Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин
На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја има поддршката од албанците. “Премиере, кај нас албанците има еден збор кој се вика Беса. Ти

ОДИМЕ ВО САРАЕВО НА ЧЕВАПЧИЧИ: Граѓаните на БиХ и Македонија од утре ќе патуваат само со лични карти

Договорот меѓу Советот на министри на БиХ и Владата на Република Македонија за условите за патување на државјаните од двете земји стапува во сила од...

Повеќе

(ВИДЕО) УПОРНА ЗЕЛКА: Овој копукот едно дневен министер уште збори за жути комбиња и странски служби?!?!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Грујо си го платил азилот, лично на Орбан му префрлил 50 милиона евра на сметка во Белизе!

Мактел од извори во ВМРО ДПМНЕ и во МВР дознава дека има сериозни индиции дека Груевски од свои сметки во Белизе му префрлил 50 милиона евра на Викт...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Еден член на бандата осомничена за 27-ми април во суд призна - УБК ДАВАШЕ НАРЕДБИ КОЈ НОВИНАР ДА БИДЕ ПРЕТЕПАН, ГРУПАТА НА НИНЏА И КОЉО ГИ ИЗВРШУВАШЕ ЗАДАЧИТЕ!!!

Стефан Младеновски, еден од браќата Младеновски, во суд призна детали за тоа како функционирала групата на криминалците од Автокоманда, Нинџа и Кољо...

Повеќе

СДСМ ИМА СЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА ПРЕД СЕБЕ: Дури 70% од работниците добиваат плата која не е ни близу просечната!!!

Платите во Македонија се зголемуваат, но цената на трудот квалитативно не се менува. Просечната плата надмина 24 илјади денари, податоккој с...

Повеќе

Демократски сојуз: Намалување на паричните казни но и судските такси, затоа што во Македонија и правдата е многу скапа!

Демократски сојуз: Намалување на паричните казни но и судските такси Демократскиот сојуз смета дека намалувањето на паричните казни за прекршоц...

Повеќе

ЈП ПОЦ донираше парични средства наменети за стартување на првиот Центар за аутизам во регионот

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ВО ДРЖАВНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКА, ИМАШЕ СРЕДБА СО ПРЕМИЕРОТ ПЛЕНКОВИЌ

Влада на Република Македонија‏Verified account@VladaMK18m18 minutes ago Премиерот Заев од #Хрватска: Добивме цврста поддршка од премиерот П...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДО ВИДЕО СОБРА 100 000 ПРЕГЛЕДИ: Камионџија го коментира Сергеј Варошлија

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛА ЦАРОВСКА Е ХЕРОЈ: Нема веќе деца под 18 години во „Демир Капија“!

Нема веќе деца под 18 години во „Демир Капија“. ❤️ Градиме општество во кое лицата со попреченост се гледаат како потенцијал, а не како ...

Повеќе

НИШТО ОД ЗАКАНИТЕ НА МИЛЕНКО ДЕКА ЌЕ ТЕПА ПРЕДАВНИЦИ: Генерал Ангелов им влета на маса, пределе како мачиња!

Денеска се случил интересен настан во Ново Лисиче, Аеродром. Во кафичот кој служи како неофицијална база на Достоинство, по некоја случајност се наш...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ: Апелирам до соодветните институции за повеќе активност и конкретна реализација, доста е од пресови за планови и стратегии

Petar Kolev 2 hrs· Денеска е денот посветен на лицата со хендикеп. Денес сме 2018 година, 21 век и додека човешт...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ВМРОВЦИТЕ САКАЛЕ ДА ГО КРЕВААТ АУДИТО НА ФРЧКО У ВАЗДУХ СО СЕ НЕГО, НО ОТКАКО ГИ УСШУТИРА КОПУЦИТЕ ОД ВРМОВСКАТА ТРОЈКА, ГО СМЕНИЛЕ СЦЕНАРИОТО ВО АТЕНТАТ НА ПРАЗНО АУДИ!

Луѓето од УБК, чиј тогашен директор бил Владимир Атанасовски, правеле проценка кој треба да се нападне од јавните личности.– Како одговорност ...

Повеќе

Филипче: Ризична група пациенти ќе добијат маски за заштита од загадувањето

Филипче: Ризична група пациенти ќе добијат маски за заштита од загадувањето Разгледуваме алтернатива и собираме податоци за тоа која ризи...

Повеќе

Отворено писмо на унгарската опозиција: Азилот за Груевски е „срам“ за Унгарија

„Неприфатливо е ние да мора да дознаваме од странскиот печат дека унгарската влада му доделила азил на криминалец по кој се трага со меѓун...

Повеќе