Одберете локација на пристап

Почитуван Саше, Би сакал да споделам важна информација за злоупотреба на народни пари. Можеби не е некаков голем скандал во однос на се што сме виделе до сега, но сепак ова е честа пракса и мислам дека треба да биде предмет на анализа на критичк
Кучешкото месо на менито на Кинезите го донеле емигрантите од Кореја каде тоа е стара традиција каде кучешкото месо се смета за деликатес и за лековито?!?!?! WTF?!?! Сега во Кина кучешко месо се продава само на црно и тоа е илегален пазар кој го к
Вистинска бомба на порталот Плусинфо, погледнете кој е најголем штетник за Охрид: Во Охрид има пропусти и криво насадени работи, уште од времето на бивша Југославија. Кога тогашните одборници ја носеа одлуката за трасата на колекторскиот вод, воде
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, како што дознава Плус инфо од извори блиски на владата, вечер од 20 часот, работно ќе се сретне со градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески. Бакрачески, дознаваме, во Скопје ќе патув
Канцеларијата и семејството на влијателниот американски сенатор републиканецот Џон Мекејн, соопштија дека тој има агресивен малиген тумор на мозокот. Дијагнозата му била поставена за време на операција за отстранување на крвно згрутчување во облас
-Откажување од планот за зголемување на даноците. Бараме намалување на даноците и трошоците за придонеси од 27 на 25 отсто. Владата да се откаже од непродуктивни трошоци како на пример од зголемени средства за привремени вработувања, храна, репрезе
Погледнете го ова лудило! Марко Зврлевски дозволи да се украде една милијарда евра народни пари, а му стегна кривична пријава на карикатуристот Александар Дојралиев затоа што мајка му добила грант од УСАД и се дрзнала да го ангажира како хонорарец
Ај мала тајна до вас - Во 2006 година Бугарија не покани да учествуваме во 2 крупни и битни работи. *Овде влегувавме во Избори и имаше хаотична ситуација. 1.Изградбата на Белене 2.Да се придружиме на нивната експедиција на Антартикот. И мислит
СООПШТЕНИЕ Во одбрана на Дебар Маало, како самоорганизирана група на жителисе подготвува да поведесудска постапка против општинаЦентари градоначалникотЖерновски поради повеќекратно прекршување на законот. Со одлуката на општинаЦентар и градоначал
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Теута Арифи: Повиците за поделба и за нетрпеливост не треба да бидат дел од агендите на политичките партии

„Повиците за поделба и за нетрпеливост не треба да бидат дел од агендите на политичките партии. Иднината на сите граѓани, без разлика на вера ...

Повеќе

Кирацовски: Почитувани „Тврдокорни“, зошто не протестиравте кога вашиот тврдокорен лидер безпоговорно ги прифати измените на Законот за употреба на јазиците?

Почитувани "тврдокорни“, треба да знаете дека Законот за употреба на јазиците ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ заедно го донесоа во август 2008 година уште п...

Повеќе

„Вестa“ зa нaвoдните 3000 терoристи имa свoјa нaменскa цел - Хунтaтa нa диктaтoрoт oди нa oпцијaтa вoенa сoстoјбa!

Oчигледнo е декa "вестa" зa нaвoдните 3000 терoристи кoи чaс се вo Албaнијa, чaс вo земјaтa, чaс нa грaницa сo Кoсoвo имa свoјa нaменскa цел. Oткaкo...

Повеќе

СДСМ: Никола Груевски има изгубено контакт со реалноста затоа е во заблуда дека тој е поважен од Уставот на Македонија

Уставот обезбедува многу јасни решенија за излез од политичката криза. Ѓорге Иванов мора да го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА СЛАВИ, НАЦИЈАТА ВО ТРАНС: Канада ги укинува визите за Бугарија!

Бугарските граѓани од 1 декември во Канада ќе патуваат без ограничувања. Канада најави официјално укинување на визите за бугарските и романските гра...

Повеќе

Могерини: Тензично на Западен Балкан, потребна е силна поддршка од ЕУ

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини изјави дека на Западен Балкан ситуацијата е тензична и регионот ...

Повеќе

„Пежо-Ситроен“ го купи „Опел“

Француската групација „Пежо-Ситроен“ (ПСА) денеска соопшти дека постигнала договор со американската компанија „Џенерал Моторс&ldqu...

Повеќе

ФОТО: За првпат децата од Градски ѕид кај Зелено пазарче добија детско игралиште

Општина Центар го заокружи проектот за реконструкција и поставување нови детски игралишта на потегот околу Градски ѕид. Во овој дел од Центар реконс...

Повеќе

(ВИДЕО) Пет пати е поголем од Титаник: Вака изгледа најголемиот брод на светот

„Оаза на морињата“е норвешко-американски брод за крстарење, а важи за најголемиот патнички брод изграден некогаш. На овој неверојатен бр...

Повеќе

Покондирени тикви

ПРОМЕНИ (5) Немам дилеми дека многумина ќе жалат за катастрофалниов распад на криминалнава власт, за затворањето на низата дуќанчиња – а богами...

Повеќе

Молкот на Иванов ќе активира план Б на мнозинството

Од партиите на мнозинството не го откриваат следниот чекор, бидејќи уште очекуваат да се реализира планот А: Иванов да го даде мандатот. Во меѓуврем...

Повеќе

Мораме да ве победиме

Вашата позиција е апсурдна и трагична: Ако победите- Македонија ќе наебе, ако загубите, вие ќе наебете од Македонија. Вие ќе наебете и во првиот случ...

Повеќе

Политичка демаркација

Утре е понеделник, уште еден прв работен ден во диктатурата. Уште малку понеделници ќе останат за политичка демаркација, помеѓу нас, кои припаѓаме н...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ОВАА ЗЕМЈА: По првиот педер фашист (Зафирчев) го имаме и првиот Муслиман (Исмаил Бојда) поборник за ЧИСТА МАКЕДОНИЈА ВО СОЈУЗ СО БРАТСКА РУСИЈА!!!

Леле колку само изгубени луѓе има во оваа земја! Само прогласениот лидер на Македонците Муслимани, Исмаил Бојда, беше главна ѕвезда во најновата еми...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Куртончето Васко Ефтов тврди дека ВМРО ДПМНЕ извојувале победа со тоа што Скопје не било бомбардирано од авионите на НАТО?!?!?!? ?!?!?! АЛОООО ВАСЕЕЕ ОЈДЕ ТИ БРАААТ!!!

Васето Ефтов, најновото Грујово куртонче, тврди дека Груевци извојувале голема победа со тоа што Скопје не било бомбардирано од авионите на НАТО по ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti