Одберете локација на пристап

Законот за спорт ќе овозможи повеќе средства за спортистите и спортските клубови Во присуство на поголем број спортисти, спортски работници и стопанственици, денеска директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска и раководителот
Zoran Bozinovski 3 hrs· RAZJASNUVANJE NA CASH ISPLATITE Da nema zabuna, mene MINČO mi isplati vkupno 30.500 evra, a ne samo 5.000 kako izlaža denes. Na prvata od osum sredbi mi isplati 10.500 evra vo n
Овластен градежен инспектор на општина Центар со полициска придружба денеска затвори нелегално градилиште во населбата Кале, откако во текот на вчерашниот ден донесе решение за отстранување на повеќе градби – потпорни ѕидови; оградни ѕидови;
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите Харлем Дезир, во придружба на новоименуваниот шеф на мисијат
Иако од прва не изгледа така, но изгледа патниците и добро поминале со вакви полоти. Можело да биде дамбетер, да ги бараат у некој рид делче по делче. Линк до оваа луда сторија овде.
Скопје,20 септември 2018 година СООПШТЕНИЕ НСДП: На 30 септември Европа да стане наш дом Претседателот на НСДП, Тито Петковски и потпретседателката на партијатаи министерка задолжен за странски инвестиции во Владата на Република македонија, Зори

Е ОВА Е БРАТЕ ПОЕЗИЈА: Партиската вработена го прими корнишонот на премиерот!

Повеќе

ЏАБИР ДЕРАЛА: Не разбирам зошто не му помагаме на Заев да ја среди земјава туку му одмагаме, дали сме ние банда мазохисти?!

Во раните 90-ти, Потпретседателот на Претседателот ја промовираше валутата „македонка“ и ветуваше партиски конгрес во Солун. Ха-ха! А им...

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗДАТА НА АРИЉЕ МЕТАЛ: Апел до пратениците да го гласаат законот за финансиска помош на компаниите, на Македонија и треба раст на БПД од 5,6,7% за да се крене стандардот!

Повеќе

(ВИДЕО) ТАКА БЕ СУГАРЕ ПУШТИ ГИ ТОА БАГЕРИТЕ НЕКА РИКААТ, ЦЕЛА ДРЖАВА ДА БИДЕ КАКО ДА ЌЕ ИМА ИЗБОРИ УТРЕ!

Повеќе

Македонијо, брзо забораваш!

Овој текст ќе го започнам со една мала споредба, преку која ќе се обидам да допрам до сите оние граѓани кои гласале за промени и за живот во Македон...

Повеќе

ТРЕНДАФИЛОВ ОД ГДУ: Почитуван премиер, прво вратете ја довербата во институциите, после кревајте даноци!

"Ние сме левичари и веруваме во праведно оданочување, подвлече премиерот"... Далај Лама верува во реинкарнација, децата сеуште веруваат во Дедо Мраз...

Повеќе

ГДУ СЕ ДОЕКИПИРА: Ѓорѓи Трендафилов избран за претседател на Националниот Комитет на партијата

СООПШТЕНИЕ31.03.2018 Денеска 39 делагати на Граѓанско демократската унија го конституираа својот највисок партиски орган, Националниот Комитет на Г...

Повеќе

ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА: ВМРО ДПМНЕ И СДСМ СЕ ГРОБАРИ НА МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ССК СИ ОСТАНА ВМРОВСКА КОМОРА: Претседателката распали по владата а 10 години молчеа во Груевзимот - ВЛАДАТА ЛАЖЕ ЗА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА, МИНИМАЛНАТА ПЛАТА И НОВИТЕ ДАНОЦИ ЌЕ ЈА УНИШТАТ МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) Агрон Буџаку: Партизаните и Тито ги измамија Албанците во Македонија кои се бореа заедно против фашизмот, им ветија Албански јазик и свое знаме но тоа го добија дури 1974-та

Повеќе

(ВИДЕО) Тањчето се нервира што судот работел 24/7 за да ги осуди ВМРОВЦИТЕ

Повеќе

Ако ги слушаш адвокатите на обвинетите за 27-ми април, излегува дека Заев, Села, Радмила и останатите сами се тепале со акање на главата од ѕидовите, столовите и камерите во собрание

Многу чудна одлука на уредниците на многу телевизии и емисии со тоа што ги поканија адвокатите на ќосињата и разните организатори на колежот од 27-ми ...

Повеќе

(Видео) Јанчев: Ќе спречам секаков „напад“ на паркот во Кавадарци

Повеќе

Не очекувајте македонската елита да ја прифати идејата за прогресивен данок, сите елити во светот се себични, али македонската е нешто специјално, нема поголеми гадови од македонските богаташи

Не очекувајте уредници на медиуми, лидери на невладини, бизнисмени да ја прифатат идејата за прогресивен данок, они се до смрт уплашени дека наместо 5...

Повеќе

(ВИДЕО) НАМАЛЕНА ЦЕНАТА НА 50% ОД ЛЕКОВИТЕ, СЕ ОЧЕКУВААТ ЗАШТЕДИ ОД ОКОЛУ 2 МИЛИОНА ЕВРА ГОДИШНО, ЌЕ СЕ ПРОШИРУВА И ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА И ЌЕ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО НЕДОСТИГОТ НА ЛЕКОВИ ПРИ КРАЈ НА МЕСЕЦ

Повеќе