Одберете локација на пристап

Naum Ilieski Држава еднаш се создава, секогаш се брани. Еднаш се втемелува, секогаш се гради - Бранко Црвенковски17 години од најдобриот изборен резултат на СДСМ во историјата на самостојна Македонија - 497.342 гласови
Стартот на патувањето Скопје - Приштина беше лош. Патот Скопје - Блаце е ужасно лош, а на граница се чека дури и по 1 саат! Но потоа се се менува на подобро. Новиот автопат Арбен Џафери е феноменален и му дава на Косово еден шмек на нова развиена
После долго време глумење лудило и големо новинарство, се деси и тој ден, ГЕРО ВО КОЛУМНА ПОБАРА АМНЕСТИЈА ЗА ГРУЕВЦИ!!! Секако таа амнестија тој ја запакува и затрупа со разни обланди од типот добро било што ОЈО ги зело предметите на СЈО ама тие
– Вработените може да бидат наградени преку уплата во доброволниот, трет пензиски фонд, а истото носи поволности и за компаниите. Оваа и другите предности и за вработените и за компаниите од уплата во третиот, доброволен пензиски фонд,
(Насловот на сторијата е пародија на кажаното) - Наместо пропорционален данок нагоре требаше да се оди наделу од 10% па се до нула, а во земјоделието требаше тотално да се укинат даноците и во многу други сектори требаше да се укинат давачките! Би
Статус на Борче Трајковски: ,,Пандов никад немал проблем со Македонија. Македонија од увек имала проблеми со јебиветри како Пандов, кои, за жал, секогаш се испилуваат во гнездата на вмронскиот инкубатор, кој, пак, ете, за наша несреќа со децении в
Mila Carovska Со 35.1 милиони денари овозможуваме бесплатни обуки за ИТ вештини за 1.253 млади невработени лица Преку мерките за вработување им помагаме на младите да се надградуваат во вештините кои се потребни на пазарот н
- Владее хаос во земјава затоа што имаме неспособна влада која не знае да воведе ред, во наше време имаше ред во земјава! Да, Мактел додава, се знаеше во ваше време кој краде, кој пие, кој гнете - ВМРО ДПМНЕ а кој плаќа - НАРОДОТ!
Градот Скопје за првпат годинава на 25 ученици со попреченост од средните училишта ќе им додели стипендии во висина од 3.000 денари за период од девет месеци. Огласот со критериумите ќе биде објавен во понеделник, а апликациите што треба да се дос
Институтот за трансфузиона медицина доби реновирани простории, а инсталирана е и современа апаратура. Реновиран е одделот за продукција, просториите за процесирање на дарувана крв, чување на свежо смрзната плазма, интермедиерниот простор, како и ед
Миленко упорно бара од ВМРО ДПМНЕ да го стави него и неговите другарчиња на пратеничка листа или пак да им пушта пак парички како во добрите стари времиња. Очигледно дека Миленко праќа остри стрели кон Белиот Дворец со новата колумна во која вели
Имајќи ги параметрите на просечна плата која изнесува нешто над 25.000 денари, ако се знае дека потрошувачката кошница изнесува 32. 653 денари, дека европската директива за минимална плата е дека таа треба да биде минимум 60% од просечната плата во
- Немам намера јавно да се извинам за грешките на Груевски, но поединечно на улица ќе му се извинам на секој кој ќе ми докаже дека му било згрешено?!?!, - Мицковски на Алсат М! О господе боже мили, цццц, па добро колку е овој човек кловн без два г
- Не е точно дека сакаме да се заташкаат истрагите и процесите за поранешни функционери од ВМРО ДПМНЕ. Но под услов да се работи за легитимни судски процеси во фер постапка а не вака со Вилма и Кацарска! Мицко бара да се вратат Зврле и Јово Превар

БРАВО: По повод Светскиот ден на здравјето – 7-ми Април, Рудник САСА донесе одлука да вложи 2,7 милиони денари во набавка и инсталација на нов систем за затоплување на здравствениот дом во Мaкедонска Каменица

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО БИТОЛА: Не знам дали е зборот МРЧЕЊЕ македонски збор ама народот го користи и одлично ја дефинира нашата опозиција!

Не знам дали е тоа на струмички или македонски, не знам, го имаме во нашиот речник🤓 pic.twitter.com/b1Ziq9FMSJ — Кики (@akotiudramedna) Apri...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ГОГА, НЕМА ДЕН ДА ПОМИНЕ БЕЗ ГАФОВИ: Вчера три гафа на Гафкова во минута!!

Три гафа на Гафкова во минута!1 Во САД и Австралија имало НЕКОЛКУ РЕГИОНИ со име Македонија! Ало google maps?2 Македонци го преживеале Титаник?3 &bd...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОА СЕ ТИЕ ПАТРИОТИ: Куртонот и куче на војната, Васко Ефтов од кабинетот на српскиот министер за одбрана ја брани Србија од клетата Северна Македонија!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦНН: ТРАМП ЛАЖЕ ПО ЦЕЛ ДЕН СО ДЕЦЕНИИ, ЛАЖЕЊЕТО ЗА НЕГО Е НАЈНОРМАЛНА РАБОТА, ОН ЛАЖЕ И КОГА ТРЕБА И КОГА НЕ ТРЕБА, ТОЈ Е ПАТОЛОШКИ ЛАЖОВ

Повеќе

(ВИДЕО) ЏИМ КЕРИ ДО ВНУКАТА НА МУСОЛИНИ: Таа секогаш може да ја гледа историјата од друга перспектива, на пример фотката на кога нејзиниот дедо виси обесен може да ја сврти наопаку и тогаш тој изгледа како да скока од радост!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПРЕД 50 000 БИТОЛЧАНИ: Прво нешто што ќе направам кога ќе станам претседател е што ќе го потпишам новиот закон за СЈО, тие ќе апсат и членови на СДСМ и ДУИ не само ВМРОВЦИ!

Законот за Специјалното јавно обвнинителство кој ќе биде донесен после изборите ќе го потпишам веднаш штом влезам во претседателскиот кабинет. Без п...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ЈА ПЕЦНА МАЛЦЕ СИЉАНОВСКА ЗА НЕЈЗИНИТЕ ЛАПСУСИ: Ова е Битола нели?!

Еве да слушнеш јавно исмевање до професорката, на митинг, и не од некој од штабот на, туку директно од @SPendarovski pic.twitter.com/YCMl7jZ3dv &md...

Повеќе

ЕВЕ ЈА ТАА ГРАДЕЖНА МАФИЈА ЗА КОЈА СИТЕ ЗБОРАТ: Газдата на Кубус призна на телевизија дека изградил цел спрат нелегално во сред Карпош спроти СЈО!!!

Цел еден спрат со 9 стана од зградата на Кубус на улица Даскал Камчев број 1 е изграден илегално!!! НА ДИВО! И тоа го утврдил стечаен управник пора...

Повеќе

ЕМИЛИЈА ЛАЗАРЕВСКА: Неколку митинзи ја изморија и збунија Гога, како ќе го издржи секојдневното темпо на средби, патувања и говори ако стане Претседател на РСМ?

-Споредбата со Франција треба да биде духовита? Пак ќе кажам, за мене е тажно што професорката решила да ја заврши професорската к...

Повеќе

Заев со сочувство за Беличанец: Не постојат зборови за утеха освен искреното и длабоко сочувство со болката

Премиерот Зоран Заев, испрати порака на сочувство за ненадејната смрт на актерката Билјана Беличанец, која почина синоќа, одземајќи си го животот. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Бригадата за противпожарна заштита: Пожарот на Водно е под контрола

Пожар избувна вечерва на планината Водно, во пределот над Клиниката за детски болести „Козле”. Во гаснење на пожарот интервен...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: Оштетил 98 фирми за сума од 17 милиона евра, и водителката го прашува како дошло до тоа, он вика неам поим, не се разбирам у сметководство?!?!?!!?!?!?!

Бизнисменот измамник Златко Тодоров - КУБУС оштетил 98 фирми за сума од 17 милиона евра, и новинарката го прашува како се случило ова, он во емисија...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев: Важно е политичкото учество на граѓаните Роми за унапредување на нивната положба

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО ОЈО, СЈО, МВР, ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ГЛЕДАТЕ ЛИ 1 ТВ: Криминалецот Златко Тодоров на телевизија во живо призна дека ја измамил бизнисменката Крицата Трајковска за милиони евра!!!

Повеќе