Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

Мицкоски вади бело знаменце, се откажува од дуелот: Нема да му одговорам на Мијалков

Обвинувањата на екс -директорот на УБК, Сашо Мијалков во писмото упатено до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги смета за внатрепартис...

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ КОПУК, САМ СИ ПРИЗНА ВО ИНТЕРВЈУ ЗА АЛСАТ, ДЕКА НАМЕСТО ДА СЕ ГРИЖИ ЗА МАКЕДОНИЈА, ОН СЕ ГРИЖИ ЗА ИДНИНАТА НА ГРУЕВСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М откри дека пред неколку дена се сретнал со Никола Груе...

Повеќе

НИКОЈ НЕ СМЕЕ ВЕЌЕ ДА ТЕПА НОВИНАРИ: МВР, ЗНМ и ОБСЕ промовираа Прирачник за безбедност на новинарите за време на настани со висок ризик

Денешната презентација на “Прирачникот за безбедност на новинарите за време на настани со висок ризик“како дел од одбележувањето на Меѓу...

Повеќе

(ВИДЕО) РИЗИКУВАЛЕ ЖИВОТ ЗА ПРАВАТА НА АЛБАНЦИТЕ, БАРЕМ ОВА ИМ СЛЕДУВА: Борците на ОНА нема да плаќаат сметки за ѓубре во општина Сарај

Хуман гест кој произлегува од Рамковниот договор, и кој не дискриминира другите жители на општина Сарај. Со овој став градоначалникот Блерим Беџети,...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, САЛТО МОРТАЛЕ ЗА САМО ДВЕ НЕДЕЛИ: Што стана со ветувањето на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе постигнат подобар договор со Грција од овој? И тоа падна во вода. Го однесе надојдениот Вардар. Сега тврдат дека не можеме да имаме подобар договор.

Повеќе

ПЕТРЕ ДРУЖЕ ТРГАЈ ОВИЕ КРШОВИ ОД УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКОВ МЕДИСКИ ЌОТЕК НЕ ИЗЕЛЕ НИ ТАЛИБАНЦИТЕ, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА ВМРОНИТЕ ШТО ИМ СЕ СЛУЧУВА ДЕНОВИВЕ!!!

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ШЕТАНИОТ ФРАЕР ОД ВЕЛГОШТИ

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ, И СО ОВАА ЛИ ЌЕ СЕ МИРИМЕ?!

Повеќе

ПОЛА ВЛАДА ПЛУС БЕЈЛИ НА МАРШОТ ЗА МОРАЛНА ПОДДРШКА НА МАЖИТЕ И ЖЕНИТЕ КОИ СЕ БОРАТ СО РАК НА ДОЈКА

МЗ Филипче, МЕ Бектеши, МФ Тевдоски и МТСП Царовска на Маршот - Напред розово:Солидарност и поддршка за сите жени и мажи кои се борат со ракот на до...

Повеќе

ЈП „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ РАСЧИСТИ 3.060 КУБНИ МЕТРИ ОТПАД ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ во периодот од октомври 2017 година до октомври 2018 година расчистија и подигнаа 3.060 кубни метри от...

Повеќе

Град Скопје дел од иницијативата „Градовите за шумите“ (Cities4Forests)

Денес, Градот Скопје стана еден од основачите на иницијативата „Градовите за шумите“ (Cities4Forests), произлезена од Светскио...

Повеќе

ЗИМСКО РАБОТНО ВРЕМЕ НА ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО

Град Скопје: Сакаме да ве информираме дека од утре, 1.ноември 2018 година, жичницата ќе има зимско работно време кое ќе важи до 1.март. Жичницата ...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈАТА МОРА ДА ПРОДОЛЖИ И ПОКРАЈ ПРОБЛЕМИТЕ

Градоначалникот Шилегов денеска учествуваше и се обрати на тркалезната маса за „Предизвиците и дилемите во системот на финансирање на надлежно...

Повеќе

CINEDAYS 2018: Во периодот од 8 до 18 ноември 2018 година, во организација на Младинскиот културен центар ќе се одржи седумнаесеттото издание на МЕЃУНАРОДНИОТ ФЕСТИВАЛ НА ЕВРОПСКИ ФИЛМ - CINEDAYS

CINEDAYS 2018 Во периодот од 8 до 18 ноември 2018 година, во организација на Младинскиот културен центар ќе се одржи седумнаесеттото издание на МЕЃ...

Повеќе