПАНЧИЌ ЗА ГРУЈО И ВУЧИЌ, ТРЕНДО ИМАШЕ 10 ГОДИНИ НА РАСПОЛАГАЊЕ ДА ЈА НАПИШЕ, АМА РЕШИ ДА СЕ ПРОДАДЕ НА МАФИЈАТА И ДА МОЛЧИ!!!

Што толку згреши мандатарот за состав на новата македонска влада, Зоран Заев, па официјален Белград веќе со недели кон него истура најтешка вербална...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ВМРОВСКИТЕ ДИРЕКТОРИ НА ДЕСЕТИЦИ ИНСТИТУЦИИ ГИ СОБРАЛЕ РАБОТИТЕ ОД СВОИТЕ КАНЦЕЛАРИИ И КИДНАЛЕ ВО НЕПОЗНАТ ПРАВЕЦ?!

Десетици директори на разни институции кои досега раководеа со тие институции, се спакувале и заминале во непознат правец, на своите бироа оставиле ...

Повеќе

ОВА САМО ВО МАКЕДОНИЈА ГО ИМА: Компанија што произведува алкохол се промовира со активности во државни училишта пред мали деца?!

* реклами:

Повеќе

АЈДЕ СИТЕ ОЛИГАРСИ И МИЛИОНЕРИ СЛЕДЕТЕ ГО ПРИМЕРОВ: Фондација Чифлиганец за десет години донирала 2,5 милиони евра за хуманитарни акции!!!

Ивана и Јован Трајкови од село Дедино, Општина Конче, денес се вратија на семејното огниште, вселувајќи се во нов дом кој на место на старата куќа ш...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Сите запаметете го името Милка Ангеловска-Васевска, тоа е судиката кои ги ослободи убијците на Заев и Села, оваа жена вечно треба да ја паметиме сите!

Уште една маестрална колумна на Сашо Ордановски во Слободен Печат/Плусинфо, еве еден извадок: Од другата страна стои груевизмот чиешто судство &nda...

Повеќе

ДВЕ МНОГУ ЛОШИ ВЕСТИ: Ѕинго е сеуште тука, и пак е избран за лидер на Социјалистите

* реклами:

Повеќе

СРПСКИОТ АГЕНТ КОЈ БИЛ ВО СОБРАНИЕ ЗА ВРЕМЕ НА НАСИЛСТВОТО Е ВЕРОЈАТНО НАЈГЛУПИОТ ТАЕН АГЕНТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО: Си направил селфи во сред хаосот и ја објавил фотката на интернет?!

Горан Живаљевиќ, офицерот на српската разузнавачка агенција ­ БИА, дипломат и советник во српската амбасада во Скопје на 27 ­ ми април, за в...

Повеќе

ВО СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА ЗА РАСКИНОТ НА СОРАБОТКАТА СО КУРТОНОТ ЕФТОВ, КАНАЛ 5 ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Имале програмски совет?!?! Дај дечки немој да не јебете!

„По информацијата упатена до г-динот Ефтов преку неколку електронски пораки, за т.н. тонско маркирање на неколку зборови/имиња во емисијата ВО...

Повеќе

ХАХАА ОВА Е ЛЕГЕНДАРНО: Првата дама на Луксембург е геј партнер на премиерот, па заедничката фотка на првите дами на лидерите на земјите членки на НАТО беше историска!!!

* реклами:

Повеќе